Crisis bij Forum: Otten stapt uit bestuur na ‘karaktermoord’
BESTUURSBREUKHet is crisis bij Forum voor Democratie. Henk Otten stapt per direct op als bestuurslid na heibel over de partijkoers en zijn ‘greep uit de kas’. Otten: ,,Het is onthutsend om te zien hoe mijn medeoprichters Baudet en Rooken karaktermoord plegen.”
Het is onduidelijk of Otten wel namens Forum de Eerste Kamer ingaat. Hij was lijsttrekker voor de Senaat. Met Ottens exit uit het partijbestuur is het crisis bij Forum, de politieke nieuwkomer die er juist alles aan deed om zulke ‘LPF-achtige toestanden’ te voorkomen.
Het is de voorlopige climax in een steeds verder escalerend conflict tussen prominenten Thierry Baudet en Theo Hiddema enerzijds en Otten aan de andere kant. De partijtop had eerder vanavond al een klemmend beroep gedaan op Otten om te vertrekken, nu via NRC bekend geworden was dat de voormalige zakenbankier eerder dit jaar een betaling van ruim 30.000 euro aan zichzelf heeft gedaan uit de partijkas.
Volgens Hiddema is er sprake van ‘een vertrouwensbreuk’: ,,Otten kan niet meer vooruit”, zei hij vanavond in de Tweede Kamer. ,,Een meerderheid wil hem uit het bestuur.’’
Niet lang daarna maakte Otten zijn vertrek bekend via Twitter. ,,Het is onthutsend om te zien hoe mijn mede-oprichters Baudet en Rooken nu karaktermoord op mij plegen. In het partijbelang treed ik direct terug als bestuurslid.’’ Otten geldt als spilfiguur in de partij.
(Artikel gaat verder na de tweet)
Tweede Kamerlid Theo Hiddema wil ondanks de openlijke ruzie niet weten van ‘LPF-achtige taferelen’. ,,Daar (bij de LPF, red.) kon niemand met elkaar door één deur. Hier gaat het om één persoon.’’
De heibel ontstond dit weekeinde, toen Otten in NRC Handelsblad openlijk kritiek uitte op aanvoerder Baudet. De partijleider zou een te rechtse koers varen en hij zou het succes van de partij te weinig delen met andere volksvertegenwoordigers.
Hoewel Baudet ontkende dat het rommelde binnen de partij, bleek Otten na het Paasweekeinde ineens penningmeester af. Wel bleef hij lid van het partijbestuur. Gisteren ontsloeg Baudet hem via een tweet ook nog als medewerker van de Tweede Kamerfractie. Iets waar Otten niet van op de hoogte bleek.
(Artikel gaat verder na de video)
Financiën
De breuk in het partijbestuur vanavond volgt na een publicatie over Ottens ‘greep uit de partijkas’. De partijstrateeg maakte eerder dit jaar een fors bedrag over aan zijn eigen adviesbedrijf, zo meldde NRC vandaag. Daarbij heeft hij niet overlegd met de andere bestuursleden, die hem daar later mee confronteerden. Otten stortte daarop het bedrag weer terug in de partijkas. Het ging het om een ‘vergoeding voor overmatige uren’ tijdens onder meer de fondsenwerving, ledenwerving en planning van de partijcampagne.
Hiddema gelooft niet dat Otten te kwader trouw heeft gehandeld. Baudet was vandaag zelf niet aanwezig in de Tweede Kamer. Hij zegt een voedselvergiftiging te hebben.
Eerste Kamer
Otten is behalve bestuurslid ook beoogd fractievoorzitter voor Forum voor Democratie in de Eerste Kamer. Hij staat bovenaan de kieslijst. Het is onduidelijk of Baudet hem ook die functie wil ontnemen. Eerder deze week zei hij slechts dat Otten ‘een rol’ in de Eerste Kamer zal spelen.
