Krijgt Rotterdam een nieuwe brug of toch een tunnel? ‘Van een brug kun je écht iets maken’
Het bureau dat in opdracht van de gemeente werkt aan het gebied rond de Kuip heeft liever een brug naar De Esch dan een tunnel. Dat zei Gideon Maasland van architectenbureau MVRDV woensdag op het congres Rotterdam Vastgoed 2019. ,,Een brug is veel zichtbaarder, dan kan je echt iets maken. Bovendien, veel mensen vinden een tunnel niet zo fijn en gaan niet graag naar beneden.’’
Deze mening werd gedeeld door enkele aanwezigen. Kijk naar wat de Erasmusbrug voor de Kop van Zuid heeft betekend, zo was de teneur. Een brug zou de grondwaarde van het omliggende gebied veel sterker doen stijgen.
Voor de stadsbrug in Rotterdam ligt 480 miljoen euro op tafel, waarvan er 200 miljoen van het rijk moet komen. Bewoners in De Esch pleiten voor een duurdere tunnel, omdat ze vrezen dat een brug hun wijk in tweeën splitst. Ook de binnenvaart wil geen brug tussen Feijenoord, nabij het huidige stadion, en Kralingen.
Zichtbaarheid
Op het congres in Lantaren/Venster was ook topambtenaar Martin Guit aanwezig, die zich binnen de gemeente bezighoudt met mobiliteit. Ook hij sprak een persoonlijke voorkeur uit voor een brug. ,,Voor de sociale veiligheid en de zichtbaarheid.’’ Al benadrukte hij dat het besluit uiteindelijk aan wethouder Judith Bokhove is.
Overigens twijfelt VVD-fractie in de Tweede Kamer aan de plannen voor een stadsbrug in Rotterdam. De liberalen hebben maandag een motie ingediend waarin de rijksbijdrage van 200 miljoen euro ter discussie wordt gesteld. Zij hebben een voorkeur voor de oeververbinding Krimpenerwaard-Ridderkerk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMET VIDEO
Ed stapt als eerste uit op het nieuwe station Hoek van Holland Strand: ‘Heel kinderachtig, maar wel leuk’
Hoek van Holland -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
PREMIUM
Dit moet je weten over de nieuwe oeververbinding in Rotterdam
Rotterdam krijgt een nieuwe oeververbinding. Na de Erasmusbrug en Willemsbrug komt er mogelijk een derde stadsbrug bij. Of wordt het toch een tunnel? Bestuurders van de Metropoolregio Rotterdam Den Haag, de provincie Zuid-Holland en de gemeente Rotterdam kozen voor de variant tussen Kralingen en Feijenoord. Het plan gevat in zes vragen. -
indebuurt.nl
Deze leuke dingen doe je dit weekend in Rotterdam (31 maart – 2 april)
1 april! Nee, het is geen grap. Wel bijna weekend. En wat voor één, want de Rotterdamse agenda staat ramvol met openingen en leuke dingen om te doen. Zoals iedere week tippen wij met alle liefde de leukste uitjes, aan jou enkel de taak om te genieten. Lekkere kikkerbil.Rotterdam -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg.
-
Kamerfractie VVD staat niet te springen om rijksgeld in nieuwe stadsbrug Rotterdam te steken
De VVD-fractie in de Tweede Kamer vindt dat er niet zomaar 200 miljoen euro rijksgeld kan worden gestoken in een nieuwe stadsbrug in Rotterdam. Dat zegt VVD-Kamerlid Remco Dijkstra, woordvoerder mobiliteit, in een reactie op het akkoord dat de Metropoolregio Rotterdam/Den Haag, de provincie Zuid-Holland en de gemeente Rotterdam vorige week hebben bereikt over de komst van een oeververbinding tussen Rotterdam-Kralingen en –Feijenoord. -
-
-
PREMIUM
Supporters over derby Sparta - Feyenoord: ‘Wedstrijd staat al maanden omcirkeld in agenda’
Het is zondag niet zomaar een Rotterdamse derby, maar misschien nog wel meer een treffen tussen twee ploegen die dit seizoen ver boven verwachting presteren. Hoe kijkt men bij zowel Feyenoord als Sparta naar het succes van de stadgenoot?Rotterdam -
PREMIUM
Morgen is het Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht.
In samenwerking met indebuurt Rotterdam