Europees parlement: 'Dijsselbloem gedraagt zich schandalig'
Jeroen Dijsselbloem provoceert, beledigt, is arrogant en gedraagt zich schandalig tegenover het Europees Parlement, Zuid-Europese landen en vrouwen. Hij moet als eurogroepvoorzitter opstappen, aldus een volgens parlementsvoorzitter Antonio Tajani 'unanieme veroordeling door de politieke fracties vandaag bij de opening van de plenaire zitting in Straatsburg.
De fractievoorzitters vielen over elkaar heen om de vloer aan te vegen met de Nederlandse (demissionair) minister en diens 'schandalige gedrag'.
Voorzitter Tajani beloofde een formele protestbrief naar Dijsselbloem te zullen sturen. Die sloeg afgelopen donderdag een uitnodiging van Tajani af om dinsdag voor het parlement te verschijnen. Dat was niet voor het eerst.
'Drank en vrouwen'
Vorige maand haalde hij zich bovendien al de woede van het parlement op de hals met een uitspraak die door Zuid-Europese landen als een sneer naar hen werd beschouwd. ,,Ik kan niet al mijn geld aan drank en vrouwen ('Schnaps und Frauen') uitgeven om daarna om hulp te vragen'', zei Dijsselbloem in een interview. De Portugese premier Antonio Costa eiste zijn vertrek, evenals de Italiaanse oud-premier Matteo Renzi, de (Duitse) fractieleider van de christen-democraten en die van zijn eigen partij, de sociaal-democraten.
,,Parlement verklaart Dijsselbloem feitelijk politieke persona non grata", twitterde EU-parlementariër Peter van Dalen (CU) maandag tijdens de losgebarsten golf van verontwaardiging. PvdA-collega Paul Tang: ,,Het zou beter zijn geweest als Dijsselbloem ronduit zijn excuses had gemaakt. De uitspraken zijn kwetsend en niemand verdedigt hem."
Brief
Dijsselbloem wilde vandaag niet reageren. ,,De brief van donderdag was duidelijk'', aldus zijn woordvoerder. Daarin schrijft Dijsselbloem aan Tajani dat hij beschikbaar blijft voor een plenair debat over Griekenland en hoopt samen een geschikt moment te vinden. Hij wijst er ook op dat hij op 21 maart nog in de commissie economische en monetaire zaken was.
Daar werden zijn excuses geëist voor de 'Schaps und Frauen'-uitspraak, wat hij weigerde. Pas later zei hij te betreuren dat er aanstoot aan is genomen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hulporganisaties schrijven brandbrief: ‘Premier Rutte moet leiding nemen in asielcrisis’
Premier Mark Rutte moet de leiding nemen om de problemen rond de asielopvang in ons land op te lossen. Die oproep doen vijf hulporganisaties in een brandbrief aan de premier. -
Asielcrisis: kabinet overweegt tijdelijk aanmeldcentrum op kazerne om Ter Apel te ontlasten
Het kabinet overweegt op korte termijn een tijdelijk tweede aanmeldcentrum te openen in een kazerne van Defensie. Daar zouden asielzoekers niet alleen onderdak moeten vinden, maar ook hun asielprocedure al kunnen beginnen. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing. -
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie. -
Onverwacht succes voor Biden: dwarse senator toch akkoord met klimaatbeleid
Een Amerikaanse senator die al maandenlang een omvangrijk hervormingspakket van president Joe Biden blokkeert, heeft zijn verzet gestaakt. De weg is nu vrij voor ‘het meest ambitieuze Amerikaanse klimaatbeleid ooit’.
-
PREMIUM
Ministers proberen op afstand de geest weer in de fles te krijgen: ‘Er is heel veel overleg’
Terwijl boeren barbecueën op de snelweg, probeert de ene na de andere minister de geest weer in de fles te krijgen. Vooral van afstand dan, want Den Haag is massaal met reces. Al belt Rutte gewoon door. -
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat. -
PREMIUM
‘Trump geeft niets om mensen die getroffen worden door de kwesties waar boerenprotesten om draaien’
Amerikaanse extremisten gebruiken de zorgen van Nederlandse boeren om anti-overheidssentiment op te stoken. ,,Mensen als Trump en Tucker Carlson geven niets om de mensen die getroffen worden door de serieuze kwesties waar de boerenprotesten om draaien.”