‘Brexitminister’ Stef Blok: Nu wordt het pas écht spannend
Een groot deel van zijn ministerschap stond in het teken van het naderende vertrek van de Britten uit de EU. Nu die bijna een feit is, heeft ‘brexitminister’ Stef Blok een boodschap: ,,Het moeilijkste komt nog.”
Delen per e-mail
Stef Blok is de zoon van een lerares Engels. Van haar leerde de minister van Buitenlandse Zaken om nooit kwaad te spreken over de Britten. ,,Behalve over de brexit. Dáár heeft ze me speciale dispensatie voor gegeven.” Blok bracht door het beroep van zijn moeder menig zomer door in ‘een tentje in de regen’ in het Engelse Lake District.
,,Prachtig, maar ook heel nat.” Hij groeide op met ‘Monty Python en apple pie’. ,,Het is altijd een land geweest dat op een heel leuke manier anders is. Als klein jongetje, zo’n grote rode dubbeldekker... Dat spreekt toch tot de verbeelding? En de rode telefooncellen, niemand heeft ze meer nodig, maar die laten ze gewoon staan.”
Het stemt hem droevig dat het Verenigd Koninkrijk na vannacht officieel geen deel meer uitmaakt van de Europese Unie. ,,Als mens én als minister.” Maar, zegt de realist in hem, het was ook onvermijdelijk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & eten
Met deze betaalbare koffie gaat Blokker de concurrentie aan met andere cupjes: 'Dan maar minder marge’
Het begon vorig jaar met een eigen koffiecupmachine. Nu gaat huishoudketen Blokker een stap verder. Vandaag lanceert de winkelketen vier smaken koffie onder de eigen naam. Het is voor het eerst dat Blokker eigen voeding gaat verkopen. Blokker-ceo Jeanine Holscher noemt het een volstrekt logische stap. -
video
Minister Blok haalt op brexitdag het brexitbeest weer van stal
Het brexitbeest is terug. Op de dag dat de Britten om middernacht afscheid nemen van de Europese Unie duikt het blauwe beest weer op in het kantoor van minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken. -
PREMIUM
Meiden die rijden staan opeens in de belangstelling: ‘Dit is meer dan een mannenwereld’
Het zijn de koninginnen van de weg, echte kilometervreters. Steeds meer vrouwen sturen met enorme vrachtwagencombinaties over de weg. Wekelijks zijn hun avonturen te zien in het populaire televisie-programma ‘Meiden die Rijden’. Vier vrachtwagenchauffeurs over hun keuze voor het vak, flauwe grappen en het ‘truckersbestaan’. -
PREMIUM
PvdD-lijsttrekker Ouwehand lijkt in niets op bewoners van haar geboortedorp
Kerken in overvloed in het sterk protestantse Katwijk, en niet alleen in de oude dorpskernen. Toen kleuter Esther Ouwehand eind jaren zeventig met haar ouders naar de nieuwbouwwijk Rijnsoever verhuisde, stond de kerk er al te wachten. -
PREMIUM
‘Eindelijk brexit, ik ga feesten in de pub en krijg dan vast ruzie met een remainer’
Nog twee dagen, dan is het zover: brexit. Miljoenen levens raken ontregeld, aan beide kanten van de Noordzee. Deze week een serie over de gevolgen voor gewone Britten en Nederlanders. Vandaag laat correspondent Suse van Kleef vijf Britten aan het woord die ze al eens eerder sprak voor deze site.
-
energierekening
Johan (72): ‘Ik stook het nooit boven de 18 graden in huis, zo ben ik opgevoed’
Hoeveel geld besteed je aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten in de hand te houden? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Johan de Boer (72) uit Hegelsom. -
podcast
Alle ballen op Rutte, feestjes in het park, biertjes op het terras en een mat debat
In de eerste grote debatten richtten alle lijsttrekkers de pijlen op VVD-leider Mark Rutte. In de strijd richting de verkiezingen zullen ze zijn macht in de peilingen moeten zien te breken. Ondertussen gaat het werk als demissionair premier door: de horeca dreigt tegen de voorschriften in terrassen te heropenen. -
Video
Lubach lanceert Keezer’s Quest om kiezer te helpen in het woud aan meningen
Arjen Lubach heeft gisteravond in zijn talkshow Zondag met Lubach een nieuw stemkompas gelanceerd om de zwevende kiezer op weg te helpen. Het is een ouderwets computerspel, net zoals de eerste Stemwijzer volgens hem ooit bedoeld was.