Erasmus MC en IJsselland Ziekenhuis blazen hun fusie na zeven jaar af
De fusie tussen het Erasmus MC en het IJsselland Ziekenhuis is afgeblazen. Na zeven jaar aan overleg en onderhandelen zijn de ziekenhuizen nu tot de conclusie gekomen dat het geen zin heeft om het op deze manier door te zetten.
Al met al kostte het uiteindelijk te veel tijd en energie om verzekeraars en daarna de mededingingsautoriteit te overtuigen van de noodzaak van een fusie van het academische ziekenhuis in Rotterdam met het algemene ziekenhuis in Capelle aan den IJssel.
Bijna twee jaar geleden werd een verzoek neergelegd bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM) tot een fusie, waarbij het Erasmus een (klein) meerderheidsbelang zou krijgen. De ACM zou onderzoeken of de plannen nadelige gevolgen zouden hebben voor de prijs en kwaliteit van de zorg - gevolgen dus voor patiënten en zorgverzekeraars - in de regio en had daar toen wel zijn vraagtekens bij.
Al in 2015
Al in 2015 zetten beide ziekenhuizen de eerste stappen om de samenwerking formeler van aard te maken. Door te fuseren, zo was de gedachte destijds, zouden de organisaties zorg kunnen uitwisselen zonder administratieve belemmeringen. Dat zou ook voor het personeel opgaan. ‘De juiste zorg op de juiste plaats’, was daarbij de slogan.
Voor een fusie gelden echter strenge regels en moet een langdurig proces worden doorlopen. Eerder, in 2019, had al de Nederlandse Zorgautoriteit (NZA) die toezicht houdt op onder meer de zorgaanbieders en -verzekeraars, dwarsgelegen maar onder voorwaarden toch ingestemd. Een formele samenwerking tussen een academisch en een regionaal ziekenhuis was destijds ook nieuw.
Patiënten
Dat er geen fusie komt, heeft vooral juridische voeten in de aarde. Voor de zorg en dus voor de patiënten van beide ziekenhuizen verandert er weinig, aldus een woordvoerder. Het IJsselland en het Erasmus zetten de gesprekken wel voort hoe hun samenwerking nog beter kan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Patiënt moet opletten: Met goedkope polis in sommige ziekenhuizen zelf deel rekening betalen
De ziekenhuizen in de Rotterdamse regio gaan niet zo ver als het Haaglanden Medisch Centrum, dat bepaalde verzekerden oproept over te stappen. Maar meerdere regioziekenhuizen hebben nog niet met alle verzekeraars een contract, waardoor het onzeker is of in 2022 alle zorg wordt vergoed. Bij bepaalde goedkope polissen is dat in elk geval niet altijd zo. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
Waakhond onderzoekt of er voldoende keuze blijft na overname IJsselland door Erasmus MC
De Autoriteit Consument & Markt (ACM) wil onderzoek naar de overname van het IJsselland Ziekenhuis door het Erasmus MC. De toezichthouder vreest dat een sterkere positie van het Erasmus MC in Rotterdam-Noord en omgeving nadelige gevolgen kan hebben voor patiënten én zorgverzekeraars omdat er minder te kiezen is. -
ACHTER DE SCHERMEN
Medische misser? Misschien. Misschien ook niet. Wees óók kritisch naar klagende patiënten
Twee jaar geleden, midden in coronatijd, schreven we een verhaal over een conflict tussen een zoon van een overleden vader en een huisarts uit Alphen aan de Rijn. Beide partijen stonden afgelopen week in de rechtszaal. Daar kwamen onze AD-verhalen over deze zaak ter sprake. En daar moeten we een wijze les uit trekken, vindt hoofdredacteur Paul van den Bosch.Rotterdam -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing.
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
-
-
Is deze pagina te Rotterdams? Klik hier voor je eigen gemeente én al het stadsnieuws
-
UPDATE/MET VIDEO
Tegenvaller bij zinken tunnel: Rotterdamse haven door lek langer gestremd voor scheepvaart
Scheepvaartverkeer dat via de Nieuwe Waterweg richting de Rotterdamse haven wil, ligt langer stil. Reden is een lek in de nieuwe Maasdeltatunnel, waardoor scheepvaart tot zondagochtend 7.00 uur niet over de drukke vaarweg kan. De drukste vaarweg van Europa vormt de entree van de Rotterdamse haven.Vlaardingen
In samenwerking met indebuurt Rotterdam