Dit schip van Spido is een luxepaardje met ‘sterrenkeuken’
VIDEODe kleine Femme van der Pols heeft gisteren het nieuwste schip van Spido gedoopt. Dit uiterst luxe vaartuig kreeg de naam Prinses Amalia.
Directeur Leo Blok van de Rotterdamse rederij – Femme is zijn kleindochter – noemt zijn meer dan vijf miljoen euro kostende aanwinst een ‘eventship’. ,,Een partyboot is het zeker niet. Bij een partyboot denk je aan bier en bitterballen, in ons schip zit bijvoorbeeld een superkeuken die in een sterrenrestaurant niet zou misstaan.’’
Als nieuwsgierige Rotterdammer of toerist een entreekaartje kopen voor een vaartocht met de 42 meter lange Prinses Amalia, zit er niet in. De Spido-aanwinst kan worden afgehuurd door individuele opdrachtgevers voor bijvoorbeeld dinercruises, proeverijen of bedrijfsfeesten. Blok heeft voor de Prinses Amalia zelf een goede kok aangetrokken, maar als de feestvierders er iets héél bijzonders van willen maken, dan heeft de rederij goede contacten met onder meer sterrenchef Erik van Loo van restaurant Parkheuvel.
Teakhouten dekken
Op het schip kunnen maximaal 250 mensen mee, 25 van hen passen in de luxe vip-ruimte. Cor D. Rover, een bekende ontwerpstudio van het interieur en exterieur van prijzige motorjachten, werd ingeschakeld door Spido om de Prinses Amalia samen met scheepswerf De Hoop te ontwikkelen. Zo heeft het vaartuig teakhouten dekken en loungebanken, maar ook zonnepanelen en een systeem waarbij de restwarmte van de motoren wordt gebruikt voor warm water aan boord.
,,We introduceren met de Prinses Amalia een nieuwe standaard in de evenementenmarkt’’, meent de Spido-baas. ,,Dit luxe-niveau op een schip vind je verder niet in Nederland en omstreken.’’ Normaliter ligt de Prinses Amalia net als de Ostara – ,,Onze varende bruine kroeg’’ – afgemeerd voor de deur bij het Wereldmuseum aan de Willemskade.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Yvette mist haar wijk van vroeger: ‘Na opmerking over vuilniszak werd ik tegen de muur gesmeten’
-
PREMIUM
Waarom supertalent Anass Achahbar nooit doorbrak bij Feyenoord: ‘Het is moeilijk om indruk te maken’
Acht jaar geleden beleefde Anass Achahbar een van de mooiste dagen uit zijn leven, door met twee goals zijn ‘droomclub’ Feyenoord een zege op PSV te schenken. Na moeizame jaren heeft het voormalige toptalent het voetbalgeluk hervonden in Roemenië. -
PREMIUM
Eerste weekendafsluiting Heinenoordtunnel zowel drama als feest: ‘Forenzen gaan het zwaar krijgen’
De eerste weekendafsluiting van de Heinenoordtunnel richting Rotterdam was zowel een drama als een huzarenstukje. Zelfs Heinenoorders, aan de voet van de tunnel, deden er soms een uur over om van het eiland af te komen. Maar de werklui belast met de renovatie van de tunnel hadden een goede dag. Voor hen ging alles zoals gepland. -
vraag 't vtwonen
Niet te warm, maar ook niet te koud: hoe kies je je ideale dekbed?
De ene nacht lig je in je flanellen pyjama onder drie dekens, de week erna drijf je je bed uit van de warmte. Hoe zorg je dat je er comfortabel bij ligt als de temperaturen buiten schommelen? Een goed dekbed kan helpen. Dit zijn de meest voorkomende dekbedden, dekbedvullingen en hun belangrijkste eigenschappen. -
Energierekening
Mariëlle woont in een oude boerderij: ‘Als het buiten vriest, kan het in huis 12 graden worden’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Mariëlle van der Leest - Kieboom (68) uit Reek, Noord-Brabant.
-
Wat is de beste e-reader? En hoeveel kost zo’n digitale bibliotheek? Check hier dé aanraders van dit moment
Een e-reader is een must-have voor boekenwurmen die weinig ruimte hebben om veel boeken te stapelen. Ook qua duurzaamheid (papier- en energieverbruik) kan zo'n toestel tellen. Expert Eric van Ballegoie van technologiesite Tweakers onderwierp verschillende e-readers aan een vergelijkingstest en tipt drie modellen, per budget en type gebruiker. -
-
-
PREMIUM
Plassende jongens die elkaar fotograferen, braaksel en mensenpoep: dit gebeurt er als je vlakbij horeca woont
-
Youtuber Divaio zorgt voor chaos in Rotterdamse winkel na oproep, politie ingeschakeld
De bekende Youtuber Divaio zorgde zaterdag voor chaos bij kledingzaak Snipes op de Rotterdamse Lijnbaan. Via Instagram had hij zijn volgers opgeroepen om rond 17:30 uur naar de winkel te komen. Het werd zó druk dat de beveiliging de politie moest inschakelen.
In samenwerking met indebuurt Rotterdam