Man uit huis vol uitwerpselen, lege blikjes bier en afval gehaald
Een schoonmaakploeg is naar verwachting nog dagen bezig om het huis van een 71-jarige man uit Capelle aan den IJssel schoon te maken. De man werd gisteren uit zijn ernstig vervuilde woning gehaald. Het huis lag vol met uitwerpselen, blikken bier en ander afval.
De buren zijn (ook letterlijk) opgelucht nu de overlast voorbij is. ,,De stank was verschrikkelijk.''
De geur die uit het huis aan de Pallieterburg kwam, was zo allesoverheersend dat de brandweer er gisterochtend aan te pas moest komen. Het koolmonoxide-alarm ging af. Handhavers van de gemeente waren naar de woning gegaan, omdat er van omwonenden veel klachten binnenkwamen over stank en ongedierte.
,,De gemeente maakt zich al langere tijd zorgen over deze meneer", laat een woordvoerder weten. De oudere alleenstaande man accepteerde geen hulp van instanties, terwijl zijn situatie maar bleef verslechteren.
'Onbeschrijfelijk'
Wat de handhavers in de woning aantroffen is volgens één van hen, Raymond IJsselstijn, 'onbeschrijfelijk'. ,,Er was een enorme vervuiling in de woning. De uitwerpselen lagen door het hele huis en het vuil stond 2 meter opgestapeld. We vonden de man in een hoekje van de kamer tussen het vuil."
De man is naar het ziekenhuis gebracht, zijn woning wordt schoongemaakt. Het is onduidelijk of hij nog terug in zijn woning kan.
Een buurvrouw had al enige tijd last van overlast. ,,De stank was verschrikkelijk. Als ik thuis kwam, hield ik buiten mijn adem in totdat ik binnen was. Maar als je 's zomers in de tuin zat, rook je het ook en dat is echt niet prettig. De bovenburen hadden last van ratten en muizen."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ruzie tussen man en vrouw ontspoort als één van hen een mes trekt
Een ruzie in de relationele sfeer tussen een man en vrouw in de wijk Reyeroord in Rotterdam-Zuid, is geëscaleerd toen één van hen woedend een mes tevoorschijn haalde. Ze liepen allebei verwondingen op aan hun hand. De vrouw moest naar het ziekenhuis worden gebracht. -
PREMIUMik zeg je
Max (17) geniet van de rust in de Hoeksche Waard: ‘Het is heerlijk, je hoort zelden sirenes’
Waar hun opa en oma spreken over Rotjeknor, hebben zij het over Roffa. Zijn volwassenen druk met huisje-boompje-beestje, zij hebben andere dingen aan hun hoofd. Ze zijn 17, bijna volwassen, wonen in of rond Rotterdam en doen hun verhaal. Max Collignon geniet van de rust in de Hoeksche Waard, maar ziet met eigen ogen de klimaatsverandering. „Vroeger was het gras groen, nu zie je het al voor de zomer bruiner worden.” -
Roeivereniging Skadi annuleert feestjes Eurekaweek wegens overlijden bestuurslid
Wat een gezellige feestweek had moeten worden op roeivereniging Skadi, zal een sobere aangelegenheid zijn. Vanwege het overlijden van een bestuurslid van de vereniging zijn drie van de vier feestavonden van de Eurekaweek geannuleerd. Dinsdagavond organiseert de vereniging een stille tocht. -
PREMIUM
Wat doen drones als er met hoge snelheid een knalgele traumaheli op ze af komt?
-
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen.
-
PREMIUM
Femke (17) vertelt met schilderij dat ze seksueel misbruikt is: ‘Laat hém maar in angst leven’
-
PREMIUM
Altijd maar reizen voor je werk, is dat nou wel zo leuk? ‘Moest wel eens een verjaardag van mijn kind missen’
Elke dag na je werk naar huis, dat is niet voor iedereen de realiteit. Deze drie Nederlanders waren soms vaker onderweg dan thuis. Hoe is het om veel te reizen voor je baan en hoe gaat het thuisfront daarmee om? -
Koken & Eten
Koud water of kokend water? Zo kook je je aardappelen het best
Eet jij vaak aardappelen? En hoe maak jij ze dan klaar? De een doet het met kokend water, de ander zet ze met koud water op. Experts geven hun adviezen voor het goed klaarmaken van de pieper.
In samenwerking met indebuurt Rotterdam