Onderzoek wijst uit: oorontsteking is erfelijk
Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt dat het krijgen van oorontstekingen op jonge leeftijd erfelijk wordt bepaald. Kinderen met een bepaalde variatie in hun dna zijn gevoeliger voor oorontsteking dan leeftijdsgenootjes zonder deze erfelijke aanleg.
Voorheen werd met name gesproken over omgevingsfactoren die de kans op looporen kunnen vergroten
Een oorontsteking met loopoor tot gevolg is één van de meest voorkomende infectieziekten bij kinderen, en zorgt voor veel doktersbezoeken. ,,Wij hebben voor het eerst een gen ontdekt dat ons helpt te begrijpen waarom het ene kind meer last heeft van looporen, terwijl het andere daar eigenlijk weinig mee te maken krijgt'', zegt Gijs van Ingen, KNO-arts in opleiding.
Voorheen werd met name gesproken over omgevingsfactoren die de kans op looporen kunnen vergroten, zoals het aantal broertjes en zusjes of bezoek aan een kinderdagverblijf. ,,Onze studie toont aan dat genetische aanleg wel degelijk meespeelt bij deze erg pijnlijke en vervelende ziekte.''
Herkend
De onderzoekers hopen dat de studie eraan bijdraagt dat in de toekomst een kind dat gevoelig is voor oorontsteking sneller kan worden herkend en behandeld. ,,Wij hopen dat deze studie eraan bijdraagt, dat in de toekomst een kind dat gevoelig is voor oorontsteking sneller kan worden herkend, en misschien anders of sneller wordt behandeld."
Voor de studie is het dna vergeleken van 13.000 kinderen met oorontstekingen en kinderen die daar geen last van hadden. Ook is onderzoek gedaan bij muizen met en zonder oorontsteking. De bevindingen zijn gepubliceerd in het wetenschappelijk tijdschrift Nature Communications.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
PREMIUM
Traditionele autocross in Zevenhuizen is weer terug: ‘We zijn er blij mee’
-
PREMIUM27
Eugénie baalt van winkelschade na rellen in Rotterdam: ‘Hier heeft Feyenoord niets mee te maken’
-
PREMIUMPOLL
Discussie over doortrekken van metro naar Hellevoetsluis of Brielle: 'Dit is niet realistisch’
-
5
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk.
-
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
Onderzoek bij Alexandrium wijst uit: groen dak voorkomt geen wateroverlast, wel hitte
Daken met sedumplantjes houden te weinig regen vast om wateroverlast bij plensbuien tegen te gaan. Zo’n extensief groendak houdt een gebouw in de zomer weliswaar koel, maar een wit dak is daarvoor een goedkoper alternatief. -
PREMIUMBINNENKIJKEN
Een van de duurste penthouses van Nederland staat te koop: zo ziet het er vanbinnen uit
In samenwerking met indebuurt Rotterdam