Merendeel bewindslieden gebruikte privémail voor werk
Het merendeel van de huidige ministers en staatssecretarissen gebruikte hun privémail voor werk, schrijft minister Hanke Bruins Slot (Binnenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer. Het gaat in totaal om zestien bewindslieden. Ook gebruikten twaalf berichtenservices zoals WhatsApp of Telegram.
De minister schrijft dat de meesten het ‘incidenteel’ deden, bijvoorbeeld om documenten te bewerken of te printen, of om een bericht door te sturen naar zakelijke accounts. Ook waren niet-werkende zakelijke apparaten soms de reden om vergaderlinks of documenten door te sturen naar een privéadres.
Onder meer minister Dilan Yeşilgöz (Justitie), Robbert Dijkgraaf (Onderwijs), Sigrid Kaag (Financiën), Kajsa Ollongren (Defensie), Karien van Gennip (Sociale Zaken) en Micky Adriaansens (Economische Zaken) maakten gebruik van hun eigen e-mailadres. Ollongren, Van Gennip en Adriaansens gebruikten ook andere berichtendiensten zoals WhatsApp, net zoals onder anderen Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel), Henk Staghouwer (Landbouw) en Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof).
Volgens Bruins Slot zijn er geen beveiligingsincidenten bekend. Ook is er geen aanleiding om te denken dat documenten niet zijn gearchiveerd, schrijft ze.
De minister deed navraag bij de ministeries nadat minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) erkende zijn privémail te gebruiken voor werkzaken. Het wordt ministers en staatssecretarissen ernstig ontraden om hun eigen e-mail voor werk te gebruiken.
Maar, schrijft Bruins Slot: ,,In de praktijk kunnen zich situaties voordoen waarbij van de voorgeschreven werkwijze wordt afgeweken.” Het is volgens haar de verantwoordelijkheid van de bewindslieden om de belangen te wegen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
62
Hoekstra nog niet uit de zorgen, dinsdag weer CDA-overleg
CDA-leider Wopke Hoekstra hoopte vrijdag de bal bij de coalitie te leggen, maar eigen partijbonzen zijn nog niet klaar met de historische klap die zijn partij kreeg. Dinsdag is er opnieuw topberaad bij het CDA; Hoekstra’s positie is daarbij onderwerp van gesprek. -
Reacties op gebruik privémail De Jonge: ‘Hoelang kan hij nog fouten maken en doorgaan als minister?’
‘Nu laten we een land plat bombarderen en een bevolking uitroeien’ en ‘het lijkt wel of Hugo de Jonge zich verheven voelt boven de wet’: dit zijn enkele reacties op nieuwsonderwerpen die lezers bezighouden. Hieronder de lezersbrieven die in de krant van woensdag 6 april verschenen. Je kunt zelf een reactie insturen via brieven@ad.nl. -
PREMIUMEnergie11
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
video/update
Kamerleden willen opheldering over gebruik privémail Hugo de Jonge, minister deze week gestopt met gebruik
Minister Hugo de Jonge maakte tijdens de coronacrisis gebruik van zijn privémail. Het ministerie van Volksgezondheid bevestigt dit aan de Volkskrant. Hierdoor is mogelijk informatie over de omstreden mondkapjesdeal met Sywert van Lienden verloren gegaan. Volgens de minister is hij deze week gestopt met het gebruik van zijn privémail voor werk. -
19
Kiezer zit niet te wachten op lange formaties
Grote verkiezingswinnaar BBB zocht al tal van verkenners om te kijken of er in de provincies een werkbaar bestuur te vormen is. Allemaal lid van een andere partij dan BBB. Het biedt hoop dat de trend van steeds langere formaties in ons land wordt doorbroken, schrijft politiek verslaggever Hans van Soest in dit commentaar.
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
-
-
Nieuws
‘Burgemeester Halsema gebruikte privémail voor gemeentelijke communicatie’
Femke Halsema heeft de afgelopen jaren haar privémail gebruikt voor het versturen van berichten in haar functie als burgemeester van Amsterdam. Dat meldt BNR Nieuwsradio. -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.