Nog steeds twijfel over bouw Vijfde Dorp, maar politiek in Zuidplas pakt door: ‘Weg terug is er niet’
Het Vijfde Dorp wordt een megaproject van 8000 woningen in de polder, een ambitieus initiatief waarover al jaren wordt gesteggeld. En ook nu, vlak voor de gemeenteraadsverkiezingen, zijn de twijfels bij een aantal van de deelnemende partijen nog niet weggenomen. Want bouwen op het laagste punt van Nederland, is dat niet vragen om moeilijkheden? Een rondje langs de politieke velden.
,,NEZ acht het Vijfde Dorp een noodzakelijk kwaad”, stelt lijsttrekker Paul van Drenth nuchter. ,,Het kan het woningtekort helpen terugdringen. Ook van Zuidplassenaren zelf die betaalbare woningen in de gemeente zoeken. Maar tegelijk blijft het een onomkeerbaar stenen ruimtebeslag in een al zeer verstedelijkt deel van het land. En je bouwt op laag gelegen grond, waar je ook de natuur voorrang had kunnen geven. Komt nog bij dat het een financieel risico voor de gemeente is.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
22
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
El Yaakoubi niet langer aanvoerder Excelsior na weigeren deelname aan OneLove-actie
Redouan El Yaakoubi is niet langer de aanvoerder van Excelsior. De Rotterdamse eredivisieclub heeft daartoe besloten vanwege de weigering van de speler om te poseren voor het OneLove-spandoek. De 27-jarige verdediger koos er eerder ook al voor om de OneLove-aanvoerdersband niet te dragen. -
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
PREMIUM
In de polder bij Nieuwerkerk moet nieuw dorp komen: ‘Ze heien ondergang tegemoet’
De Rotterdamse hoogleraar Jan Rotmans (60) zegt het bijna tussen neus en lippen door: ja, hij wilde best minister voor Klimaat en Energie worden in het nieuwe kabinet IV. Dan zou hij voor de gelegenheid prima kunnen aanhaken bij D66, die zorg voor het milieu hoog in het vaandel heeft staan. Al is het maar om langs deze weg een stokje te steken voor - naar zijn mening - onzalige projecten als het op traditionele wijze bouwen van het Vijfde Dorp in de Zuidplaspolder bij Rotterdam. ,,Want dat kan over 100 jaar zijn weggespoeld door het wassende water.’’ -
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug?
-
PREMIUMRotterdammers
Dag na 25-jarig huwelijksfeest vroeg Herman (88) de scheiding aan: ‘Mijn manier van afscheid’
Rotterdam -
-
-
Is deze pagina te Rotterdams? Klik hier voor je eigen gemeente én al het stadsnieuws
-
Onveilig? Polder waar Vijfde Dorp wordt gebouwd is ‘absoluut veilig’ om te kunnen bouwen
Het Vijfde Dorp in het Middengebied van de Zuidplaspolder is absoluut een veilige plek om te kunnen bouwen. Anders deden we het niet, zegt Fabienne Bosschieter, programmamanager duurzaamheid en klimaatadaptatie van de gemeente Zuidplas. Wel is volgens haar zorgvuldigheid en een ‘robuust watersysteem’ nodig.
In samenwerking met indebuurt Rotterdam