Hogeschool stopt met werven in Antillen: studenten halen te weinig diploma's
Antilliaanse studenten struikelen zó vaak in de collegebanken, dat de Hogeschool Rotterdam ingrijpt. Ze stopt met werven in de Cariben totdat minister Ingrid van Engelshoven (onderwijs) meewerkt aan een oplossing.
Elk jaar komen ruim vijfhonderd jongeren van de Antillen naar Nederland om te studeren, waarvan ongeveer tweehonderd naar de Hogeschool Rotterdam. Hun dromen zijn groot, maar hun succes klein. Driekwart haalt de eindstreep niet en dat betekent: geen diploma, een illusie armer en een studieschuld rijker.
Bestuurder Ron Bormans van Hogeschool Rotterdam kan het niet langer aanzien. De studenten zijn nog welkom naar hij stopt met werven op de Antillen. Niet langer is Hogeschool Rotterdam aanwezig op overzeese studiemarkten. Zijn medewerkers geven geen voorlichting meer op Aruba, Curaçao, Sint Maarten en Bonaire. ,,Het voelt niet goed om studenten hierheen te laten komen als ik op voorhand weet dat de kans op een diploma erg klein is”, zegt hij.
Volgens Bormans loopt het spaak op verschillen. Veel Antilliaanse jongeren hebben niet Nederlands maar Papiaments als eerste taal. Ook is de cultuur hier anders, niet in de laatste plaats omdat Nederlandse studenten minder hiërarchisch omgaan met docenten. ,,En er is het gemis van de warmte, letterlijk, en de geborgenheid van thuis. Ook hebben sommige studenten last van vooroordelen waardoor ze zich onbegrepen voelen.”
De hoge uitval van de studenten is problematisch. Omdat de studieschuld met een Antilliaans salaris nauwelijks af te lossen is, blijven veel diplomaloze jongeren hier. Terwijl in Nederland de kansen op een goedbetaalde baan ook klein zijn zonder papiertje, wat hier weer leidt tot werkeloosheid. En in de tussentijd verliezen de eilanden hun intelligente jongeren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Angelique voelt zich niet veilig na wéér een steekpartij in haar wijk: 'Al de vierde dit jaar’
-
PREMIUM
Altijd maar reizen voor je werk, is dat nou wel zo leuk? ‘Moest wel eens een verjaardag van mijn kind missen’
Elke dag na je werk naar huis, dat is niet voor iedereen de realiteit. Deze drie Nederlanders waren soms vaker onderweg dan thuis. Hoe is het om veel te reizen voor je baan en hoe gaat het thuisfront daarmee om? -
Zo deel je zo min mogelijk persoonlijke data met Facebook
Steeds meer mensen maken zich zorgen over wat Facebook met hun persoonlijke data doet. Met onderstaande tips hou je zoveel mogelijk informatie privé. -
Vrijwilligers stadsboerderij in tranen: 137 kippen geruimd na uitbraak vogelgriep
Op de stadsboerderij in Vlaardingen is vogelgriep vastgesteld. Het gaat waarschijnlijk om een zeer besmettelijke variant. Om verspreiding van het virus te voorkomen, zijn de 137 kippen, kalkoenen en kwartels doodgemaakt door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). ,,Er zijn heel veel tranen gevloeid", zegt Martijn, bestuurslid van stadsboerderij Holywood. -
750 jaar door de tijd tijdens historische wandeling door Crooswijk
Enthousiaste en deskundige gidsen leiden nieuwsgierigen komende zaterdag tijdens een viertal wandelingen langs de historie van Crooswijk. De wandeling begint aan de oevers van de Rotte, waar 750 jaar geleden Rotterdam ontstond, en neemt wandelaars mee door de geschiedenis tot aan hoe de wijk nu is.
-
PREMIUMVAN WIEG TOT GRAF
Klassieke muziek was de passie van Aad: ‘Grote namen wist hij naar de kerk te krijgen voor optredens’
Als technicus in klimaatbeheersing reisde Aad Jordaans (74) door het hele land, maar zijn eerste passie was muziek. De pianospeler en meesterverbinder hielp jonge muzikanten vooruit en organiseerde menig concert in de Westvestkerk en in zijn huis: twee monumentale panden die de Schiedammer onder zijn hoede nam. -
oproep
Heb jij vrienden voor het leven gemaakt tijdens jouw Eurekaweek?
Volgende week stroomt de stad vol met tienduizenden enthousiaste jongeren voor de Eurekaweek. De introductieweek van de Erasmus Universiteit laat aankomende studenten kennismaken met de stad en de uni, maar het is ook een week waarin vriendschappen voor het leven ontstaan. -
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen.
In samenwerking met indebuurt Rotterdam