Gorinchem krijgt een regenboogsportclub: ‘Hier kun je jezelf blijven’
Een sportvereniging voor lhbtiq+’ers heeft Gorinchem nog niet. Maar op 21 september houdt Eva Steehouwer een voorlichtingsavond om er een op te richten: ,,Je kan hier jezelf blijven”.
Een sportclub speciaal voor lesbiennes, homoseksuelen, biseksuelen, transgenders, intersekse personen en queers (lhbtiq): waarom is dat nodig in Gorinchem?
,,Ik denk dat het belangrijk is dat je als minderheid een veilige plek hebt om te kunnen zijn wie je bent. Lhbtiq+’ers kunnen niet altijd zichzelf zijn en de drempel om je bij een sportclub aan te sluiten, ligt dikwijls hoger voor hen. Ik denk dat dat komt doordat er nog vaak discriminatie van lhbtiq+’ers voorkomt.”
Wat houdt het eigenlijk precies in, een lhbtiq+-sportclub?
,,We noemen het rainbowsports. Hier zeg je expliciet dat je seksuele geaardheid geaccepteerd wordt. Als je je aanmeldt, weet je dat je jezelf kan blijven. Het is de bedoeling om elke week samen een andere sport te doen. De ene week bijvoorbeeld zwemmen en de andere week voetbal.”
Is er genoeg animo onder volwassenen?
,,We gaan zien of er genoeg belangstelling is. Ik weet uit mijn eigen kring dat mensen het leuk vinden en zich willen aansluiten, maar dat is een klein kringetje. Daarom organiseer ik een voorlichtingsavond. Ik ben benieuwd of de rest van Gorinchem ook enthousiast is. Overigens zijn hetero’s ook gewoon welkom bij de sportclub.”
Hoe bekijk je of er ook jongeren geïnteresseerd zijn?
,,Daar zit ik over na te denken. Ik werk in het onderwijs en op de school waar ik werk, wordt er aandacht aan besteed. Ook wordt het gedeeld via sociale media. Mijn school zit bij een stichting, dus het kan ook naar andere scholen binnen de stichting.”
Waarover kunnen mensen meedenken bij de voorlichtingsavond?
,,Over veel praktische dingen, bijvoorbeeld over welke sporten we gaan doen, willen we scheiding van leeftijd en geslacht en ook hoe we verder kunnen uitbreiden.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
-
PREMIUMVOETBAL TOTAAL
PVCV-trainer spreekt van ‘schande’, IJFC naar top, Saestum bekert door: dit is het overzicht van het amateurvoetbal
PVCV-trainer Fred van Leeuwen vond de dikke nederlaag bij BFC onacceptabel. DHSC verstevigde in de vierde divisie de tweede plaats en IJFC kroop in de derde klasse dichter tegen Houten, Elinkwijk en buurman VVIJ aan. Spanning alom dus in 3D. Wat gebeurde er nog meer op de amateurvelden? Met dit overzicht ben je weer helemaal bij. -
PREMIUMmet video
Emmerik herdenkt holocaust wel op 27 januari, grensregio Liemers niet: ‘Hoop dat ook Nederland dat gaat doen, maar kan het niet verplichten’
EMMERIK - Tientallen scholieren en inwoners van de Duitse grensstad Emmerik herdachten vrijdag de Holocaust. Op 27 januari is jaarlijks de internationale herdenkingsdag van de Jodenvervolging tijdens de Tweede Wereldoorlog, maar in de Liemers wordt daar nauwelijks gehoor aan gegeven. -
PREMIUM2
Flexwonen als snelle oplossing voor het woningtekort: ‘Ook bij protest uit de omgeving’
In de ene plaats worden ze met gejuich ontvangen, op de andere locatie worden ze weggehoond. Maar kleine flexibele woningen die na een jaar of tien à vijftien weer verdwijnen, zijn wél de oplossing voor het woningtekort. -
PREMIUM
COC Gorinchem heeft een jaar na oprichting grote plannen: ‘We merken dat we hier écht nodig zijn’
Van praatgroepen voor homoseksuele gelovigen tot meer roze feestjes in de stad: het COC heeft grote plannen voor Gorinchem. Dat zegt coördinator Maarten Venhovens in de week dat het regenboogbankje en regenboogpad in de stad werden onthuld. ,,We moeten het hier heel voorzichtig aanpakken.’’
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
-
-
PREMIUM
Het dorp Meteren kreeg deze eeuw bijna drie keer zoveel inwoners: ‘Soms piept en kraakt het aan alle kanten’
Met twee grote nieuwbouwwijken is het Betuwse dorpje Meteren deze eeuw wel heel hard gegroeid. Wat doet dat met de dorpscultuur? -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.