Prostitutiekiller Albert B. (61) hoort 20 jaar gevangenisstraf tegen zich eisen
UPDATEHet Openbaar Ministerie (OM) heeft in hoger beroep een gevangenisstraf van 20 jaar geëist tegen de 61-jarige Albert B. uit Schiedam. Hij wordt ervan verdacht in 1990 en 1991 in Rotterdam Bernadine Stijger (45)en Francisca Hofland (22) om het leven te hebben gebracht. De zaken maakten onderdeel uit van een grootschalig onderzoek naar onopgeloste moorden op prostituees.
Delen per e-mail
B. werd begin 2017 aanvankelijk in verband gebracht met meerdere prostitutiemoorden uit eind jaren negentig van de vorige eeuw. Steeds werd er gezien de modus operandi rekening mee gehouden dat B. vijf vrouwen omgebracht moest hebben. Maar op drie van de vijf slachtoffers die destijds in Rotterdam op bijna dezelfde manier waren vermoord, werden geen sporen van B. gevonden.
Sperma-sporen
Onderzoek wees in elk geval wel uit dat de sperma-sporen die op en in de stoffelijke overschotten van Berendina Stijger en Francisca Hofland werden aangetroffen van de Schiedammer afkomstig zijn. Naar later bleek, was Francisca Hofland geen prostituee, maar een dakloze vrouw.
De twee slachtoffers werden destijds allebei deels ontkleed aangetroffen. Bernadine Stijger werd op 9 september 1990 gevonden onder de Willemsbrug, Francisca Hofland op 19 juni 1991 op het talud van de Westzeedijk. Hun kelen waren doorgesneden, nadat ze waren verkracht.
Cold case
Het onderzoek naar de moorden liep destijds dood en het dossier kwam op de plank te liggen. De zaak werd een cold case, maar naar aanleiding van een dna- verwantschapsonderzoek werd het onderzoek in 2015 heropend. Dna van een familielid van Albert B. leidde het cold case-team naar de Schiedammer. ,,Ik kan het niet gedaan hebben’’, zei B. in een van de rechtszittingen. Op de vraag hoe zijn sperma op de twee dode vrouwen terecht was gekomen, kon hij geen antwoord geven.
Opvallend was dat de dode vrouwen waren bedekt met aparte lappen stof. Bij het heropende onderzoek werden in B.’s woning soortgelijke stukken stof aangetroffen. En toen hij bij de eerste zitting de rechtszaal binnen kwam schuifelen, trok hij vanwege zijn kleding direct de aandacht van de rechtbank; B.’s broekspijpen waren afgezet met ook al opvallende stukjes stof.
De rechtbank veroordeelde de man in 2018 tot een gevangenisstraf van 18 jaar. Het OM eiste destijds een gevangenisstraf van 20 jaar. De verdachte ging tegen de uitspraak in hoger beroep.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Opluchting voor de Rotterdamse haven: sjorders gaan toch niet staken na cao-akkoord
De sjorders in de Rotterdamse haven gaan toch niet staken nu vakbond FNV cao-akkoorden heeft kunnen sluiten met sjorbedrijven Matrans Marine Services (MMS) en International Lashing Service (ILS). FNV zegt een loonsverhoging afgedwongen te hebben. Ook kunnen de 650 medewerkers van beide bedrijven eerder met pensioen. -
PREMIUM
Martijn laat mensen die hun smaak verloren weer proeven: ‘Ik vind het soms zelf echt niet te eten’
Martijn van Gemst (40) laat mensen die hun smaak hebben verloren weer proeven. Net nadat hij een speciale opleiding hiervoor afrondde, verloor hij zélf zijn smaak door corona. Even was hij in ‘complete paniek’, tot hij besloot zichzelf te onderzoeken. Met succes. ,,Als je het allerliefst friet met mayonaise eet, maar je proeft het niet meer, dan zorg ik ervoor dat je het wél weer ervaart.” -
VRAAG & ANTWOORD
‘Waarom vormen de koplampen van een auto vaak een gezicht?’
,,Waarom vormen de koplampen van een auto vaak een gezicht?”, vraagt lezer Jaïr Waal in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. -
eigen tuin eerst
Geen zin in de buxusmot? Er zijn genoeg alternatieven voor de plant
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
PREMIUM
Rotterdam pakt problemen EU-migranten aan: ‘Kabinet doet niet genoeg’
Rotterdam gaat de randen van de wet opzoeken om de problemen met Oost-Europese arbeidsmigranten aan te pakken. ,,Wat het kabinet doet, is niet genoeg en het duurt te lang”, zegt wethouder Richard Moti.
-
Prostitutiekiller veroordeeld tot achttien jaar gevangenis
De rechtbank heeft Schiedammer Albert B. (60) veroordeeld tot achttien jaar cel. Hij is schuldig bevonden aan de moorden op Berendina Stijger (1990) en Francisca Hofland (1991). Beide slachtoffers werden destijds op vrijwel identieke wijze om het leven gebracht; hun kelen werden doorgesneden nadat ze waren verkracht. Moeder Marijke Hofland is tevreden met het vonnis van de rechter. -
PREMIUMLezersbrieven
‘Carrie had gelijk, Rotte Nova is de juiste benaming’
Dat Rita Verdonk het burgemeesterschap van Rotterdam kreeg aangeboden, blijft de RD-lezers bezighouden. Verder reacties op de column van Carrie over Aat van Herk en op de Parkhaven in Rotterdam. Ook iets op uw hart? Laat het ons weten. -
‘Prostitutiekiller’ in hoger beroep tegen straf
Schiedammer Albert B. (60) die is veroordeeld tot achttien jaar cel voor de moorden op Berendina Stijger (1990) en Francisca Hofland (1991) is tegen zijn straf in hoger beroep gegaan. Het kan nog wel een jaar duren voordat de zaak bij het gerechtshof in Den Haag wordt behandeld.
In samenwerking met indebuurt Rotterdam