Meer Nederlandse militairen in Litouwen besmet met coronavirus
Een aantal Nederlandse militairen die in Litouwen gestationeerd zijn, is besmet geraakt met het coronavirus. Vijf zieke militairen zijn teruggehaald naar Nederland. Een C-130 Hercules van de luchtmacht haalde hen afgelopen nacht op uit Litouwen.
Een van hen is opgenomen in het Universitair Medisch Centrum in Utrecht. De andere vier zitten in thuisisolatie. Minister Ank Bijleveld van Defensie sprak gisteravond bij talkshow Op1 nog over één patiënt. De Navo, die de missie in Litouwen leidt, test militairen nu massaal. Nederland levert zo’n 110 militairen aan de versterkte militaire aanwezigheid van de Navo in het land.
Terughalen
Defensie wil alle militairen die besmet zijn of worden terughalen naar Nederland, zegt een woordvoerder. ,,We willen zeker weten dat zij de zorg krijgen die nodig is en het zorgsysteem in Litouwen niet belasten.”
In een kazerne, waar militairen dichtbij elkaar wonen, kan een besmettelijk virus zich snel verspreiden. De Litouwse commandant heeft inmiddels de hele kazerne in Rukla, waar naast de Nederlanders ook militairen uit andere landen zijn gelegerd, tot quarantainegebied verklaard.
Ook bij een Nederlandse VN-waarnemer die actief is de Palestijnse gebieden is het coronavirus vastgesteld.
Teruggehaald
Gisteren werd al bekend dat een aantal Nederlandse militairen die op missie zijn, terugkomen naar Nederland. Zij kunnen nu hun werk in Afghanistan of Irak niet doen vanwege maatregelen om het coronavirus in te dammen. Uit Irak keren 40 Nederlandse militairen terug, schrijft minister Bijleveld aan de Tweede Kamer.
Essentieel personeel, zoals medische zorg en beveiliging, blijft achter. Uit Afghanistan worden 35 militairen teruggehaald. Het kabinet houdt er rekening mee dat het ‘geruime tijd’ onmogelijk blijft om de missies in Irak en Afghanistan te vervolgen.
Bekijk onze video's over het coronavirus in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
69
Van der Plas over premierschap: Geen ambitie maar zeg nooit nooit
Caroline van der Plas van de BoerBurgerBeweging (BBB) heeft niet de ambitie om premier te worden, maar zegt ‘nooit nooit'. Dat laat ze weten bij WNL op Zondag. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
Nederlandse militairen tot 2022 in Afghanistan
Nederlandse militairen blijven in elk geval tot 2022 in Afghanistan. De missie wordt daarnaast zoals verwacht uitgebreid met 60 militairen. Ook blijven Nederlandse militairen langer actief in Litouwen, tot en met 2020. Dat heeft het kabinet besloten. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.
-
PREMIUMdefensieminister
Ank Bijleveld wil meer geld en gaat op pad met 'meneer van de centen’
De minister van Defensie nam de minister van Financiën 24 uur op sleeptouw in Litouwen. Haar doel: meer geld voor de krijgsmacht. Zijn reactie: hij trekt nog niet de portemonnee. -
-
-
PREMIUM
Camera in de kinderopvang: ‘Medewerkers weten dat collega’s kunnen meekijken’
In kinderdagverblijven hangen soms camera’s die vastleggen wat er gebeurt. Maar mogen camera’s de plaats innemen van extra toezicht, dat door personeelstekorten onder druk staat? Het antwoord: in sommige gevallen, als er goede afspraken worden gemaakt.Ede -
update49
D-day CDA: fractie wil andere stikstofkoers, ‘maar ik ga niet hier een kabinetscrisis afkondigen’
Na het recordverlies bij de verkiezingen houdt het CDA dinsdagavond opnieuw crisisberaad. Volgens de partijtop kan Wopke Hoekstra aanblijven, wel pleiten provinciale afdelingen voor een radicaal andere stikstofkoers. Stikstofminister Christianne van der Wal (VVD) zet de deur daarvoor op een kier, D66 houdt voorlopig vast aan het regeerakkoord.