Op 27 mei kiezen de Statenleden van Forum voor Democratie de leden van de Eerste Kamer. Door de grote winst die de partij vorige maand boekte bij de Statenverkiezingen, wordt Forum in een klap de grootste partij in de Eerste Kamer met 13 zetels. Volgens Hiddema moet Otten ‘zelf uitmaken of hij nog fractievoorzitter kan zijn.’’
Gisteravond gaf FvD-Kamerlid Theo Hiddema tekst en uitleg over de kwestie bij Pauw.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Waarom zoenen gezond is: ‘Bij een zoen gaan 1 miljard bacteriën van de ene naar de andere mond’
Vandaag is het Wereld Kusdag. Gezondheidsjournalist Tijn Elferink schreef het boek Kusje erop, de waarheid achter 70 gezondheidsmythes. Wat is er waar van: ‘zoen in het rond, dan word je gezond?’ -
Tweede man FvD: Baudet trekt partij te veel naar rechts
De rechterhand van Thierry Baudet heeft forse kritiek geuit op de overwinningsspeech die de Forum-fractieleider hield na de Statenverkiezingen. Mede-oprichter Henk Otten zegt in een interview met NRC Handelsblad dat Baudet de partij met zijn woordkeus ‘te veel naar rechts’ trekt. -
PREMIUM
Samen slapen met je baby of kind: ‘Als je zoon van 16 verdrietig is, waarom niet?’
Veel ouders doen het: met hun baby in bed slapen. Uit gewoonte, voor de gezelligheid en vooral ook uit gemak. Toch wordt het afgeraden door de JGZ, VeiligheidNL en internationale organisaties. Pedagoog Philippe Noens geeft zijn professionele mening: ,,Er bestaat geen hard, wetenschappelijk bewijs tégen, noch vóór samen slapen.” -
Update
Heibel in top Forum voor Democratie na ‘onhandige’ tweet Thierry Baudet
Er is onenigheid binnen de top van Forum voor Democratie (FvD) nadat mede-oprichter Henk Otten door het bestuur is gevraagd om terug te treden als medewerker van de Tweede Kamerfractie. Otten is not amused dat hij het nieuws op Twitter moest lezen. Otten komt eind volgende maand waarschijnlijk in de Eerste Kamer als fractievoorzitter van FvD. -
Baudet: niks aan de hand bij Forum
Volgens Thierry Baudet is er geen ruzie over de koers in de top van zijn partij Forum voor Democratie. Dit weekeinde uitte Henk Otten, mede-oprichter van de partij en lijsttrekker van de toekomstige Senaatsfractie, forse kritiek op de leiderschapsstijl van Baudet. Opvallend is wel dat Otten ineens geen penningmeester van de partij meer blijkt te zijn.
-
Analyse
Strijd tussen Baudet en Otten om koers in partijtop, kan Forum flink beschadigen
Met forse kritiek op Thierry Baudet, veroorzaakt mede-oprichter van Forum voor Democratie Henk Otten voor het eerst flinke deining in de top van de partij. Dat veroorzaakt ook interne spanning, want Baudet is het uithangbord van de partij, maar Otten de grote organisator. -
Dit is wat bruidsparen dit jaar gemiddeld uitgeven aan hun huwelijk
Gemiddeld geven bruidsparen dit jaar ruim 16.000 euro uit aan hun huwelijk. Dat is 2000 euro meer dan voor corona. We hebben weer zin in een feestje, maar: trouwen is ook duurder geworden. Leveranciers worden steeds vaker gedwongen de gestegen kosten door te berekenen. -
54
Boeren winnen niets bij volgen van enkele ophitsers
CDA-Kamerlid Derk Boswijk komt niet naar Den Haag de komende dagen. Dinsdagavond werd zijn gezin thuis bezocht door woedende boeren, zijn kinderen van 4 en 7 jaar waren begrijpelijkerwijs doodsbang. Helaas is intimidatie geen uitzondering bij deze protesten, schrijft politiek verslaggever Hans van Soest in dit commentaar.