Met nog 4 seconden te spelen laat ZPC Amersfoort zege glippen
De waterpoloërs van eredivisionist Schoonderbeek Bouw ZPC Amersfoort hebben zaterdag in Alphen aan den Rijn gelijkgespeeld tegen het sterke AZC (10-10). ,,We hadden AZC vandaag heel veel pijn kunnen doen.’’
Mitchell Budding maakte na de wedstrijd een vermoeide indruk. Kon ook niet anders. Na een noodgedwongen surplace van anderhalve maand probeert de 24-jarige Hilversummer weer het wedstrijdtempo op te pakken.
„Vorige week maakte ik mijn eerste minuten tegen GZC Donk”, aldus Budding. „Het gaat steeds beter, ook in deze wedstrijd waarin erg veel tempo werd gemaakt.”
Vergeleken met vorige week was AZC volgens Budding van een ander kaliber. De veelvoudig landskampioen uit Alphen snakt dit jaar naar een prijs. Vandaar dat de Zuid-Hollandse ploeg in de afgelopen periode aardig wat euro’s in de portemonnee zag verdampen. De club versterkte zich met Andreas Miralis en Robin Lindhout die niet meer in het boekje voorkomt van bondscoach Harry van der Meer. Ook werden twee ijzersterke Hongaren aangetrokken: Dávid György die het doel verdedigde bij onder meer Honvéd en Szentes en de voormalige international Attila Kincses. Laatstgenoemde is dit seizoen aanvalsleider samen met de in Italië geboren aanvoerder Jacoppo Mandoline.
Gezien de krachtsverhoudingen en een veelvoud van gelouterde waterpoloërs met internationale ervaring was ZPC Amersfoort zaterdag de underdog. De thuisploeg opende via Nathan de Zwaan het bal, maar had tot de rust moeite met het snelle aanvalsspel van de Amersfoorters. Sterker, vanaf de badrand maakte coach Gianluca Sattolo een klein vreugdesprongetje toen zijn ploeg via de uitblinkende Max van der Werve de ruststand bepaalde: 4-5.
De coach vertelde in de rust dat hij blij was met de strijdlust die we lieten zien
„De coach vertelde in de rust dat hij blij was met de strijdlust die we lieten zien”, aldus Budding. „Aan de andere kant moesten we knokken om in de resterende twee perioden het niveau vast te houden. En dat lukte deels.”
In de pauze was duidelijk waarneembaar dat coach Ron van der Wild niet echt blij was met de manier waarop zijn ploeg opereerde. Met armgebaren probeerde hij de spirit in de ploeg te krijgen. AZC, waarin Lindhout een onzichtbare rol vertolkte, leek via de Griekse oud-international Miralis een veilige voorsprong te nemen. Met nog twee minuten te spelen in de derde periode stond de ploeg uit Alphen aan den Rijn met 8-5 voor. Budding: „Met de nodige vechtlust kwamen we via mijn broer Danny en Van der Werve terug. In de vierde periode hebben we weer laten zien dat we opgewassen zijn tegen dit soort ploegen.”
Uitbraak
Met nog anderhalve minuut op de klok zag Hilversummer Budding Sam Kunz 9-10 scoren. Na twee afgeslagen aanvallen van beide partijen wist de bezoeker, met nog twintig seconden te spelen, de voorsprong te behouden. De driepunter leek in de Amersfoortse zwemtas te belanden.
Totdat de Hongaar Attila Kincses toesloeg. Uit een snelle uitbraak passeerde hij doelman Clement Stegman. Budding: „Met de ervaring van international Jesse Koopman, die nu nog geblesseerd is, hadden we vandaag AZC heel veel pijn kunnen doen.’’
De kilo’s vloegen er nu weer af
De waterpoloërs van ZPC Amersfoort zijn het gewend om vier keer per week te trainen. Maar als de reguliere inspanning wegvalt, vliegen de kilo’s er zo weer aan.
