Hoe vaak mag je vliegoverlast melden? Frequente melders ervaren veel herrie en luchtvervuiling
OPINIEKlagers over luchtvaartlawaai zijn geen mafklappers, zegt voorzitter Alfred Blokhuizen van Bewoners tegen Vliegtuigoverlast Rotterdam Airport. ,,Ze hebben gewoon veel overlast.’’
Mensen die regelmatig melding maken van vliegtuigoverlast, worden op internet vaak uitgemaakt voor azijnzeikers, domkoppen of veelklagers. Ze moeten maar verhuizen, of niet in de buurt van een vliegveld gaan wonen. Met dit soort opmerkingen proberen voorstanders van meer luchtvaart af te leiden van de kern: mensen ervaren oprecht overlast van een lawaaiige industrie.
Het kan zomaar zijn dat ze de radio of tv niet kunnen verstaan of dat gesprekken worden onderbroken. De vliegoverlast is voor de corona-pandemie enorm toegenomen. Dat komt uiteraard door de groei van het aantal vliegbewegingen, maar ook doordat vliegtuigen steeds zwaarder worden. Dat geeft gewoon meer lawaai en luchtvervuiling. Dat is onmiskenbaar!
Meldingen van vliegoverlast komen zeer regelmatig voor op afstanden tot 50 kilometer van een vliegveld. Dan rijst de vraag: wat is dan in de buurt? Het verhindert vliegfanaten niet ordinair te schelden op mensen die echt te lijden hebben onder de vliegindustrie.
Uitgescholden
Maar is het wel terecht dat mensen die regelmatig overlast melden worden uitgescholden? Om die vraag te beantwoorden gaan we gewoon even rekenen. Dat doen we op basis van de gegevens van de omgevingsdienst DCMR. We kijken dus naar Rotterdam. Daar zijn 51.000 vliegbewegingen per jaar te ervaren door de omgeving. In de rapportages staat dat op een meetpunt vlakbij een woonwijk waar de vliegtuigen overheen denderen, het lawaai regelmatig boven de 90 decibel is.
In de regio Rotterdam is één persoon die 3000 meldingen per jaar maakt. Dat lijkt heel veel, maar is dat dan ook zo?
In de regio Rotterdam is één persoon die 3000 meldingen per jaar maakt. Dat lijkt heel veel, maar is dat dan ook zo? Als je 51.000 vliegtuigen over je heen krijgt is het slechts zes procent van alle ellende. Het is daarom ongepast om die mensen af te schilderen als mafklappers. Het zijn de mensen met enorm veel overlast en dat ook melden. Dat ze dat in 94 procent van de gevallen niet doen geeft dus aan dat men niet de hele dag aan het klagen is. Ze houden wel vol, dat is zeker.
Inzicht in de problematiek
Er is een bijkomend probleem. Als mensen méér overlast melden, wordt er gezegd dat het zeurpieten zijn, als ze minder gaan melden wordt gegarandeerd door de luchthaven beweerd dat de niet-bestaande hinderbeperkende maatregelen goed werken. Kijk maar naar de meldingen, roepen ze dan op Rotterdam The Hague Airport. Frequente melders zijn dus de mensen die consequent blijven melden dat er veel herrie en luchtvervuiling is in hun woonomgeving. Dat is niet verwijtbaar, maar juist goed. Dat geeft inzicht in de problematiek.
Aan reaguurders, is dus feitelijk de vraag: Hoe vaak mag je melding maken van overlast? Heeft u een getal, een percentage? Indien u dat niet heeft, stop dan met afgeven op mensen die ontzettend veel last hebben van vliegtuigen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Man (71) overleden na vechtpartij in café Rotterdam-Zuid
-
Rotterdam Airport heeft deze zomer geen ruimte meer voor extra vluchten, laatste vrije plekken ingevuld
Maakte Rotterdam The Hague Airport vorige week nog bekend zo'n 2 tot 3 extra vluchten per dag te kunnen afhandelen, nu zijn die laatste vrije plekken in het zomerschema ingevuld. Tot eind augustus heeft de Rotterdamse luchthaven geen ruimte meer om extra vluchten over te nemen van het te drukke Schiphol. -
Zo weet je of de airco van je auto aan onderhoud toe is
De airconditioning in je auto draait bij deze zomerse temperaturen overuren en is daardoor eerder toe aan onderhoud. Maar hoe weet je precies wanneer het tijd is om je airco bij te laten vullen? -
PREMIUM
Nationaal watertekort: ‘Je hoeft niet je hele tuin te sproeien om je tuin te redden’
Door de aanhoudende droogte heeft Nederland officieel een watertekort. We moeten dus zuiniger omgaan met ons drinkwater. Maar we willen niet dat onze tuinplanten bij bosjes neervallen omdat het zo droog is. Toch hoef je niet elke avond met de tuinslang, gieter of sproeier in de weer, zeggen deskundigen. ,,Dan ben je vooral bezig je tuin in leven te houden. Maar dat hoort Moeder Natuur zelf te doen.’’ -
PREMIUMKoken & Eten
Blijft bier beter in blik of in glas? En hoe tap je een perfecte pint? Expert geeft haar beste tips
Hoe tap je een perfect biertje? En als je geen tap hebt: hoe kan je je bier het best in een glas schenken zodat je een mooie schuimkraag krijgt? Waarom is een schuimkraag zo belangrijk?De Vlaamse biersommelier Sofie Vanrafelghem geeft de antwoorden op de Dag van het Bier.
-
Sparta zorgt in Heerenveen voor slaapverwekkende competitiestart, maar neemt punt mee naar Rotterdam
Met de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen heeft de eredivisie bepaald niet aan klantenbinding gedaan. Maar daar zal Sparta niet zo om malen: de Rotterdammers gristen maar mooi een punt mee op bezoek bij SC Heerenveen: 0-0. -
PREMIUMUPDATE
Slachtoffers neergestort vliegtuigje in Rotterdamse haven gevonden
De Nederlandse politie heeft dit weekend de twee slachtoffers van het neergestorte vliegtuigje in het Calandkanaal gevonden. Op de plek waar al twee weken een zoektocht gaande was, trof de politie het stoffelijk overschot van beide inzittenden aan. Het gaat om de 58-jarige Lars Haukeland en zijn zoon Filip (15) uit de Noorse stad Bergen. -
PREMIUMPersoonlijk verhaal
Latifa ontvluchtte Congo om haar uiterlijk toen ze baby was, nu breekt ze hier door als model
In samenwerking met indebuurt Rotterdam