Avondklok van kracht: Het is stil in Gorinchem
Overal uitgestorven straten en pleinen in Gorinchem, af en toe rijdt een puber voorbij met achterop zijn scooter een paar pizzadozen die hij moet bezorgen. Even verderop loopt een vrouw haar hond uit te laten. Ze heeft keurig een hondenpoepzakje bij zich.
Delen per e-mail
Geen eigen verklaring, maar die is voor het uitlaten van de hond zaterdag na het ingaan van de avondklok niet nodig. Wie met een andere reden na 21.00 uur de straat opgaat, moet deze wel bij zich hebben.
De avondklok is ingegaan. Bijna iedereen is al binnen. Toch hield de politie direct na het ingaan van de avondklok een grote controle op verschillende plekken in de stad. Op de rotonde voor het stadhuis wordt iedereen die passeert staande gehouden en naar het parkeerterrein gedirigeerd. Niet iedereen heeft de benodigde werksgevers- en eigen verklaring bij zich. Er wordt niet gewaarschuwd, agenten schrijven meteen boetes uit: 95 euro per overtreding.
Burgemeester Reinie Mellissant sprak de inwoners vanavond via Twitter moed in: ,,De avondklok is een feit. Met name voor jongeren is dit ingrijpend. Ik hoop dat jullie al die maatregelen nog even volhouden. En dat die avondklok een zeer korte tijd zal duren. Sterkte! En hou vol!”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Kunstenaar Bricksy is terug en legt een Memory Brick met een mondkapje in de stad
-
PREMIUM
Raad van State over huisvesting arbeidsmigranten in Altena: ‘Je moet ze niet in buitengebied wegstoppen’
Woningeigenaren in Andel en Rijswijk hopen dat de Raad van State de gemeente Altena alsnog dwingt hun huisvesting voor arbeidsmigranten te legaliseren. -
PREMIUM
Pandemie raakt starters hard: ‘Aan begin van lockdown had ik niet eens een bureau thuis’
Als starter sta je normaal al voor uitdagingen genoeg, maar zeker als je tijdens een pandemie voor het eerst aan de bak moet zien te komen. VCP Young Professionals, de jongerenorganisatie van vakbond VCP, vroeg onlangs aandacht voor deze groep werkenden, die tussen wal en schip dreigt te vallen. Drie starters op de arbeidsmarkt vertellen over hun ervaringen van het afgelopen jaar. ,,Uiteindelijk bracht ik zestien uur per dag in dezelfde ruimte door.’’ -
Gorcums theater en Evenementenhal in beeld als examenlocatie
Over lessen in theater De Nieuwe Doelen of de Evenementenhal hebben middelbare scholen in Gorinchem nog niet gesproken, maar als het gaat om examens en toetsen is er al wel aan die locaties gedacht. -
PREMIUM
Zelfs het waterrijke Rivierenland moet rekening houden met droogte: waterschap trekt miljoenen uit
Waterschap Rivierenland trekt miljoenen uit om rekening te gaan houden met iets wat tot voor kort ondenkbaar was: een droogteprobleem in Rivierenland. En dat in het land van machtige rivieren als de Rijn, Waal, Maas en Linge.
-
PREMIUMKoken & eten
Hebben we straks alleen nog keuze uit blauw (AH) of geel (Jumbo)?
Met de verkoop van tachtig Deen-winkels aan AH, Vomar en Dekamarkt verdwijnt er weer een supermarktformule. In 2000 telde ons land nog 46 verschillende formules, twintig jaar later zijn het er nog 26. Is er nog bestaansrecht voor de kleinere supermarktketen of beperkt de keuze zich steeds meer tot blauw (AH) of geel (Jumbo)? -
eigen tuin eerst
‘Waarom staan de stadsparken niet vol met fruitbomen?’
Weg met die truttige sierboompjes in het stadsgroen. Plant appels, peren, druiven en kwetsen, adviseert tuingoeroe Romke van de Kaa. -
‘Dak- en thuislozen slapen in Gorinchem noodgedwongen op straat omdat ze niet naar Dordt kunnen’
Dak- en thuislozen slapen in Gorinchem ‘s nachts noodgedwongen op straat, omdat ze de reis naar de opvang in Dordrecht niet kunnen maken. Die signalen krijgt GroenLinks.