Duizend muizen en andere dieren in 'ernstig vervuilde woning' Halderberge: ‘De helft liep los’
Met videoHALDERBERGE - De Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming (LID) heeft vorige week meer dan duizend muizen en andere dieren gevonden in een huis in de gemeente Halderberge. De dieren zijn in overleg met het Openbaar Ministerie in beslag genomen.
Volgens de LID begon het voor de bewoonster met het in huis halen van enkele muizen, maar groeide dat uit tot een plaag. Ongeveer de helft van de muizen zat in kooien en opgestapelde plastic bakken.
De tekst gaat verder onder de foto.
‘Ernstig vervuild’
De woning was volgens de LID ‘ernstig vervuild’. ,,Er hing een penetrante ammoniaklucht. We zijn echt verbaasd dat het zo uit de hand heeft kunnen lopen”, vertelt woordvoeder Jelko de Ruijter.
In de kooien zaten ook nog sierduiven, parkieten, een konijn, een haan en een aantal ratten. De LID vermoedt dat het om een dierenverzamelaar gaat die dacht goed te doen met haar enorme hoeveelheid huisdieren.
,,Het was een zorgelijke situatie. Totaal onhanteerbaar. De helft van de muizen liep los in het huis rond, die konden we natuurlijk niet zomaar vangen. Alle dieren in kooien zijn in beslag genomen maar het is nu aan de lokale instanties om de situatie verder in de gaten te houden. De wijkagent is op de hoogte.”
Waar het huis precies staat, kan de LID in verband met privacy niet zeggen. Ook over de bewoonster is verder niks bekend.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Laatste etappe van de Oudenbossche vierdaagse afgelast, Hoeven wandelt wel
Zowel in Hoeven als Oudenbosch is de afgelopen drie dagen flink gewandeld. Respectievelijk met 400 en 220 deelnemers. -
Kooplustig publiek op Wouwse garagesale: ‘Volgend jaar zeker weer!’
WOUW - Hoe probeer je aandacht te krijgen tijdens de garagesale als er 114 deelnemers zijn? Wouwenaar Karel Schrooyen wist daar wel raad op en zette twee blote dames naast zijn oprit en al vroeg kreeg hij de nodige aanloop. -
PREMIUM
Rucphen denkt de meeste ambities de komende jaren financieel waar te kunnen maken
RUCPHEN - Koud is de jaarrekening aangenomen of Rucphen is al weer toe aan de kadernota. De nieuwe gemeenteraad wordt meteen aan de financiële vraagstukken gezet. Het is meegenomen dat Rucphen zwarte cijfers schrijft. -
Opgevoerde tractoren zorgen voor spektakel op Tractorpulling Hoeven
Vereniging ’t Smidje Tractorpulling Hoeven organiseert de wedstrijd, maar de drijvende kracht is niet langer Ria van de Riet. Zij gaf in 2019 aan er na dertig jaar een punt achter te willen zetten. Door corona is dit het eerste jaar dat de organisatie in handen is van Renate Buijs-Bakx, Marissa van de Riet, Kees van de Riet en Thijs van de Riet. ,,De organisatie is eigenlijk een kleine familiereünie", vertelt Marissa. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn.
-
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10. -
Na tien jaar stilte toeteren zaterdag de vrachtauto's weer van de Roosendaalse truckrun
ROOSENDAAL - Er ging tien jaar overheen, maar komende zaterdag keert de Roosendaalse Truckrun eindelijk terug op de Westbrabantse wegen. Chauffeursgroep De Barre Vrienden blazen het destijds mateloos populaire evenement weer nieuw leven in. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10.