Ambulancemedewerkers kopen uit eigen zak stofzuiger voor eenzame oude vrouw
Stante pede helpen. Daar is ambulancepersoneel altijd al uitblinker in geweest. Maar twee ambulancemedewerkers in Rotterdam deden daar onlangs nog een schep bovenop. Ze hielpen een oude vrouw die het, midden op straat, even kwijt was. Niet alleen brachten ze haar thuis, ze haalden ook voer voor haar huisdieren én kochten van hun eigen centen een nieuwe stofzuiger voor de dame.
De ambulancemedewerkers schrijven in een post vandaag op Facebook dat de vrouw ‘geen verontrustende dingen’ mankeert. Maar ze zijn getroffen door haar verhaal. Ze is alleen, heeft geen familie of vrienden die een handje kunnen helpen en woont zelfstandig. Samen met haar vier lievelingsdieren dus.
Bij haar thuis zien de hulpverleners dat direct hulp nodig is, ‘omdat in huis het nodige gedaan moet worden’. Tot overmaat van ramp is de stofzuiger kapot. Online een nieuw exemplaar bestellen, gaat niet: de vrouw uit Rotterdam-Charlois heeft geen internet. Daarbij moet eerst gespaard worden, in het Blokkerkrantje zag ze al wel een goede stofzuiger staan.
De ambulancemedewerkers moeten verder, maar als ze even later voorbij een Blokker rijden, zetten ze hun voertuig toch stil. ‘En wat zien we daar? Die stofzuiger is in de aanbieding’, schrijft een van de hulpverleners. De stofzuiger wordt gekocht en naar de kwetsbare oude vrouw gebracht.
Eenmaal daar pakken ze het apparaat ook nog even voor haar uit en demonstreren ze hoe dit moderne exemplaar werkt. ‘Zichtbaar ontroerd vertelt ze dat ze de laatste 50 jaar nooit meer een cadeautje heeft gehad. Nu moeten we heel snel wegwezen voor we zelf ook een traantje wegpinken’, besluit het ambulanceduo. ‘Onze dag kan ook niet meer stuk.’
De reacties op hun verhaal zijn talrijk. De ambulancemedewerkers worden helden genoemd, weer andere melden dat ‘een diepe buiging’ op zijn plaats is voor dit ‘prachtige gebaar’.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergie13
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
PREMIUMmet video
Influencer Lotte van Eijk: ‘Ja, ik weet dat ik mooi ben, maar ik ben ook dik’
Haar sexy foto’s zijn een hit op Instagram, net als haar komische ‘Meiden’-filmpjes. Maar daaronder zit serieus activisme, zegt Lotte van Eijk (25). ‘Mensen hebben een vetfobie. Dat wil ik ter discussie stellen.’ -
Groot feest in Rotterdam na winst Feyenoord: ‘Nu kunnen we zeggen: we worden kampioen!’
Feyenoordsupporters vieren groots feest in Rotterdam na de zinderende overwinning op aartsrivaal Ajax. Nadat het laatste fluitsignaal klonk werd massaal vuurwerk afgestoken op het Stadhuisplein en de Binnenrotte in het centrum. Het Legioen weet het zeker: Feyenoord wordt kampioen.Rotterdam -
Uithaler (18) geeft zich over na geblaf van politiehond
Voor de tweede nacht op rij heeft de politie een man aangehouden die vermoedelijk drugs uit containers wilde halen in de Rotterdamse Waalhaven. De 18-jarige uithaler uit Rotterdam probeerde zich nog te verstoppen, maar gaf zich over na geblaf van een politiehond.Rotterdam -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
-
-
PREMIUM
Rotterdammer (23) sloeg ‘kutwijf’ van de ambulance die zijn moeder hielp: ‘Stank voor dank’
Zijn moeder móest van hem op een brancard. Maar de verpleegkundige die haar hielp, líep met de vrouw naar de ambulance toe. Het maakte de zoon woest: hij noemde de hulpverleenster een ‘kutwijf’ en gaf een klap. -
PREMIUMErasmusbrug 25 jaar
Juliët (36) moet bevallen, maar staat muurvast op de Erasmusbrug: ‘Ik was eigenlijk heel relaxed’
Hij mag zich een kind van de Erasmusbrug noemen. Felix, nu bijna 4, kondigde zijn geboorte aan in de file, terwijl de brug in storing stond. Mama Juliët stond op het punt van bevallen. Met een bliksemactie zorgde de Rotterdamse politie ervoor dat ze op tijd in het Ikazia Ziekenhuis aankwam.
In samenwerking met indebuurt Rotterdam