Neyenburgh geeft 1,2 miljoen aan Rotterdamse clubs en verenigingen
Een programma voor meisjesvoetbal op Zuid, een studentenhuis voor gehandicapte jongeren en de inrichting van een hospice met een boeddhistische grondslag. Het is een greep uit plannen van 25 Rotterdamse stichtingen, clubs en verenigingen die vanavond 1,2 miljoen euro kregen van stichting Neyenburgh.
Dolblij is Floor Brouwer als ze hoort dat haar stichting Bont 113.000 euro krijgt. Het is een bijdrage voor de inrichting en verbouwing van een studentenhuis voor zeven tot tien Rotterdamse jongeren met een beperking. ,,Zij kunnen zo, onder begeleiding, oefenen om op zichzelf te wonen’’, legt Brouwer uit. Nu moet nog het geschikte pand worden gevonden.
In april maakte Stichting Neyenburgh bekend dat Rotterdamse stichtingen, verenigingen en instellingen een beroep konden doen op een bijdrage. In twee maanden tijd werden 170 aanvragen ingediend. 25 daarvan werden vanavond gehonoreerd. Zij kregen in het Rotterdamse stadhuis een cheque met een bedrag variërend van 10.000 tot 150.000 euro.
De stichting Neyenburgh is in 1950 opgericht in Rotterdam door de filantroop Cor van Sillevoldt junior, voormalig directeur van Silvo specerijen en rijst. In 2004 werd het bedrijf verkocht. Vanuit de opbrengsten wordt de stichting bekostigd. Vorig jaar juli schonk Neyenburgh 51 miljoen euro aan het Oranjefonds.
Het overgebleven deel van de stichting, met een bedrag van 25 miljoen euro, richt zich sindsdien alleen op Rotterdam. De stichting stelt geld beschikbaar aan de zwakkeren in de samenleving. Om de stichting onder de aandacht te brengen van Rotterdamse instellingen, vond gisteren de uitreiking van de Neyenburgh Awards plaats.
Bar
Tennisvereniging RLTV Deuce Again in Vreewijk kreeg 30.000 euro om het complex en de tennisbanen toegankelijk te maken voor rolstoeltennissers. ,,Geweldig’’, zegt Anita Lenselink van Duece Again. ,,We hebben het geld onder andere nodig voor een verlaagde bar’’, zegt ze. ,,Dan kunnen mensen in een rolstoel ook aan de bar hangen en hoeven ze niet tegen de billen van iedereen aan te kijken.’’ Lenselink verwacht dat het aangepaste clubhuis volgend tennisseizoen toegankelijk is voor de minder valide sporters.
De initiatiefnemers van een hospice met een boeddhistische grondslag, genaamd De Liefde, kregen een cheque van 50.000 euro. Het hospice dat naar verwachting begin volgend jaar haar deuren opent in Charlois, wil die financiële bijdrage gebruiken voor de inrichting en verbouwing van het nieuwe onderkomen.
Elke ochtend up-to-date met het laatste nieuws uit Rotterdam en omstreken? Schrijf je hier gratis in!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Spanning bij Feyenoordfans is om te snijden: ‘Voor de wedstrijd moet ik spugen van de zenuwen’
Nagels, heeft u ze nog? En lukte het vanochtend, dat beschuitje of was het geen hap door de keel? Zenuwen, zenuwen, ze gieren. Tenminste, bij de meeste Feyenoordfans. Vanavond moet het gebeuren. Pakken we die Romeinen en de cup? Ja toch? Toch? Man, wat een spanning! -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
PREMIUM
Supersonische waterstofboot van TU Delft gedoopt in Nesselande...en nu op naar Monaco!
Nu zijn ze in Nesselande heel wat gewend op het gebied van vooruitstrevende vaartuigen op de Zevenhuizerplas, maar een vliegende waterstofboot - klinkt als een nieuw speeltje van 007 - zagen ze er nooit eerder. Logisch, want het hightech duurzame scheepje zag pas onlangs het levenslicht, nadat enkele tientallen studenten van de TU Delft de door zonnepanelen aangedreven voorganger met pensioen stuurden en overschakelden op waterstof.
-
PREMIUM
Dodelijke steekpartij op lieflijk landgoed in Rockanje: ‘Had ik hier niet verwacht’
-
Zo leven Feyenoordfans toe naar de bloedstollende finale
De finalekoorts stijgt tot grote hoogtes! Kun jij ook niet wachten tot het zover is? Wij hebben een selectie van de mooiste verhalen in aanloop naar de Conference League voor jou op een rijtje gezet. -
PREMIUM
Thijs Dallinga wacht met Excelsior nog twee finales: ‘Lang stilstaan bij de mooie momenten zit er niet in’
Na een mindere periode heeft Thijs Dallinga de smaak precies op het juiste moment weer te pakken bij Excelsior. De geroemde spits raakte nooit in paniek en dat betaalt zich nu uit. ADO Den Haag moet zijn volgende slachtoffer worden.
In samenwerking met indebuurt Rotterdam