Coalitiepartijen gaan met nieuwe gezichten campagne in
Drie Rotterdamse collegepartijen stelden dit weekend hun kandidatenlijst en programma vast. Bij zowel GroenLinks, PvdA als VVD staan opvallende nieuwe namen op verkiesbare plekken.
Op de kandidatenlijst van GroenLinks, dat Judith Bokhove eerder al aanwees als lijsttrekker, staat nieuwkomer Marvin Biljoen op plek drie. Hij is nu wijkraadslid in de Agniesebuurt. Ook op een verkiesbare plek komt Mina Morkoç, student aan de Erasmus Universiteit. De leden schoven haar zaterdag van de tiende naar de vijfde plek op de lijst.
Twee zittende raadsleden hoopten ook alsnog een hogere plek te krijgen: fractievoorzitter Lies Roest (6) en Jimmy Smet (11). Roest bleef echter op plek zes staan, Smet ging van elf naar acht.
Bij de VVD was Vincent Karremans al aangewezen als lijsttrekker, Dieke van Groningen kreeg zoals verwacht plek twee. Maar de partij heeft ook diverse nieuwe gezichten op verkiesbare plekken, zoals campagneleider Marike Abrahamse en advocaat Erik Verweij. Op plek vijf staat Diederik van Dommelen, onder meer jarenlang voorzitter van VNO-NCW Rotterdam. Het college zette hem vorig jaar nog in om de Rotterdamse economie klaar te stomen voor na de coronacrisis.
PvdA
Ook bij de PvdA staat een nieuwkomer op een prominente plek: Sarah Reitema, werkzaam in de IT-sector, staat op plek twee. Raadslid Dennis Tak, bekend van onder meer het stadiondossier, staat op vijf. Richard Moti was eerder al aangewezen als lijsttrekker.
De PvdA wil in de campagne vooral inzetten op kansengelijkheid, stelde Moti. ,,Een fijne woning, gelijke kansen in het onderwijs, fatsoenlijk werk: ze raken voor steeds meer Rotterdammers buiten beeld. Dat moet anders. Wij zetten vol in op gelijke kansen, ook in de vergeten wijken.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
PREMIUM
Teleurstelling in Hoek van Holland: wethouder wil geen testlocatie. ‘Zo ga je niet met ouderen om’
Hoek van Holland krijgt geen eigen test- en vaccinatielocatie. Dat laat wethouder Christine Eskes per brief weten. Ze ziet daarvoor geen noodzaak. Peter Stok van de Hoekse gebiedscommissie is zwaar teleurgesteld. ,,Zo ga je niet met ouderen om.” -
Moeder Alyssa zit vol verdriet om hoe haar overleden zoon van 10 behandeld is: ‘Als oud vuil’
-
Wat kleinzoon Niels leert van De Ramp van ’53: ‘We weten nu veel meer dan dat we toen wisten’
Sommige verhalen over de Watersnoodramp leest ze niet meer. Het verdriet over het verlies van naaste familieleden en dorpsgenoten komt dan te dichtbij voor Adri van der Ree (89). Ook nu het al zeventig jaar geleden is. Kleinzoon Niels van der Ree (31) kan de indrukwekkende verhalen inmiddels wel dromen, toch ziet hij er geen waarschuwing voor de toekomst in. ‘Het is nu een heel andere tijd dan toen’. -
PREMIUM
Opkomst en ondergang van de PVV in Rotterdam: ‘Ik wil dat u ingrijpt, nu!’
Met het aangekondigde vertrek van de PVV uit de Rotterdamse politiek komt een eind aan een wonderlijk avontuur vol botsingen, ruzies en felle retoriek. Het afscheid is pijnlijk voor raadslid Maurice Meeuwissen, maar goed nieuws voor anderen.
-
PREMIUM8
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
-
-
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
de kwestie
Overal betaald parkeren in Rotterdam? ‘Mensen hebben het al moeilijk en dan komt dit er bovenop!’
Hoe lost Rotterdam het probleem van betaald parkeren op? En de overlast die er sinds de uitbreiding van betaald parkeren op Zuid ontstond in ander delen van de stad, het zogenoemde ‘waterbedeffect’. Betaald parkeren is juist bedoeld om autogebruik in de stad te ontmoedigen. Tegelijkertijd levert parkeren de stad miljoenen euro extra inkomsten op. Wij vroegen u, de lezer, naar uw mening: ‘Dit is een geldkwestie. De gemeente wil meer geld en dit is een verkeerde manier om geld binnen te halen.’
In samenwerking met indebuurt Rotterdam