Check hier de uitslagen in jouw gemeente
videoDe stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn geteld en kunnen via bovenstaande tool bekeken worden. Ook is de zetelverdeling van de vorige verkiezingen in 2014 te raadplegen.
Delen per e-mail
De gemeenteraadsverkiezingen zijn uigedraaid op een dramatische avond voor de PvdA. In de grote steden verliezen de sociaaldemocraten soms meer dan de helft van de zetels. Groenlinks is de grote winnaar en wordt in Amsterdam en Utrecht zo goed als zeker de grootste partij.
De PvdA laat een omgekeerde beweging zien. In het voormalige PvdA-bolwerk Rotterdam gaat de partij van 8 naar 5 zetels. In Utrecht blijven er van de 5 zetels nog 3 over. In Amsterdam, waar de sociaaldemocraten tot 2014 de grootste waren, halveert de partij. Met 5 zetels is de PvdA nu de vierde partij van de stad.
D66 loopt ook forse klappen op. In Amsterdam gaat de partij van 14 naar 8, in Utrecht van 13 naar 10. Daarnaast ziet de SP zijn zetelaantal in de grote steden halveren.
Nieuwkomer Denk scoort overal stevig, de PVV doet het heel wisselend. In Utrecht (1 zetel), Den Haag (van 7 naar 2) en Rotterdam (een bescheiden 2 zetels) valt het resultaat bitter tegen. In kleinere steden en dorpen - Enschede, Rucphen - doet de partij het beter.
Kleine gemeenten
Het lijkt er sowieso op dat de trends in de kleine gemeenten minder heftig zijn. De PvdA bijvoorbeeld ging in Sliedrecht van 12,8 naar 10,2 procent, en in Middelburg van 14,7 naar 11. Die terugval is minder groot dan in de grote steden.
Schiermonnikoog won de strijd om de uitslagen als eerste door te geven aan de Verkiezingsdienst van het ANP. Om 21.14 was de uitslag binnen. 82,5 procent van de kiezers ging daar naar de stembus. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen 'won' Vlieland door om 21.17 uur de resultaten van de lokale verkiezingen door te bellen. Nu leverde het Waddeneiland de uitslag zeven minuten later in, als tweede gemeente.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Video
Kleine partijen op de koffie bij Tjeenk Willink: Rutte-blokkade vertoont scheurtjes
Informateur Herman Tjeenk Willink wil de mislukte kabinetsvorming vlottrekken volgens zijn eigen methode: lange gesprekken, meer inhoud, minder ‘poppetjes’. Maar diverse partijleiders zetten op dag één van de nieuwe verkenning de deur voor een eventuele samenwerking met VVD-leider Rutte alweer op een piepklein kiertje. -
PREMIUM
Vandaag D-day voor AstraZeneca-vaccin, huisartsen worden bestookt met vragen
Huisartsen in Nederland worden bestookt met vragen over het AstraZeneca-vaccin, dat in verband wordt gebracht met zeldzame trombosebijwerkingen. Vandaag beslist de Europese geneesmiddelenautoriteit EMA of doorprikken met AstraZeneca voor alle doelgroepen verantwoord is, en onder welke voorwaarden. -
PREMIUM
Ministapjes in formatie: geen cordon sanitaire rond Rutte
In de formatie draaien partijen nog steeds rondjes om elkaar heen. Maar sommigen lijken wel heel voorzichtig kleine stapjes in de richting van VVD-leider Rutte te zetten. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Waarom vormen de koplampen van een auto vaak een gezicht?’
,,Waarom vormen de koplampen van een auto vaak een gezicht?”, vraagt lezer Jaïr Waal in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. -
PREMIUM
Stoppen met antidepressiva? ‘Iedereen kan afbouwen, als je je maar goed voorbereidt’
Met antidepressiva beginnen is één ding, ermee stoppen is óók een grote stap. Marianne ter Mors (38), een van de 1,2 miljoen Nederlanders die deze pillen slikken, schreef er een boek over. ,,Pas na vijf maanden voelde ik me weer de oude.’’
-
‘Uitsluiten van Rutte zorgt voor tweestrijd binnen ChristenUnie’
Het besluit van ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers om niet in een nieuw kabinet te gaan met premier Mark Rutte, heeft geleid tot een tweestrijd tussen de kiezers van de partij. Dat blijkt volgens het Nederlands Dagblad uit een enquête onder 1100 kiezers die afgelopen verkiezing op de ChristenUnie stemden. Slechts een krappe meerderheid (53 procent) vindt het een goed besluit van Segers om niet met Rutte te gaan regeren. -
Martin Bosma (PVV) wil Kamer-voorzitter worden
PVV-Kamerlid Martin Bosma heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van de Tweede Kamer. Dat maakte hij bekend op Twitter. Het is de tweede keer dat Bosma zich in de strijd werpt. -
eigen tuin eerst
Geen zin in de buxusmot? Er zijn genoeg alternatieven voor de plant
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje.