Volledig scherm
Marrit Leenstra (r): zilver op de 1500 meter © AP

Alle uitslagen van het wereldbekerweekend in Calgary

Na het openingsweekend in Heerenveen en het vervolg in het Noorse Stavanger werd dit weekeinde de derde wereldbekerwedstrijd verreden. Dit zijn alle uitslagen. 

Uitslagen zondag

500 meter vrouwen
1. Nao Kodaira (Jap) 36,53
2. Sang-Hwa Lee (Kor) 36,86
3. Arisa Go (Jap) 37,06

WB-stand: 1. Kodaira 500 punten, 2. Sang-hwa 350, 3. Herzog (Oos) 285.

1500 meter mannen
1. Denis Joeskov (Rus) 1.41,33
2. Koen Verweij 1.41,95
3. Kjeld Nuis 1.42,27
7. Thomas Krol 1.43,16

WB-stand: 1. Joeskov 200, 2. Mantia (VSt) 190, 3. Verweij 172.

1500 meter vrouwen
1. Miho Takagi (Jap) 1.51,79
2. Marrit Leenstra 1.52,06
3. Yekaterina Shikhova (Rus) 1.53,52
4Ireen Wüst 1.53,89
7 Antoinette de Jong 1.54,87
15. Lotte van Beek 1.55,39

WB-stand: 1. Miho Takagi 300, 2. Van Beek 154, 3. De Jong 126.

500 meter mannen
1. Alex Boisvert-Lacroix (Can) 34,31
2. Min Kyu Cha (Kor) 34,31
3. Mika Poutala (Fin) 34,38
4. Ronald Mulder 34,43
9. Kai Verbij 34,53
10. Hein Otterspeer 34,53
13Dai Dai Ntab 34,69
16Jan Smeekens 34.80

Massastart vrouwen
1. Pechstein (Dui)
2. Moeller Rigas (Den)
3. Nana Takagi (Jap)
12. Schouten

WB-stand: 1. Sato (Jap) 128, 2. Lollobrigida (Ita) 120, 3. Pechstein 116.

Massastart mannen
1. Giovannini (Ita)
2. Kay (NZe)
3. Hongli Wang (Chn)

WB-stand: 1. Kay 120, 2. Lee Seung-hoon (ZKo) 118, 3. Mantia (VSt) 112.

Uitslagen zaterdag

1000 meter mannen
1. Kai Verbij 1.06,93
2. Kjeld Nuis 1.06,96
3. Havard Lorentzen (Noo) 1.06,98
4. Vincent De Haître (Can) 1.07,30
5. Mika Poutala (Fin) 1.07,47
6. Aleksej Jesin (Rus) 1.07,50
7. Thomas Krol 1.07,57
8. Denis Joeskov (Rus) 1.07,62
9. Pim Schipper 1.07,66
Pavel Koelizjnikov (Rus) diskw 1.06,88

WB-stand: 1. Verbij 260, 2. Lorentzen 240, 3. Nuis 180.

1000 meter vrouwen
1. Heather Bergsma (VS) 1.13,37
2. Jekaterina Sjichova (Rus) 1.13,70
3. Marrit Leenstra 1.13,72
4. Vanessa Herzog (Oos) 1.13,88
5. Olga Fatkoelina (Rus) 1.13,90
6. Karolina Erbanová (Tsj) 1.13,95
7. Huang Yu-ting (Tai) 1.13,97
13. Lotte van Beek 1.15,05
14. Sanneke de Neeling 1.15,31
20. Nao Kodaira (Jap) gevallen

WB-stand: 1. Bergsma 215, 2. Kodaira (Jap) 205, 3. Leenstra 190.

Ploegenachtervolging mannen
1. Nederland 3.36,11
(Kramer,Verweij,Blokhuijsen)
2. Japan 3.38,65
(Nakamura,Williamson,Ichinohe)
3. Noorwegen 3.38,95
(Bokko,Nilsen,Pedersen)
4. Italië 3.40,44
(Giovannini,Tumolero,Bugari)
5. Nieuw-Zeeland 3.40,20
(Kay,Dobbin,Michael) 

WB-stand: 1. Noorwegen 150, 2. Zuid-Korea 140, 3. Nederland 125.

Ploegenachtervolging vrouwen
1. Japan WR 2.53,88
(Kikuchi,M.Takagi,N.Takagi)
2. Duitsland 2.56,77
(Pechstein,Dufter,Hirschbichler)
3. Canada 2.56,80
(Blondin,Christ,Weidemann)
4. China 2.57,26
(Hao,Han,Liu)
Nederland gevallen
(Leenstra,De Jong,Van Beek)  

WB-stand: 1. Japan 200, 2. Canada 140, 3. Duitsland 125, 7. Nederland 80.

Uitslagen vrijdag

 3000 meter vrouwen
1. Miho Takagi (Jap) 3.57.09
2. Antoinette de Jong 3.57.78
3. Ireen Wüst 3.58.10
4. Martina Sábliková (Tsj) 3.58.10
5. Claudia Pechstein (Dui) 3.59.13
11. Irene Schouten 4.04.27
16. Marije Joling 4.09.34

WB-stand: 1. De Jong 215 punten, 2. Pechstein (Dui) 175, 3. Blondin (Can) 175.

5000 meter mannen
1. Sven Kramer 6.07.04
2. Ted-Jan Bloemen (Can) 6.08.54
3. Patrick Beckert (Dui) 6.10.80
4 . Andrea Giovannini (Ita) 6.11.07
5. Moritz Geisreiter (Dui) 6.11.47
7. Jan Blokhuijsen 6.12.74
12. Erik Jan Kooiman 6.16.83
16. Jorrit Bergsma 6.22.38

WB-stand: 1. Kramer 300 punten, 2. Bloemen 240, 3. Pedersen (Noo) 145.

Teamsprint, mannen: 1. Canada 1.17,30, 2. Rusland 1.18,25, 3. Nederland (Ronald Mulder, Verbij, Schipper) 1.18,53. WB-stand: 1. Canada 300, 2. Noorwegen 220, 3. Rusland 210.

Teamsprint, vrouwen: 1. Rusland 1.24,85, 2. Noorwegen 1.26,37, 3. China 1.26,65, 4. Nederland (Smit, De Neeling, De Jong) 1.26,91. WB-stand: 1. Noorwegen 240, 2. Rusland 200, 3. Zuid-Korea 170.