Toparchitect Rem Koolhaas wil graag ‘een klein huis’ bouwen in Rotterdam
VideoToparchitect Rem Koolhaas wil graag ‘een klein huis’ bouwen in Rotterdam. De ontwerper is onder meer bekend van het complex De Rotterdam op de Wilhelminapier en de Kunsthal. Hij gaf vandaag de D.G. van Beuningenlezing.
Delen per e-mail
Tijdens deze jaarlijkse lezing gaat de spreker in op de historie én de toekomst van het culturele en sociaaleconomische klimaat in Rotterdam. Koolhaas gaf de lezing samen met zijn dochter Charlie. Aan het einde van het betoog gaf Koolhaas aan blij te zijn als het nieuwe Feyenoord-stadion wordt gerealiseerd. Koolhaas’ Office for Metropolitan Architecture (OMA) tekent voor het ontwerp. ,,Daarnaast wil ik graag nog een klein huis in Rotterdam ontwerpen’’, zegt hij. ,,Dat heb ik nog niet gedaan. Een klein, Rotterdams huis.’’
De lezing van Koolhaas is terug te kijken via onderstaande video.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Oproep: Ben je 17 jaar en wil jij je verhaal met ons delen?
-
eigen tuin eerst
Geen zin in de buxusmot? Er zijn genoeg alternatieven voor de plant
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
PREMIUM
Veroordeelde pedofiel was net uit de tbs-kliniek toen hij weer aan kinderen zat: ‘Wilde mezelf testen’
-
PREMIUM
Rekening voor het aardgasvrij maken van Pendrecht: ‘1500 euro. Nee hoor, ga ik niet doen’
De gemeente Rotterdam wil van het gas af en dat kost de bewoners 1500 euro. Donderdag viel in de wijk Pendrecht de aankondiging op de mat. -
Films, performances én kunst: dit kun je verwachten van het IFFR in juni
Met openluchtvertoningen van klassiekers uit de geschiedenis van het Internationaal Filmfestival Rotterdam (IFFR), een vleugje performances en beeldende kunst plus een nieuw programma-onderdeel genaamd Harbour eindigt in juni de 50ste editie van het bekende Rotterdamse filmfeest.
-
Street-art museum failliet verklaard nog voor de deuren zijn geopend: initiatiefnemers strijdbaar
-
VRAAG & ANTWOORD
‘Waarom vormen de koplampen van een auto vaak een gezicht?’
,,Waarom vormen de koplampen van een auto vaak een gezicht?”, vraagt lezer Jaïr Waal in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. -
PREMIUM
Martijn laat mensen die hun smaak verloren weer proeven: ‘Ik vind het soms zelf echt niet te eten’
Martijn van Gemst (40) laat mensen die hun smaak hebben verloren weer proeven. Net nadat hij een speciale opleiding hiervoor afrondde, verloor hij zélf zijn smaak door corona. Even was hij in ‘complete paniek’, tot hij besloot zichzelf te onderzoeken. Met succes. ,,Als je het allerliefst friet met mayonaise eet, maar je proeft het niet meer, dan zorg ik ervoor dat je het wél weer ervaart.”
In samenwerking met indebuurt Rotterdam