Gemeente vanaf volgend jaar verantwoordelijk voor veiligheid zwembad De Fakkel
De gemeente Ridderkerk kan het verbeteren van de veiligheid in zwembad De Fakkel volgend jaar zelf voor zijn rekening nemen. Alle sportaccommodaties vallen dan namelijk weer onder het beheer van de gemeente.
Delen per e-mail
Sinds april 2018 is de stichting Sport en Welzijn verantwoordelijk voor zwembad, sporthallen en sportparken, maar vanwege nieuwe fiscale regelgeving stopt de gemeente met het uitbesteden van het beheer. Het contract liep nog tot eind 2023. De 39 medewerkers behouden hun baan.
In zwembad De Fakkel ging het eind juni flink mis. Jongeren klommen over een hek het al volle buitenbad binnen, dronken alcohol en gingen met elkaar op de vuist. In juli werd er een badmeester geslagen. Burgemeester Anny Attema dreigde het zwembad te sluiten als de veiligheid niet per direct zou verbeteren.
Hogere hekken
Het zwembad nam ook maatregelen. Zo kwam er prikkeldraad in de hekken en was er meer toezicht op warme dagen, maar Sport en Welzijn had niet voldoende geld om maatregelen te nemen als bijvoorbeeld het verhogen van de hekken en de invoering van een pasjessysteem. De gemeente mocht financieel alleen niet (extra) bijspringen, omdat ze dan de aanbestedingsregels zou overtreden.
Volgens een woordvoerder is de situatie in het zwembad niet de reden voor het terughalen van het beheer naar de gemeente. Het heeft vooral te maken met nieuwe, landelijke regelgeving, waardoor Sport en Welzijn geen btw meer mag verrekenen. ,,Dat drukt op de exploitatie van de sportaccommodaties.’’ De gemeente mag Sport en Welzijn daarvoor niet compenseren.
De woordvoerder kan niet zeggen of de gemeente nu meer geld gaat steken in de veiligheid van het zwembad. ,,Daarvoor is dit nieuws nog te vers.’’ Ridderkerk wil een nieuwe rechtsvorm, waarschijnlijk een overheids-bv oprichten, waarin het beheer van de sportaccommodaties wordt geregeld.
Verder in het nieuws
-
PREMIUM
Geen contant geld op zak? Geen paniek! Kerken omarmen digitale duit in het zakje
Gelovigen kunnen in steeds meer kerken in Rotterdam en omstreken zonder geld op zak bijdragen aan de zondagse collecte. Bij tientallen godshuizen in de regio kan dat al en het aantal groeit gestaag. Het enige dat gevers nodig hebben, is een mobiele telefoon en een speciale app. -
Update Brand in kelderbox Rotterdam-Zuid onder controle: acht woningen ontruimd
-
Onderzoek: politie heeft geen schuld aan dodelijk ongeluk Laan op Zuid
-
PREMIUM
Advocaat wil onafhankelijk onderzoek naar rol hulpverlening bij moord op Sarah Papenheim (21)
-
Automobilist (27) rijdt stoned en bellend door Capelle met kapotte voorband
-
PREMIUM
Binnenkijken Rotterdamse heeft duizenden blauwe ballen op haar bed en het verveelt nooit
-
VIDEO Jan Boskamp pakt als kerstman cadeautjes in voor selectie van Feyenoord
Jan Boskamp schittert in de nieuwe kerstcommercial van Feyenoords shirtsponsor Droomparken. Als kerstman verkleed pakt hij cadeautjes in: een ovenhandschoen voor keeper Vermeer, een ‘dassie voor Dicky’ en natuurlijk de beroemde barbecuetang voor ‘het lappie van John’. -
Mannen met bivakmutsen overvallen snackbar in Poortugaal
Twee mannen met bivakmutsen hebben vanavond een snackbar overvallen aan de Achterweg in Poortugaal. Ze zouden het personeel hebben bedreigd met een vuurwapen. Volgens een politie-woordvoerder gingen de twee er met een onbekend geldbedrag vandoor.
In samenwerking met indebuurt Rotterdam