Verdachte van moord op rapper Feis maakt het psychiaters moeilijk: ‘Hij werkt nauwelijks mee’
Rotterdammer Silfano M. (26) maakt het de psychiaters van het Pieter Baan Centrum knap lastig bij het onderzoeken van zijn gedrag. De man die Faisal Mssyeh (32) - bekend als rapper Feis - zou hebben doodgeschoten, moet daarom langer in de kliniek blijven.
Dat vertelde de officier van justitie vrijdag bij een tussentijdse zitting. ,,De observatie gaat moeizaam. De verdachte werkt bijna niet mee. Maar in zijn laatste week hebben de specialisten íets meer toeschietelijkheid gezien, praatte hij meer en was hij iets beter benaderbaar. Heel voorzichtig hebben we de hoop dat we met een langere observatie iets meer zicht krijgen op zijn persoon.”
M. moest naar de observatiekliniek omdat hij weigerde mee te werken aan onderzoeken van gedragsdeskundigen. De rechter vindt het belangrijk om meer over zijn psyche te weten te komen vóór zij aan de inhoudelijke behandeling van de zaak begint.
De observatie gaat moeizaam. De verdachte werkt bijna niet mee
Die zitting staat gepland voor 7 en 8 oktober. De rechtbank trekt twee dagen voor de behandeling uit, omdat zij verwacht dat meerdere nabestaanden hun zegje willen doen. De dood van de artiest maakte veel los.
Woordenwisseling
Rapper Feis werd nieuwjaarsochtend 2019 op de Nieuwe Binnenweg doodgeschoten. Kort daarvoor had hij in een café een woordenwisseling gehad met een vriend van de verdachte. Het opstootje zou zijn ontstaan nadat Faisal, die met krukken liep, in de kroeg had gevraagd of hij erlangs mocht. Ook zijn broer Bilal was betrokken bij de onenigheid.
Faisal werd onder vuur genomen nadat hij met zijn broer de horecazaak had verlaten. De kogels werden hem fataal. Zijn broer Bilal werd door twee kogels in zijn bovenlichaam getroffen en raakte levensgevaarlijk gewond. Hij lag geruime tijd in coma, maar overleefde de aanslag.
De politie hield M. vijf maanden na het incident aan in Kerkrade. Daar hield hij zich schuil in een appartement boven een shishalounge.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
Verdachte van moord op rapper Feis naar Pieter Baan Centrum voor onderzoek
Rotterdammer Silfano M. (26) die wordt verdacht van de moord op Faisal Mssyeh (32) - bekend als rapper Feis - gaat op korte termijn naar het Pieter Baan Centrum om te worden onderzocht. Naar verwachting moet de rapportage over het onderzoek eind juni zijn afgerond. De rechtbank hoopt de rechtszaak in oktober te kunnen behandelen. -
Twee verdachten (26) aangehouden voor zware mishandeling in centrum Rotterdam
De politie heeft zondagochtend twee mannen aangehouden die rond 5.30 uur een Schiedammer (26) zwaar hebben mishandeld op de Kruiskadehof in de Rotterdamse binnenstad.Rotterdam -
PREMIUMMet video
Feyenoordspelers als helden ontvangen na heroïsche zege op aartsrivaal: ‘Niet normaal’
De spelers van Feyenoord hebben na de heroïsche zege op aartsrivaal Ajax een heldenontvangst gekregen die ze niet snel zullen vergeten. De spelersbus werd onthaald door duizenden supporters. Met vuurwerk, alsof het oud en nieuw was.Rotterdam -
PREMIUMEnergie11
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten?
-
PREMIUM
Geduld nabestaanden rapper Feis zwaar op de proef gesteld
Het is bijna een jaar geleden dat de Rotterdamse rapper Faisal ‘Feis’ Mssyeh (32) werd doodgeschoten en nog altijd hebben de nabestaanden geen uitzicht op de rechtszaak tegen Silfano M. (25), die van de moord wordt verdacht. M. weigert mee te werken aan onderzoeken door gedragsdeskundigen. -
-
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
met video
Man (46) gewond na schietpartij in woning waar ook vier kinderen waren, 43-jarige vrouw aangehouden
Een 46-jarige man is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt na een schietpartij in een woning aan de Maria Danneelserf in Capelle aan den IJssel. In de woning waren ook vier kinderen aanwezig. Het Team Parate Eenheid van de politie heeft een 43-jarige vrouw aangehouden.Rotterdam
In samenwerking met indebuurt Rotterdam