Rucphen haalt informateur uit eigen gelederen: oud-wethouder Bram Thijsse gaat aan de slag
RUCPHEN - Oud-burgemeesters, oud-wethouders en zelfs een gewezen minister; West-Brabantse gemeenten halen bestuurlijke zwaargewichten van elders om als informateur de coalitiebesprekingen in gang te zetten. Zo niet in Rucphen. Daar gaat RVP-er Bram Thijsse aan de slag.
Hij roept volgende week de lijsttrekkers van de zes partijen voor het eerst bijeen. ,,Dan hebben we een dag of tien nodig en dan moeten de kaarten wel geschud zijn’’, verwacht Thijsse, die namens de Rucphense Volks Partij tussen 2006 en 2010 zelf wethouder was.
Zeven zetels
Bij de laatste drie verkiezingen was Thijsse lijstduwer. In het bestuur van de RVP is hij nog altijd penningmeester. Met zeven zetels was de RVP onder leiding van Laura Matthijssen de grote winnaar van de verkiezingen. Tel de vijf VVD-zetels erbij op en er is een raadsmeerderheid. Vier jaar geleden werd het CDA erbij gehaald en kwam er een college met twee RVP-wethouders, één VVD-er en één CDA-er.
CDA-lijsttrekker Suzanne Breedveld houdt er al rekening mee dat ze niet terugkeert in het gemeentebestuur. Ze keert ook niet terug in de raad. ,,Ik heb tevoren aangegeven dat de verkiezingsuitslag bepalend is voor mijn toekomst. Met twee zetels staan we aan de zijlijn. Ik reken vooralsnog nergens op.’’
Jongste raadslid ooit
Bij het CDA doet zich de wonderlijke situatie voor dat de nummers 11 en 12 op de kandidatenlijst - Marlies van Trijp en de 19-jarige Eline van Kalmthout - meer stemmen binnenhaalden dan de nummer twee Tosca Goorden. Van Trijp heeft bedenktijd gevraagd, Van Kalmthout wordt het jongste raadslid ooit in de gemeente Rucphen.
PVV-voorman Ad Vissenberg kan met drie zetels op een lijst van zes mensen terugzien op een goed resultaat. Twee raadsleden stapten in de tussenliggende periode over. ,,Feitelijk hebben we een zetel terug gewonnen.’’ Van alle raadskandidaten haalde de Willebrordse lijsttrekker de meeste stemmen (791). Vissenberg hoopt dan ook dat zijn partij ditmaal niet op voorhand wordt uitgesloten.
De terugkerende PvdA en nieuwkomer Forza hebben allebei één zetel. Bestuursverantwoordelijkheid lijkt voor beide fracties nu niet weggelegd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kinderen KPO-scholen in Roosendaal van ene in andere verbazing bij Hans Klok
Roosendaal -
Quiz
Welke topvoetballer opende in Breda een Cruijff Court en negen andere quizvragen
BREDA - Voor alle puzzelaars en spoorzoekers publiceert BN DeStem op vrijdag de snelle quiz Digitaal Schatgraven. Weet jij het antwoord op deze tien vragen?Roosendaal -
PREMIUM
Fietsendieven teisteren bewaakte NS-stalling: ‘Twee sloten, twee camera’s en tóch is mijn e-bike weg’
BERGEN OP ZOOM/ROOSENDAAL - Fietsendieven slaan steeds vaker hun slag bij de bewaakte fietsenstallingen op de NS-stations in Roosendaal en Bergen op Zoom. Het dievengilde heeft het vooral gemunt op elektrische fietsen. Ook dubbel op slot zijn die niet veilig. ProRail en NS zetten in op slimme beveiliging.Roosendaal -
PREMIUM
Handen op elkaar voor uitbreidingsplan Designer Outlet Roosendaal: 6000 vierkante meter winkels erbij
ROOSENDAAL - Als Designer Outlet Roosendaal op piekdagen te weinig parkeerplaatsen heeft, moeten automobilisten worden aangespoord om hun wagen in het centrum van de stad te parkeren. Met een pendelbus kunnen ze dan naar de outlet gaan.Roosendaal -
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
Hans de Vries (40) uit Amsterdam woont in een studio en is op sommige vlakken afhankelijk van zijn VvE. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.
-
PREMIUM8
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
-
-
-
Lekker weer in Roosendaal vandaag
Het wordt vandaag geleidelijk minder zonnig en het blijft droog in Roosendaal. 's Middags stijgt de temperatuur tot 30 graden en is de wind matig, windkracht 3. Vanavond is het helder en koelt het af tot ongeveer 26 graden. -
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides.