Pieter Heerma weer fractievoorzitter CDA
CDA-Kamerlid Pieter Heerma wordt opnieuw de fractievoorzitter van zijn partij in de Tweede Kamer. De fractie heeft hem in stilte tijdens het Kerstreces gekozen.
Tijdens het reces zijn er gesprekken gevoerd met alle Kamerleden waaruit bleek dat Heerma de enige kandidaat was. Hij was de afgelopen jaren ook al fractievoorzitter. Na de verkiezingen moest Heerma die plek afstaan aan partijleider Wopke Hoekstra. Nu Hoekstra minister van Buitenlandse Zaken wordt in het nieuwe kabinet, neemt Heerma zijn oude rol weer in. De officiële overdracht van de taken en de voorzittershamer volgt volgende week, nadat Hoekstra opnieuw is beëdigd als minister.
Heerma voerde samen met Hoekstra de afgelopen maanden onderhandelingen over het regeerakkoord van het nieuwe kabinet. Hij is de zoon van oud-CDA-leider Enneüs Heerma.
D66
Bij regeringspartij D66 moet er ook een fractievoorzitter worden gekozen nu zowel partijleider Sigrid Kaag als de vorige fractievoorzitter Rob Jetten minister worden in Rutte IV. Kamerlid Paul van Meenen houdt deze week gesprekken met alle individuele D66-Kamerleden om te horen wie zij graag als nieuwe voorzitter zien en om te vragen of zij zelf ambities hebben.
Na iedereen te hebben aangehoord, wordt besloten hoe de verkiezing eruit gaat zien. Hoogstwaarschijnlijk zal die komende dinsdag plaatsvinden, de dag nadat het nieuwe kabinet is beëdigd en de Kamer weer terugkomt van reces.
Bekijk hier al onze video’s over de politiek:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
PREMIUM
Vernietigende feiten over uithuisplaatsingen: ‘Boze ouders hadden wél gelijk’
Met een vernietigend feitenrelaas van wetenschappers op tafel debatteert de Tweede Kamer morgen over uithuisplaatsingen. Die zorgen vaak niet voor voldoende verbeteringen van de ontwikkeling van een kind, dat net als ouders goede rechtsbescherming tegenover een ‘machtig uitvoeringsapparaat’ moet ontberen. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
PREMIUMmet video's74
Landelijk lachgasverbod vertraagd, artsen luiden noodklok: ‘We zien twintigers met hartinfarcten’
Het door het vorige kabinet aangekondigde verbod op lachgas is opnieuw vertraagd en kan nu op zijn vroegst 1 januari 2023 ingaan. Artsen en verslavingsexperts manen het kabinet en Tweede Kamer om haast te maken. Het kabinet roept gemeenten alvast op een lokaal verbod in te stellen. -
Tweede Kamer wil snelle herziening lopende uithuisplaatsingen toeslagenkinderen
Het kabinet moet lopende uithuisplaatsingen van kinderen uit gezinnen die slachtoffer waren in het toeslagenschandaal herzien. Een voorstel van Kamerlid Pieter Omtzigt en SP-leider Lilian Marijnissen hiertoe is met algemene stemmen aangenomen, hoewel het kabinet het voorstel had ontraden.
-
Opinie
Plaats eerder nog een ouder uit huis dan een kind
Vandaag debatteert de Tweede Kamer over de 1675 uithuisgeplaatste kinderen rond de toeslagenaffaire. Uithuisplaatsing moet een allerlaatste middel zijn, stelt Don Ceder. Hij stelt een wettelijk plan van aanpak voor. -
PREMIUM
Rutte: ‘Flink ruzie maken is af en toe gezond’
Premier Mark Rutte hoopt dat de verhoudingen met de oppositie in de Tweede Kamer verbeteren. Hij denkt dat de harde botsing tussen hem en een aantal partijleiders donderdag in het sms-debat de lucht wat heeft geklaard. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.