Bestuur BIJ1 ‘overvallen’ door vertrek voorzitter: ‘Geen kans gehad om gesprek te voeren’
Het partijbestuur van BIJ1 laat weten ‘overvallen’ te zijn door het besluit van voorzitter Jursica Mills om haar functie neer te leggen. In een mail aan de afdelingen noemt ze de partijcultuur ‘toxisch’ en ‘vol vriendjespolitiek en tegenstrijdigheden’.
Mills schrijft dat zij ‘als zwarte vrouw nog nooit zo respectloos, niet zuiver/integer of onrechtvaardig benaderd en behandeld is en dat allemaal onder het mom van kritiek'.
De rest van het bestuur vindt het ‘verdrietig’ dat ze terugtreedt. De opstapeling van kritiek op het bestuur in aanloop naar de algemene ledenvergadering van 2 juli is volgens hen inderdaad mede de oorzaak van het vertrek van Mills. ,,Maar kritiek en ongevraagd advies vormen het fundament van onze partijdemocratie en onvrede moet altijd kunnen worden geuit”, aldus de rest van het bestuur.
,,We betreuren dat we geen kans hebben gehad om het gesprek hierover met elkaar te voeren, te reflecteren en met elkaar te groeien”, vervolgen de bestuursleden. Wel respecteren ze het besluit van Mills. Ze willen de komende dagen ‘in het teken van reflectie’ stellen.
Tot en met de volgende bestuursverkiezingen van 2 juli neemt secretaris Leonieke Schouwenburg de werkzaamheden van Mills over.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras. -
PREMIUMGesprekken
Stikstofdeadline kan schuiven, stellen partijen: ‘2030 is een puur politieke keuze’
De stikstofdoelen zijn soms minder onbuigzaam dan ze lijken. Aan de vooravond van het gesprek met boeren over het stikstofbeleid lijkt er een politieke opening te ontstaan. Het doel om de uitstoot al in 2030 te halveren is niet in beton gegoten, stellen regeringspartijen. -
57
Universiteiten willen minder internationale studenten door kamernood: ‘Pijnlijk om jonge mensen af te wijzen’
Universiteiten door het hele land ontmoedigen studenten actief om nog in Nederland te komen studeren als ze geen kamer kunnen vinden, blijkt uit een rondgang van deze site. Het hoger onderwijs probeert ondertussen wanhopig om er regels doorheen te krijgen die de instroom van internationale studenten beperken. -
Met video71
Agractie-voorman: Meermaals gebeld met premier Rutte, maar geen toezeggingen
Premier Mark Rutte heeft gisteren en vandaag gebeld met voorzitter Bart Kemp van de boerenorganisatie Agractie Nederland. De premier deed in die gesprekken geen toezeggingen om het stikstofconflict vlot te trekken. Dat zegt Kemp donderdagmiddag in een video die is verspreid via sociale media. -
Hulporganisaties schrijven brandbrief: ‘Premier Rutte moet leiding nemen in asielcrisis’
Premier Mark Rutte moet de leiding nemen om de problemen rond de asielopvang in ons land op te lossen. Die oproep doen vijf hulporganisaties in een brandbrief aan de premier.
-
PREMIUMlto-voorzitter
Wie is Sjaak van der Tak, oliemannetje tussen politiek en radicale boeren? ‘Hij wil ertoe doen’
Onder curatele van een fanatieke boerenachterban zit LTO-voorzitter Sjaak van der Tak aan tafel bij de stikstofonderhandelingen. Wie is deze CDA’er en wat kan hij klaarspelen? Een profiel. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje. -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar.