Onderzoek op Lloydpier naar niet ontplofte bommen uit Tweede Wereldoorlog
De gemeente Rotterdam laat op de Lloydpier in Rotterdam-West onderzoek doen naar mogelijk niet gesprongen explosieven uit de Tweede Wereldoorlog. Dat is nodig omdat hier volgend jaar de bouw van appartementencomplex Sawa begint.
Angelique Mulders
Ook tijdens het onderzoek zijn er geen risico’s voor u of de omgeving
Gemeente Rotterdam
Voorafgaand aan het onderzoek op de lap grond tussen de Lloydstraat, Kratonkade en het Kuehne + Nagel-gebouw worden in april de beplanting en andere materialen weggehaald. Half mei begint dan het explosievenonderzoek. De klus kan lawaai opleveren voor de buurt. Slecht weer betekent mogelijk vertraging van de uitvoering.
In een brief aan de omwonenden stelt de gemeente dat de situatie nu niet gevaarlijk is. ‘Ook tijdens het onderzoek zijn er geen risico’s voor u of de omgeving.’ Er is een gespecialiseerd bedrijf ingeschakeld voor de klus. Als er een mogelijk verdacht voorwerp wordt gevonden, wordt dat later verwijderd.
Het gebied wordt de komende tijd afgezet met hekken. Eerst wordt de eerste 4 meter onder het maaiveld onder de loep genomen, daarna wordt eventueel aanwezig puin met een graafmachine verwijderd en gaan de onderzoekers over tot een zogenoemde dieptedetectie met een sondeerstelling. Met een boor kan een detectiesonde de bodem tot ongeveer 10 meter diepte in kaart brengen.
In 2018 werd even verder op de pier ook al bodemonderzoek naar blindgangers gedaan. Op die locatie wordt nu gebouwd aan het project Eden District.
Onze excuses
Helaas kunnen wij deze social post, liveblog of anders niet tonen omdat het één of meerdere social media-elementen bevat. Aanvaard de social media-cookies om deze inhoud alsnog te tonen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.