Alle uitslagen WK afstanden

VideoIn Salt Lake City zijn de WK afstanden bezig. Hier verzamelen we alle uitslagen! Van elke afstand de top 5 en de Nederlanders.

Mannen

500 meter
1. Pavel Koeliznikov (Rus) 33.72
2. Roeslan Moerasjov (Rus) 33.99
3. Tatsuya Shinhama (Jap) 34.03
4. Viktor Mushtakov (Rus) 34.05
5. Daichi Yamanaka (Jap) 34.06
10. Kai Verbij (Ned) 34.32
12. Jan Smeekens (Ned) 34.45
13. Dai Dai Ntab (Ned) 34.48

1000 meter
1. Pavel Koeliznikov (Rus) 1.05.69 (wereldrecord)
2. Kjeld Nuis (Ned) 1.06.73
3. Laurent Dubreuil (Can) 1.06.76
4. Håvard Holmefjord Lorentzen (Noo) 1.07.00
5. Masaya Yamada (Jap) 1.07.03
6. Kai Verbij (Ned) 1.07.05
Thomas Krol (Ned)
gediskwalificeerd

1500 meter
1. Kjeld Nuis 1.41.66
2. Thomas Krol 1.41.73

3. Joey Mantia (VS) 1.42.16
4. Zhonjan Ning (Chi) 1.42.33.
5. Denis Joekov (Rus) 1.42.34
10. Patrick Roest 1.43.62

5.000 meter
1. Ted-Jan Bloemen (Can) 6.04.37
2. Sven Kramer (Ned) 6.04.91
3. Graeme Fish (Can) 6.06.32
4. Sverre Lunde Pedersen (Noo) 6.11.80
5. Jordan Belchos (Can) 6.12.07
8. Jorrit Bergsma (Ned) 6.13.42
Patrick Roest (Ned)
gediskwalificeerd

10.000 meter
1. Graeme Fish (Can) 12.33.86 (wereldrecord)
2. Ted-Jan Bloemen (Can) 12.45.01
3. Patrick Beckert (Dui) 12.47.93
4. Jorrit Bergsma (Ned) 12.48.45
5. Ryosuke Tsuchiya (Jap) 12.55.62
8. Patrick Roest (Ned) 13.03.90

Mass-start
1. Jorrit Bergsma 60 punten
2. Jordan Belchos (Can) 40 punten
3.  Antoine Gélinas-Beaulieu (Can) 24 punten
4.  Vitaly Mikhailov (WRu) 14 punten
5. Joey Mantia (VS) 6 punten

Teamsprint
1. Nederland 1.18.18
2. China 1.18.53
3. Noorwegen 1.19.54
4. Japan 1.19.59
5. Zwitserland 1.20.03

Vrouwen

500 meter
1. Nao Kodaira (Jap) 36.69
2. Angelina Golikova (Rus) 36.74
3. Olga Fatkoelina (Rus) 36.78
4. Vanessa Herzog (Oos) 36.94
5. Kimi Goetz (VS) 37.18
6. Letitia de Jong (Ned) 37.19
8. Jutta Leerdam (Ned) 37.30
9. Femke Kok (Ned) 37.45

1000 meter
1. Jutta Leerdam (Ned) 1.11.84
2. Olga Fatkoelina (Rus) 1.12.33
3. Miho Takagi (Jap) 1.12.34
4. Ireen Wüst (Ned) 1.12.64
5. Kimi Goetz (VS) 1.12.70
9. Letitia de Jong (Ned) 1.12.99

Volledig scherm
© EPA

1500 meter
1. Ireen Wüst 1.50.92
2. Evgeniia Lalenkova (Rus) 1.51.13
3. Elizaveta Kazelina (Rus) 1.51.41
4. Miho Takagi (Jap) 1.51.58
5. Melissa Wijfje 1.51.78
10. Joy Beune 1.53.11

3.000 meter
1. Martina Sablíkova (Tsj) 3.54.25
2. Carlijn Achtereekte (Ned) 3.54.92
3. Natalia Voronina (Rus) 3.55.54
4. Evgeniia Lalenkova (Rus) 3.55.81
5. Esmee Visser (Ned) 3.56.78
7. Irene Schouten (Ned) 3.58.26

5.000 meter
1. Natalia Voronina (Rus) 6.39.01
2. Martina Sablíkova (Tsj) 6.41.18
3. Esmee Visser (Ned) 6.46.68
4. Maryna Zoejeva (Wit-R) 6.48.22
5. Ivanie Blondin (Can) 6.48.97
7. Irene Schouten (Ned) 6.50.58

Mass-start
1. Ivanie Blondin (Can) 60 punten
2. Bo-Reum Kim (Z-Ko) 40 punten
3. Irene Schouten 20 punten
4. Nana Takagi (Jap) 10 punten
5. Francesca Lollobrigida (Ita) 6 punten

Ploegenachtervolging
1. Japan 2.50.76
2. Nederland (Wüst, Achtereekte, Wijfje, Antoinette de Jong) 2.52.65
3. Canada 2.53.62
4. Rusland 2.53.92
5. Polen 2.59.24

Teamsprint 
1. Nederland 1.24.02
2. Rusland 1.24.50
3. Polen 1.25.37
4. China 1.26.80

  1. Ter Mors zit na tegenslagen weer lekker in haar vel:  'Dat is mij heel wat waard’
    WK sprint

    Ter Mors zit na tegensla­gen weer lekker in haar vel: 'Dat is mij heel wat waard’

    Jorien ter Mors is ergens goed in waarin ze eigenlijk helemaal niet wil uitblinken: klimmen uit een (diep) dal. ,,Ja, wat dat betreft kun je me wel een ervaringsdeskundige noemen", zegt de drievoudig olympisch kampioene met de nodige zelfspot in Hamar, waar komend weekend de WK Allround & Sprint worden gehouden. ,,De laatste jaren heb ik dat helaas iets te veel moeten doen. Ik weet dus inmiddels wel hoe ik moet terugkomen na tegenslag."