Hoe nu verder met Forum? Onenigheid over ledenraadpleging om lot van Baudet te bepalen
De oorlog tussen Thierry Baudet en het bestuur van Forum voor Democratie gaat door. Maandag heeft het bestuur crisisberaad, de twee kampen staan lijnrecht tegenover elkaar.
Delen per e-mail
Duizend vragen, weinig antwoorden. Na de turbulente week voor de partij komt het bestuur van Forum maandag in crisisberaad bijeen om de situatie te bespreken, bevestigt een woordvoerder van FvD.
Hun lezing van de stand van zaken is dat Thierry Baudet momenteel geen lid meer is van de partij. En al zeker geen deel meer uitmaakt van het partijbestuur. Volgens bestuurslid Rob Rooken werd Baudet vrijdag uitgeschreven als bestuurslid en daarna geroyeerd als lid. De vraag is alleen of dit stand zal houden als Baudet het aanvecht bij de rechter.
Het streven van het bestuur is nu een ‘bindend referendum’ te houden met de vraag: Wilt u dat Baudet partijleider ‘blijft’, zo maakte het gisteravond bekend. Daarna zou een algemene ledenvergadering worden gehouden over het bestuur, aldus een bericht. Of Baudet hiervan op de hoogte was gisteren, is onbekend. Evenmin is duidelijk hoe dat referendum gehouden gaat worden. Het houden van zo'n referendum staat niet in de partijstatuten.
Het bestuur lag toch al overhoop met Baudet. Achter de schermen was dit weekend ruzie over hóe die algemene vergadering georganiseerd moet worden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Update / video Lilianne Ploumen nieuwe lijsttrekker van de PvdA: ‘Ik ben er klaar voor’
PvdA-Kamerlid en oud-minister Lilianne Ploumen (58) wordt de nieuwe lijsttrekker van de PvdA. Vanmiddag is ze door de partij voorgedragen in haar woonplaats Amsterdam. -
Welke televisie past het best bij jou?
De ene tv-kijker is de andere niet: niet alleen maakt het uit waar de televisie komt te staan, ook wat zich precies op het scherm afspeelt is van belang om de juiste keuze te maken. We bekeken de interessantste tv’s per ‘type’ gebruiker. -
video Baudet: Coupplegers zijn opgestapt, maar andere bestuursleden moeten ook weg
Het straatgevecht over de leiding van Forum voor Democratie is een tweede ronde ingegaan. Volgens Thierry Baudet is hij ‘wederrechtelijk’ uit het bestuur gegooid, waardoor zijn partij is ‘gegijzeld’en hij niet mee kan doen aan de verkiezingen. Hij vindt dat twee bestuurders die kritisch op hem zijn per direct moeten opstappen. -
Update Staatssecretaris Van ‘t Wout volgt Wiebes op als minister van Economische Zaken
Bas van ‘t Wout, staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, schuift een plekje op en volgt Eric Wiebes op als minister van Economische Zaken en Klimaat. Dat melden ingewijden. Wiebes stapte vorige week per direct op vanwege zijn verantwoordelijkheid in de toeslagenaffaire. Het kabinet viel, maar bleef demissionair aan. -
PREMIUM
video Corry werkt 50 jaar als kraamverzorgster: ‘Zo’n ouwe taart hoefde ik niet aan m’n bed. Nu ben ik er zelf één’
Al vijftig jaar staat Corry Theunisse vrouwen met raad en daad bij tijdens de eerste dagen na een bevalling. De 67-jarige kraamverzorgster krijgt zelfs speciale verzoekjes van vrouwen die in de laatste weken voor hun bevalling zitten.
-
VIDEO / RIJ-IMPRESSIE Eindelijk weer iets te kiezen: de Citroën (ë)C4 is prettig anders
In een wereld die vooral gedomineerd wordt door rationele keuzes, moet je opvallen om een rol van betekenis te spelen. Met de nieuwe C4, die meteen ook als elektrische ëC4 beschikbaar komt, heeft Citroën die ‘kunst van het anders zijn’ weer als vanouds in de vingers. -
PREMIUM
De bom barstte na het diner voor teambuilding: 'Bijna iedereen die ik ken is antisemiet’
Thierry Baudet flirtte al jaren met extreem-rechts. Toch zwegen de critici in zijn partij lang. Totdat Baudet tot het uiterste vasthield aan zijn boezemvriend Freek Jansen. -
Alle huisartsen tóch deze maand al gevaccineerd tegen corona
Huisartsen zullen tóch deze en volgende week al gevaccineerd worden tegen het coronavirus. Zij krijgen het Moderna-vaccin. Eerder wilde minister Hugo de Jonge pas in februari starten met het inenten van de huisartsen.