Aanhouding na geweld op truckfestival: slachtoffers te gewond om gehoord te worden
Een 24-jarige man uit Den Bosch is aangehouden vanwege zijn betrokkenheid bij een vechtpartij op een truckfestival afgelopen zaterdagmorgen in Nederhemert. Daarbij raakte een 23-jarige man uit het Brabantse Rijswijk gewond.
Hij liep onder meer een gebroken oogkas op en moest met spoed worden geopereerd. Naar nu blijkt heeft tijdens dat festival nog een geweldincident plaatsgevonden. Daarbij raakte een 23-jarige man uit Andel zwaargewond. Hij heeft mogelijk hersenletsel. De toedracht van beide incidenten is volgens de politie nog niet duidelijk. Ook lijkt er vooralsnog geen verband te zijn. De politie doet een dringende oproep aan getuigen om zich te melden.
Te gewond
De twee geweldslachtoffers uit Andel en Rijswijk die in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond raakten bij twee verschillende vechtpartijen kunnen vanwege hun letsel niet worden verhoord. Wel heeft de politie contact met mogelijke getuigen, maar de exacte toedracht van beide incidenten is nog niet bekend.
De twee waren aanwezig bij een truckfestival in het Gelderse Nederhemert. Na het evenement liep het vrijdagnacht rond 1.30 uur uit de hand op het terrein. De politie werd opgeroepen vanwege een aantal opstootjes. Bij een daarvan raakte een 23-jarige man uit Rijswijk zwaargewond. Tijdens het festival raakte bij een andere vechtpartij ook een 24-jarige man uit Andel zwaargewond.
Contact met getuigen
De politie heeft vanwege de ernst van de verwondingen nog niet met de slachtoffers kunnen spreken, laat een woordvoerder weten. ,,We komen daarom heel graag in contact met getuigen.’’
Organisator van het truckfestival was Oranjevereniging Oranje Trouw uit Nederhemert. Voorzitter Gerrit Robbemondt zegt verbijsterd te zijn door de twee geweldsincidenten. ,,Zo’n evenement als dit lokt uit geen enkele agressie uit. Dit was een feest voor jong en oud, voor ouders met kinderen.’’
Ook Robbemondt zegt niet te weten wat de aanleiding van de mishandelingen is geweest. ,,Dit gebeurde nadat het festival was afgelopen. Er was immers overdag geen enkele wanklank te horen’’, zegt Robbemondt die nauw met de familie van een van de slachtoffers in contact staat.
Elke ochtend up-to-date met het laatste nieuws uit Gorinchem en omstreken? Schrijf je hier in!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Snelwegloper was echt: trucker kreeg schrik van zijn leven
-
Ik Vertrek-stel moet aan de bak als klusbudget op is: 'Eten nog steeds chocoladepasta’
Lekkage, een gebroken voet én een tekort aan geld: Walter en Marcel, die zaterdagavond te zien waren in Ik Vertrek, stonden tijdens het verbouwen van hun bed en breakfast aan de Spaanse Costa Blanca voor flink wat uitdagingen. Maar waar veel stellen in paniek raken, bleven de heren rustig en pakten ze hun problemen aan, zo zagen ruim 1,2 miljoen kijkers. -
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides. -
PREMIUM18
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige.
-
Bezoeker (23) truckshow zwaar mishandeld: 'Dit hoort niet thuis op ons festival'
-
-
-
PREMIUMmet video1
Man (31) uit Geldermalsen gewond door steekpartij: werd hij op weg naar huis door drie mannen aangevallen?
Over het incident dat zondagavond plaatsvond aan de Tielerweg in Geldermalsen is nog veel onduidelijk. Een 31-jarige man uit Geldermalsen raakte gewond en drie mannen werden aangehouden. Buurtbewoners zitten nog met veel onbeantwoorde vragen. -
PREMIUMmet video
Emmerik herdenkt holocaust wel op 27 januari, grensregio Liemers niet: ‘Hoop dat ook Nederland dat gaat doen, maar kan het niet verplichten’
EMMERIK - Tientallen scholieren en inwoners van de Duitse grensstad Emmerik herdachten vrijdag de Holocaust. Op 27 januari is jaarlijks de internationale herdenkingsdag van de Jodenvervolging tijdens de Tweede Wereldoorlog, maar in de Liemers wordt daar nauwelijks gehoor aan gegeven.