Man na worsteling en gebruik pepperspray aangehouden voor bezit van wapens
Een man is maandagavond aangehouden in Gorinchem voor het bezit van twee messen en een niet van echt te onderscheiden vuurwapen. Politieagenten konden hem na een worsteling en het gebruik van pepperspray overbrengen naar de cel in Dordrecht.
Politievrijwilligers van het team Lek en Merwede controleerden maandagavond in Gorinchem een persoon zonder fietslicht en met zijn mobiele telefoon in zijn hand. Tijdens deze controle zagen de agenten in de tas van de verdachte de kolf van een vuurwapen. Na een worsteling waarbij pepperspray werd ingezet, werd de man aangehouden.
Onderzoek wees uit dat het een zwart gespoten nepwapen betrof, dat volgens de politie niet van echt te onderscheiden is. In de tas van de verdachte werden ook twee messen aangetroffen. ‘Gezien het formaat waren deze messen niet bedoeld om daar een appeltje mee te schillen’, schrijft de politie.
De verdachte is voor verboden wapenbezit en het dragen van deze wapens overgebracht naar het cellencomplex in Dordrecht. Daar zal hij verhoord worden door de recherche.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
FC Winterswijk maakt de competitie weer heel spannend
-
NIEUWS GEMIST? | MET VIDEO
Kapper wast ruim een miljoen euro wit • Varkens gered van wisse dood • Klimaatactivisten toch A12 op
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van zaterdag 28 januari. -
PREMIUM
Het jaar van de flexwoning: een cruciaal maar tijdelijk tussendoortje om jongeren tevreden te houden
Starters en jongeren krijgen dit jaar alle kans om zelfstandig te gaan wonen. Daarvoor worden pakweg tweehonderd flexwoningen gebouwd in de Achterhoek en Liemers, Gemeenten zien die echter vooral als een tijdelijke oplossing. -
PREMIUM6
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
Vandaag is het Wereld MS Dag. Wat zijn de symptomen van MS - voluit multiple sclerose - en kun je ooit genezen van deze chronische auto-immuunziekte? Prof. Dr. Guy Laureys, neuroloog in het Universitair Ziekenhuis Gent, geeft uitleg over het ziekteverloop. ,,Er is een genetische component, maar ook omgevingsfactoren kunnen het risico op MS vergroten.” -
PREMIUM
Het dorp Meteren kreeg deze eeuw bijna drie keer zoveel inwoners: ‘Soms piept en kraakt het aan alle kanten’
Met twee grote nieuwbouwwijken is het Betuwse dorpje Meteren deze eeuw wel heel hard gegroeid. Wat doet dat met de dorpscultuur?
-
PREMIUMMet video2
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
-
-
-
PREMIUM22
Allerlaatste dag voor de acceptgiro. Maar je hoeft niet, zoals velen denken, per se online te bankieren
Vandaag is de laatste dag dat banken nog acceptgiro’s verwerken. Vanaf morgen is de betaalmethode definitief verleden tijd. Waarom verdwijnt de acceptgiro en wat zijn andere opties? Dat vragen we aan Berend Jan Beugel van de Betaalvereniging en Jurriën Beerda van ouderenorganisatie ANBO. ,,Veel consumenten realiseren zich niet dat er ook een alternatief is.” -
TOPAMATEURS VOORAF
Kozakken Boys zonder supporters naar Spakenburg, weken van de waarheid voor SteDoCo
Kozakken Boys, dat het duel met FC Lisse vorige week afgelast zag worden, komt zaterdag voor het eerst in 2023 in competitieverband in actie. Bij de uitwedstrijd tegen Spakenburg zijn, na eerdere ongeregeldheden, geen supporters van de uitclub - nu dus die van de Werkendammers - welkom.