Fort Giessen vanaf 9 april twee zaterdagen per maand geopend
Fort Giessen gaat dit jaar weer open voor publiek. Vorig jaar kon het fort vanwege corona maar af en toe bezocht worden. Maar op zaterdag 9 april begint het bezoekersseizoen weer.
Fort Giessen, onderdeel van de Nieuwe Hollandse Waterlinie, is dit jaar iedere tweede zaterdag van de maand en vierde zaterdag van de maand te bezichtigen. De openingsuren zijn van 13.00 tot 17.00 uur. Het seizoen loopt tot en met de maand september.
Fort Giessen is eind 1800 gebouwd ter verdediging van de vestingstad Woudrichem. Het fort, aan de Giessensesteeg in Giessen, biedt kruitkamers en een educatiepark met loopgraaf. Ook is er een kanon en bezoekers kunnen met een trekpontje over de gracht.
Vrijwilligers gezocht
Het openstellen van het fort voor bezoekers gebeurt door vrijwilligers. Gastvrouwen en gastheren verzorgen de rondleidingen en vertellen over de geschiedenis van het fort, en de natuur eromheen.
De groep vrijwilligers kan nog nieuwe leden gebruiken. Wie geïnteresseerd is, kan contact opnemen met John Kollen, telefoonnummer 06 54284567. Nieuwe gastheren en -vrouwen krijgen een korte cursus voordat ze aan het werk gaan op het fort.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Volg hier het laatste nieuws over de regiosport
-
PREMIUM
Het is zover: met tegenzin neemt Hei- en Boeicop afscheid van het beruchte waterspeelparadijsje
Hei- en Boeicopper Joan de Jong heeft dit weekend zijn waterspeeltuin moeten ontmantelen. Binnen no-time waren de speeltoestellen, waar De Jong dertien jaar lang aan bouwde uit de sloot getild. De Jong geeft de strijd met de gemeente op. ,,Ik ben klaar met de strijd tegen de regeltjes.’’ -
PREMIUMMet video3
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
Een oud huis kopen, opknappen en vervolgens met veel winst weer doorverkopen. Dat doen onervaren klussers in het nieuwe televisieprogramma De moeite waard?!. Maar is het ‘flippen’ van een huis in deze tijd, met dalende huizenprijzen en hoge rentes, nog wel rendabel? -
PREMIUM
In de ene gemeente 7 euro, in de andere 223! Kritiek op ‘dure’ gehandicaptenparkeerkaart Vijfheerenlanden
De politieke partij GroenLinks uit kritiek op de kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart in Vijfheerenlanden. In de gemeente moet hiervoor 223 euro worden betaald, terwijl bijvoorbeeld Sliedrecht nog geen zeven euro rekent. Het Platform Gehandicaptenbeleid Vijfheerenlanden noemt het tarief ‘kwalijk’. -
PREMIUM27
Allerlaatste dag voor de acceptgiro. Maar je hoeft niet, zoals velen denken, per se online te bankieren
Vandaag is de laatste dag dat banken nog acceptgiro’s verwerken. Vanaf morgen is de betaalmethode definitief verleden tijd. Waarom verdwijnt de acceptgiro en wat zijn andere opties? Dat vragen we aan Berend Jan Beugel van de Betaalvereniging en Jurriën Beerda van ouderenorganisatie ANBO. ,,Veel consumenten realiseren zich niet dat er ook een alternatief is.”
-
PREMIUM
Carnavalsclubs maken vreugdedansje en stampen feesten uit de grond na versoepeling coronaregels
-
-
-
PREMIUM6
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
Vandaag is het Wereld MS Dag. Wat zijn de symptomen van MS - voluit multiple sclerose - en kun je ooit genezen van deze chronische auto-immuunziekte? Prof. Dr. Guy Laureys, neuroloog in het Universitair Ziekenhuis Gent, geeft uitleg over het ziekteverloop. ,,Er is een genetische component, maar ook omgevingsfactoren kunnen het risico op MS vergroten.” -
Vrij baan voor vissen in de Biesbosch: even met de lift en ze zwemmen in het Land van Altena
Vissen kunnen voortaan ongehinderd vanuit de Biesbosch naar het Land van Altena zwemmen. En weer terug. Door de plaatsing van visliften en veilige pompen geeft Waterschap Rivierenland hen ruim baan.