Anti-abortusfolder in de bus bij iedere Nederlander
UpdateIeder huishouden krijgt in november een folder in de bus waarin in niet mis te verstane bewoordingen tegen abortus wordt gepleit. De publicatie is mogelijk gemaakt door een crowdfundingsactie.
Delen per e-mail
In de flyer - die tijdens de Week van het Leven (11-16 november) huis-aan-huis wordt verspreid - krijgen mensen de boodschap mee dat er in Nederland meer dan 30.000 abortussen per jaar plaatsvinden.
,,Bij vijf weken zwangerschap is er al een hartslag aanwezig”, staat er. ,,Als het kindje elf weken oud is, zijn alle organen in beginsel gevormd en hoeft het alleen nog maar verder te groeien. Abortus maakt hier een einde aan. Beginnend leven, gebroken in de knop.”
Meevaller in de kosten
Volgens een persbericht is de publicatie er gekomen nadat via crowdfunding ‘in slechts een paar weken tijd’ 140.000 euro werd gedoneerd. Door een meevaller in de kosten is er zelfs nog geld over voor extra acties, aldus de initiatiefnemers. Dat wordt besteed aan een extra advertentiecampagne. Zo worden ook mensen bereikt met een nee-nee sticker.
Diederik van Dijk, voorzitter van het Platform Zorg voor Leven: ,,We zijn verwonderd en dankbaar dat er zo snel zoveel geld bij elkaar is gebracht. Dat laat zien dat heel veel mensen zich sterk willen maken voor ongeboren kinderen en hun moeders. Het thema leeft!”
Verspreiding ligt gevoelig
Het verspreiden van anti-abortusmateriaal en de discussie over levensbeëindiging ligt gevoelig in Nederland. In 2008 ontstond er ophef toen een pro life-club plastic foetussen rondstuurde. En in 2010 stuurde een hulpbisschop een brief aan parlementsleden waarin hij zich uitsprak tegen abortus. Bij de brief zat ook een klein poppetje dat een foetus van tien weken moest voorstellen.
In ons land is abortus wettelijk toegestaan sinds 1984. In de Wet Afbreking Zwangerschap staat expliciet hoe en onder welke voorwaarden de abortushulpverlening in Nederland is geregeld.
Reacties
De PvdA vindt dat vrouwen het recht hebben om zelf te beslissen of, met wie en wanneer ze kinderen willen krijgen. Kamerlid Lilianne Ploumen: ,,In Nederland hebben we goede en heldere wetgeving, en kunnen vrouwen voor hulp en advies terecht bij hun huisarts. Ik - en ik denk heel veel andere vrouwen met mij - zit niet te wachten op zo’n ongevraagde folder in de brievenbus.”
Deze actie laat volgens GroenLinks-Kamerlid Corinne Ellemeet maar weer zien hoe ontzettend belangrijk het progressieve geluid over abortus is. ,,Het is het goed recht van vrouwen om te kiezen voor een abortus. Zij hoeven zich op geen enkele manier te laten intimideren door suggestieve folders. Ik sta pal voor hun vrije keuze.”
VVD‘er Ockje Tellegen laat weten: ,,Vrouwen die een abortus overwegen, ervaren dat meestal als een hele moeilijke en emotionele beslissing. Abortusklinieken gaan hier niet voor niets zo zorgvuldig mee om. Ik kan een folder die niet door de overheid wordt gefinancierd, helaas niet verbieden. Ik kan hooguit de hoop uitspreken dat iedere vrouw in Nederland desalniettemin de volledige vrijheid voelt haar eigen afweging te maken. Met of zonder zo’n folder in de bus.”
Fractievoorzitter Kees van der Staaij laat weten dat zijn SGP de folderactie steunt. ,,Het is een goed initiatief, hier doen we zelf aan mee. Dit hoort bij de vrijheid van meningsuiting, op een nette manier worden zorgen en wensen tot uitdrukking gebracht. Zo kan verantwoordelijk en respectvol de nood bij veel vrouwen aan de orde worden gesteld.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Basisscholen en kinderopvang blijven dicht tot 8 februari
De basisscholen en de kinderopvangcentra blijven dicht tot 8 februari, en gaan dus niet eerder open. Dat heeft het kabinet zojuist bekendgemaakt. Het Outbreak Management Team (OMT) adviseerde tegen de vervroegde opening, omdat de huidige situatie het niet toelaat. Dat advies wordt overgenomen. -
Wetenschappelijk Bewezen Deze factoren bepalen of je iets lekker vindt of ergens van walgt
In de videoserie (W)etenschappelijk Bewezen beantwoorden hoogleraren brandende vragen over ons eten. In deze aflevering legt hoogleraar Kees de Graaf uit hoe het komt dat de een iets heel lekker vindt terwijl de ander ervan gruwt. -
Zorgminister: Bufferzones voor demonstranten bij abortusklinieken
Minister De Jonge (Volksgezondheid) vindt dat er bufferzones mogen komen voor demonstranten bij abortusklinieken. Hij steunt gemeenten die vrouwen via deze maatregel willen beschermen tegen activisten. -
Kabinetsval in cruciale coronafase, experts bezorgd: ‘slechtst mogelijke timing’
Met nog altijd forse besmettingscijfers, grote druk op de zorg en de dreiging van de Britse variant komt de kabinetsval op het ‘slechtst mogelijke moment’, meldt viroloog Marion Koopmans (Erasmus MC). Ook andere experts bekijken de ontwikkelingen rond het Binnenhof met argusogen: ,,Een kabinet van nationale eenheid is nodig.” -
PREMIUM
Val kabinet geeft Pieter Omtzigt geen voldoening: ‘De staat functioneert niet meer’
Pieter Omtzigt is een hoofdrolspeler in het blootleggen van de toeslagenaffaire. Maar voldoening geeft het opstappen van kabinet-Rutte III het CDA-Kamerlid niet. „Ik wil dat er ook echt een keer iets verandert in de manier van politiek bedrijven.”
-
PREMIUM
Schreeuw om Leven voert opnieuw actie bij abortuskliniek: ‘We zijn te agressief geweest’
Drie demonstranten voerden vanmorgen actie tegen abortus bij het Vrelinghuis, de abortuskliniek aan de Biltstraat in Utrecht. Ze proberen zwangere vrouwen over te halen nog eens na te denken over hun abortus. -
Duizend mensen reageren op dit rijtjeshuis in Ooij
Duizend huishoudens willen hier wonen, in deze tussenwoning aan de Dr. Kochlaan in Ooij, bij Nijmegen. Het betreft een sociale huurwoning van woningcorporatie Oosterpoort met drie slaapkamers en een kale huur van 633 euro per maand. -
Joe Biden heeft een haat-liefdeverhouding met auto's
De man die vandaag wordt beëdigd als president van de Verenigde Staten komt uit een autofamilie en is een echte petrolhead. Helaas speelde een auto ook de hoofdrol in het meest tragische hoofdstuk uit zijn leven.