‘Homohatende’ dominee blij dat hij niet vervolgd wordt: ‘Ik ben een dienaar van God’
updateDe omstreden dominee Anthonie Kort wordt definitief niet vervolgd voor zijn ‘discriminerende’ uitspraken rond homoseksualiteit. Dat heeft het Haagse gerechtshof besloten.
De dominee kreeg twee jaar geleden een aangifte aan zijn broek, vanwege uitspraken in een uitgelekte brief aan het Krimpense gemeentebestuur. In die brief sprak Kort over het uitbannen van zonden als ‘hoererij’. Leon Houtzager, getrouwd met een man, vond het discriminerend voor homoseksuelen en stapte naar de politie.
Eind 2020 besloot het Openbaar Ministerie de dominee niet te vervolgen, omdat zijn uitspraken onder de vrijheid van godsdienst zouden vallen. Daarop begon Houtzager een artikel 12-procedure bij het Haagse gerechtshof.
Dat ziet de uitspraken eveneens als ‘weergave van de geloofsopvatting’ van Kort, zo maakte zij woensdag bekend. De uitlatingen zijn niet 'onnodig grievend’ en van ‘strafbare groepsbelediging of het aanzetten tot discriminatie’ zou evenmin sprake zijn.
‘Valse beschuldigingen’
Kort laat weten blij te zijn dat na de ‘valse beschuldigen recht is gedaan’. ,,Ik ben een dienaar van God. Geroepen om zijn woord onvervalst te prediken. Ik doe geen water bij de wijn. Zonde blijft voor mij zonde. Wij verkondigen een rijke boodschap van Gods liefde en verlossing voor arme zondaren.”
Hij voelt geen ‘rancune’. ,,Het is niet onze zaak, maar Gods zaak. We strijden niet voor eigen eer, maar voor Gods eer. We willen hen niet vernederen met schampere woorden, maar het goede toewensen. We willen in rust en vrede leven.”
‘Waar ligt de grens?’
Houtzager is teleurgesteld in de uitkomst. ,,Waarom mag je vanuit je geloofsopvatting groepen wel beledigen en aanzetten tot haat, geweld of discriminatie? Waar ligt die grens? Het is een kwestie van tijd tot er weer een dominee, rabbijn of imam een soortgelijke uitspraak doet. En dan zal ik weer aangifte doen. Ik vind dit religieus grensoverschrijdend gedrag.”
Houtzager wil uitzoeken hoe de Tweede Kamer hem kan helpen bij de eventuele aanpassing van wet- en regelgeving.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
-
Zuid-Holland biedt excuses aan voor slavernijverleden: ‘Wij voelen plaatsvervangende schaamte’
Commissaris van de Koning Jaap Smit heeft donderdagavond namens het provinciebestuur excuses aangeboden voor het slavernijverleden. Zuid-Holland deinsde niet terug om slavenopstanden op plantages met grote militaire inzet neer te slaan. Alles om de overzeese plantages te behouden.Rotterdam -
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides. -
Sparta en Twente strijden om laatste Europese ticket, top 4 eredivisie weet wanneer campagne start
De eredivisie zit erop en dat betekent dat bijna alle Europese tickets zijn toebedeeld aan een team. Ajax kon zonder zelf te spelen nog een ticket ‘promoveren’ als AS Roma de finale van de Europa League won, maar dat gebeurde niet. Verder moet alleen het ‘slechtste’ ticket nog verdiend worden. FC Twente en Sparta vechten uit wie dat laatste ticket bemachtigt. Dit is een overzicht van de tickets en instroomdata voor het volgende Europese seizoen.Rotterdam -
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige.
-
‘Homohatende’ dominee moet uitspraken toelichten aan rechters: ‘Goede kans op vervolging’
-
-
-
PREMIUM
De Plasklas: peuters zindelijk maken doe je zo (en dat is geen hogere wiskunde)
Iedere ouder van een peuter weet het: op de een of andere manier moet de kleine binnen niet al te lange tijd zindelijk worden. Maar hoe doe je dat? En waarom duurt het soms zo lang? De gratis app Plasklas weet raad. ,,Het is geen rocket science, maar het geeft wel houvast”, zegt Marloes Schrijvers, moeder van Mads.Rotterdam -
PREMIUM
Van homohaat betichte dominee over aangifte: ‘Een strijd tegen God valt niet te winnen’
De Krimpense dominee Anthonie Kort weet ‘niets’ van een mogelijk proces tegen hem. Hij vindt dat Leon Houtzager, de Rotterdammer die hem van homohaat beticht en aangifte deed, zich beter met God kan verzoenen.