Homogenezingstherapie wordt strafbaar
Een ruime Kamermeerderheid wil dat er een wet komt die het geven of openlijk aanbieden van homogenezingstherapie, ook wel conversietherapie, strafbaar stelt. Een belangrijke stap, aldus initiatiefnemer Vera Bergkamp (D66).
Delen per e-mail
Het kabinet moet volgens een vandaag aangenomen motie van D66, VVD, PvdA en GroenLinks begin 2021 het wetsvoorstel presenteren om homogenezingstherapie feitelijk uit te bannen. Ook dient er een plek te komen waar mensen zich kunnen melden die slachtoffer zijn.
Nederland kent volgens onderzoek nu vijftien organisaties of personen die activiteiten organiseren (onder meer vakantiekampen, seminars en workshops) waarbij een niet-heteroseksuele gerichtheid wordt geproblematiseerd en waarbij wordt geprobeerd om deze te ‘verhelpen’. Het zou vooral gaan om clubs en mensen die verbonden zijn aan strengchristelijke stromingen.
Inmiddels is duidelijk dat zulke sessies voor ‘homogenezing’ veel psychische schade kunnen veroorzaken, met ernstige gevolgen; tot aan depressies en zelfdoding toe.
Volgens D66-Kamerlid Vera Bergkamp (in een vorig leven COC-voorzitter) heeft onderzoek slechts ‘het topje van de ijsberg’ aangetoond. ,,Strafbaarstelling van deze zeer schadelijke praktijken is mij uit het hart gegrepen. Ik strijd er voor dat mensen zichtbaar zichzelf kunnen zijn, daar staat deze barbaarse therapie haaks op.”
Omdat het huidige kabinet demissionair is, verwacht ze dat een nieuw kabinet uiteindelijk met de wet zal komen. ,,Maar die kan nu al worden voorbereid, gezien de zeer brede steun in de Tweede Kamer.”
Bekijk hier onze trending nieuwsvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
eigen tuin eerst
‘Waarom staan de stadsparken niet vol met fruitbomen?’
Weg met die truttige sierboompjes in het stadsgroen. Plant appels, peren, druiven en kwetsen, adviseert tuingoeroe Romke van de Kaa. -
PREMIUM
Pandemie raakt starters hard: ‘Aan begin van lockdown had ik niet eens een bureau thuis’
Als starter sta je normaal al voor uitdagingen genoeg, maar zeker als je tijdens een pandemie voor het eerst aan de bak moet zien te komen. VCP Young Professionals, de jongerenorganisatie van vakbond VCP, vroeg onlangs aandacht voor deze groep werkenden, die tussen wal en schip dreigt te vallen. Drie starters op de arbeidsmarkt vertellen over hun ervaringen van het afgelopen jaar. ,,Uiteindelijk bracht ik zestien uur per dag in dezelfde ruimte door.’’ -
PREMIUMZelfmoord en depressie
Drie slachtoffers van homogenezing doen hun verhaal: ‘Ik kon alleen maar huilen’
Achter gesloten deuren bidden geloofsgemeenschappen om mensen te ‘genezen’ van hun homoseksualiteit. Met ernstige problemen tot gevolg, zoals depressies en zelfmoordneigingen. ,,Voor God is niets te wonderlijk.’’ -
Kieswijzer
Kieswijzer, hulp bij keuze voor de Tweede Kamerverkiezingen
De Tweede Kamerverkiezingen vinden plaats op 15, 16 en 17 maart 2021. Om de keuze makkelijker te maken legden we dertig stellingen voor aan achttien lijsttrekkers. Ontdek hier met welke lijsttrekker jouw mening het meest overeenkomt. -
Koken & eten
Kiezers willen vlees eten best indammen, maar hun favoriete politieke partij heeft daar vaak geen trek in
Veel Nederlanders willen best minder vlees, eieren en zuivel eten, maar hun favoriete partij in veel gevallen niet. Dat blijkt uit een onderzoek dat vandaag verschijnt.
-
Kaag (D66) wil meer vrijheid met vaccinatiebewijs: ‘Laten we voorbeeld nemen aan Israël’
D66-lijsttrekker Sigrid Kaag wil dat Nederlanders meer vrijheden krijgen als zij gevaccineerd zijn tegen corona. Ook wil ze dat de overheid gratis snel- en zelftesten verstrekt, waardoor restaurants, cafés, winkels en scholen snel weer open kunnen. -
PREMIUMPomppionier
Tango lanceert tankstation van de toekomst: duurzame brandstof en laadpalen
Ruim twee decennia na de introductie van Nederlands eerste onbemande pomp komt pionier Tango nu met het tankstation van de toekomst, waarin duurzame brandstoffen en elektrisch rijden een prominente rol spelen. -
Belastingdienst gaat beschermde status ‘homogenezers’ onderzoeken en zo nodig afpakken
De Belastingdienst gaat onderzoeken of geloofsinstellingen die homogenezingstherapie aanbieden hun status van Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI) kan worden afgepakt. In dat geval zullen deze, vaak aan kerken gelieerde genootschappen hun belastingvoordeel verliezen bij schenkingen en erfenissen.