Ook bij Hilversummer Mitchell Budding. „Door de avondklok kon ik vanwege mijn werk anderhalve maand niet naar de Amerena. De krachtoefeningen die ik thuis deed, konden natuurlijk niet opwegen tegen de intensieve trainingen. Toen ik twee weken geleden weer in het water lag was het zwaar. Wat wil je? In anderhalve maand tijd is mijn lichaamsgewicht met bijna vier kilo toegenomen. Dat vliegt er nu allemaal af.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Amersfoorts tennispubliek smult op Dutch Open van Tallon Griekspoor: ‘Het beste voor het laatst bewaard’
De finale op het gravel van het Van Mossel Kia Dutch Open werd een eenzijdig schouwspel. Tallon Griekspoor pijnigde zijn Spaanse opponent Roberto Carballes Baena in alle opzichten en won eenvoudig met 6-1 en 6-2. ,,Je moet het wel even voor eigen publiek waarmaken.” -
PREMIUM
Eérst werkt Spakenburgse in de viswinkel, daarna gaat ze naar Feyenoord: ‘Ik wil naar Oranje’
Als de vrouwen van het Nederlands Elftal vanavond aan de aftrap van de uitzwaaiwedstrijd tegen Finland staan, zit in Spakenburg Esmee de Graaf voor de televisie om hun verrichtingen te volgen. Dat doet ze na een dagje werken in de winkel. -
PREMIUM
VVZ’49 degradeert voor de derde keer in vijf jaar tijd: ‘We zijn gestopt met dure spelers halen’
VVZ’49 zwaaide afgelopen zaterdag na een dramatisch verlopen seizoen af naar de vierde klasse, de derde degradatie binnen vijf jaar tijd. Hoe kan dat? ,,Slecht voetballende teams en te veel verwende jongens. Waar waren we mee bezig?” -
PREMIUMaan de slag
In het holst van de nacht loopt verslaggever Danique mee met beveiliger Eddy: ‘Hoe hou je dit vol?’
Het personeelstekort in Nederland loopt de spuigaten uit. De ene na de andere vacature verschijnt online. Verslaggever Danique de Breet loopt deze zomer mee, daar waar de nood het hoogst is. Vandaag in aflevering 5: beveiligers. -
PREMIUM
Na Amerikaanse droom pakt Veerle Bakker nationale titel: ‘Er zit nog meer in, dat voel ik’
Ze lachte. Nee, ze straalde zelfs. De progressie die Veerle Bakker de voorbije jaren in de Verenigde Staten boekte, betaalde zich vrijdagavond uit. Op het Nederlands kampioenschap atletiek sleepte de 24-jarige Amersfoortse op de 3000 meter steeplechase de nationale titel in de wacht.
-
Veensche Boys verbaasd na boete van de KNVB: ‘Was juist reclame voor positief supportersgedrag’
De KNVB heeft Veensche Boys een boete opgelegd voor het afsteken van vuurwerk tijdens het nacompetitieduel met Batavia’90. De straf heeft bij de zaterdagtweedeklasser uit Nijkerkerveen tot verbazing geleid. ,,Die wedstrijd was reclame voor het voetbal én positief supportersgedrag.” -
CAMPERS & CARAVANS
Hier moet je op letten als je kiest voor een camper of caravan
Camper, caravan, vouwwagen, tent: de keuze is reuze als je wilt kamperen. Maar hoe bepaal je welke manier van kamperen het beste bij jou past? En waar moet je allemaal op letten bij het aanschaffen van een camper of caravan? -
PREMIUMTIPS
Help! De planten hangen slap en zijn bijna dood: met deze eenvoudige tips kun je ze redden
Natuurlijk wil je de planten van de buren verzorgen. Maar nu ze bijna terug zijn, ziet hun urban jungle eruit als een savanne, hangen de ooit zo energieke kamerplanten er lusteloos bij en is het gras bij de buren allesbehalve groen. Help?! Hoe red je hun planten?