50Plus-voorzitter Geert Dales is toch kandidaat-Kamerlid
Voorzitter Geert Dales is kandidaat om Kamerlid te worden van 50Plus. Dat laat de seniorenpartij vanavond weten in een verklaring, na interne strubbelingen. Ook gaan de leden later dit jaar toch bijeenkomen in een algemene ledenvergadering.
Delen per e-mail
Vorige maand ontstond er rumoer binnen 50Plus toen partijleider Henk Krol in deze krant een oproep deed aan voorzitter Geert Dales om na de verkiezingen van volgend jaar maart Tweede Kamerlid te worden. Die ruimte is er, omdat de termijn van Dales als partijvoorzitter enkele maanden later afloopt. Toch hield Dales tot vandaag zijn kaarten tegen de borst als het ging om zijn kandidatuur.
Daarnaast besloot de partijtop om, gedwongen door de coronacrisis, de verkiezing van de voorzitter van de selectiecommissie voor de Tweede Kamerlijst en de voorzitter voor de programmacommissie elektronisch te laten verlopen.
Besluiten vielen slecht
Deze besluiten vielen slecht bij een aantal actieve partijleden. Een deel van de provinciale voorzitters van 50Plus zegde zelfs hun steun op aan de landelijk partijvoorzitter. Die is volgens hen te eigengereid en zou slecht luisteren naar de adviezen van de afdelingen. Ook steekt het hen dat Dales zich kandidaat stelt als Kamerlid voor de partij. Zij vinden dat hij zich daarom niet mag bemoeien met de kandidaatstellingsprocedure voor de komende verkiezingen.
Vanavond werd bekendgemaakt dat tijdens een bijeenkomst van de top op tweede paasdag, waar erevoorzitter Jan Nagel ook bij was, overeenstemming is bereikt over een oplossing voor de bezwaren van een aantal leden.
Algemene ledenvergadering
Zo zal de verkiezing van de voorzitter van de selectiecommissie voor de Tweede Kamerlijst en de voorzitter voor de programmacommissie vóór 1 september geschieden tijdens een gewone algemene ledenvergadering. Natuurlijk onder de voorwaarde dat het RIVM laat weten dat een dergelijke fysieke bijeenkomst, ondanks de coronacrisis, mogelijk is en de organisatie haalbaar is.
Een voorgenomen kort geding van boze leden is hiermee van de baan, beweert de partijtop. Maar de aanspanner, oud-bestuurslid en voormalig manager van het partijkantoor Peter Pont, laat weten dat hij nog geen officiële brief heeft ontvangen van de top. ,,Pas daarna neem ik een besluit over het kort geding", meldt hij. Pont is overigens ook in de race om voorzitter van de selectiecommissie te worden.
Geert Dales heeft inmiddels ook officieel naar buiten gebracht dat hij kandidaat is bij de aanstaande Tweede Kamerverkiezingen. ,,Dit betekent dat hij tot die tijd voorzitter kan blijven, maar zich nadrukkelijk zal onthouden van elke bemoeienis met de kandidaatstellingsprocedures’’, zo wordt de deal omschreven.
Henk Krol, Jan Nagel en Martin van Rooijen steunen de kandidatuur van Dales, aldus het persbericht. Nagel heeft echter vanavond in een mail aan deze krant laten weten dat dat deze aanname onjuist is wat betreft Van Rooijen en hemzelf.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Opinie Ambitieuze agenda EU verdient aparte minister
Europa moet veel slagvaardiger worden om de problemen van deze tijd het hoofd te bieden. Er liggen in de EU vier uitdagingen van formaat en die verdienen een minister van Europese Zaken, stelt, Jan Schoonis. -
eigen tuin eerst Tijd om de wilgen te knotten: zo doe je dat
Een geknotte boom ziet er prachtig uit. Als de grond niet bevroren is, kun je wilgen nu planten. En kortwieken. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt je op weg. -
Huizenprijs ongekend hoog door schaarste: koper kan ‘kiezen’ uit amper twee huizen
Woningzoekenden hebben nog altijd grote moeite om een geschikte plek te vinden. Ze zijn bereid diep in de buidel te tasten, ondanks de economische onzekerheid die de coronapandemie met zich meebrengt. In de huurmarkt ontstaat wel ademruimte. -
PREMIUM
Koken & eten Met dit slimme bord krijgen kinderen tussen 4 en 8 jaar makkelijker hun groente binnen
Een grote groenteproducent ontwikkelde een slim bord dat kinderen helpt meer broccoli, erwtjes en witlof te eten. In het bord zijn vijf trucjes verwerkt. -
video En wéér is er gedonder bij 50Plus
Politiek leider van 50Plus Henk Krol roept de leden van zijn partij op ‘korte metten’ maken met provinciale bestuurders die in opstand zijn gekomen tegen het landelijk partijbestuur. Krol wil af van de opstandige lokale voorzitters.
-
Henk Krol wil 50Plus-voorzitter Dales in de Kamerbankjes
50Plus-leider Henk Krol wil dat partijvoorzitter Geert Dales na de verkiezingen Tweede Kamerlid wordt. Die opmerkelijke oproep doet Krol in deze krant aan Dales. -
Kamer positief over besluit kabinet
De politieke partijen in de Tweede Kamer zijn eensgezind van mening dat het aftreden van het kabinet onvermijdelijk was. De toeslagenaffaire was te ernstig om te kunnen aanblijven. -
Premier zet bijl in 'Rutte-doctrine’: meer documenten openbaar
Het keiharde toeslagenrapport treft ook de omstreden ‘Rutte-doctrine’. Na jarenlang weigeren, is minister-president en naamgever Mark Rutte om en worden er in het vervolg meer overheidsdocumenten openbaar gemaakt.