Tienvoudig winnaar Kramer mist EK allround: 'Zuur en niet leuk, maar het is niet anders’
VideoSven Kramer kan half januari zijn titel bij de EK allround in Heerenveen niet verdedigen. De tienvoudige kampioen slaagde er in Thialf niet in om zich te kwalificeren. De 34-jarige Fries kwam op de 1500 meter niet verder dan de zeventiende tijd (1.47,79). Dat was niet genoeg om in het gecombineerde klassement van de 1500 en 5000 meter een van de twee beschikbare startbewijzen af te dwingen. Kramer eindigde zaterdag nog als tweede op de 5000 meter.
Patrick Roest won de 1500 meter in een tijd van 1.43,79. Daarmee was de winnaar van de 5000 meter 0,06 seconde sneller dan zijn ploeggenoot Thomas Krol. Olympisch kampioen Kjeld Nuis reed de derde tijd (1.44,68). De top 3 verdiende een ticket voor de WK afstanden half februari in Heerenveen.
Wesly Dijs (1.45,03) en Louis Hollaar (1.45,24) mogen als nummers 4 en 5 van het klassement nog wel deelnemen aan de twee wereldbekers in januari in Heerenveen.
Iets te weinig 'gas’ gegeven
,,Ik zit er niet doorheen, maar leuk is anders”, zei Kramer bij de NOS. ,,Dit was geen goede 1500 meter en daar baal ik natuurlijk van. Ik had ook een heel lastige rit tegen Thomas Krol. Je weet dat hij altijd heel hard begint en ik probeerde daarom om op mezelf te focussen. Ik wilde drie goede rondjes rijden, maar dat lukte niet echt.”
Kramer gaf toe dat hij een dag eerder op de 5000 meter misschien iets te weinig ‘gas’ had gegeven. Met een bekeken rit eindigde hij in een tijd van 6.12,57 en daarmee nam hij achteraf gezien te weinig afstand van de concurrentie. ,,Ik heb zaterdag inderdaad iets te veel ruimte weggegeven. Dat had gekund, maar heb ik niet gedaan en dat is zuur. Of ik daar spijt van heb? Nou ja, ik kan er niks maar aan veranderen. Dat is zeker vervelend.”
Kramer wil maandag nog wel van start gaan op de 10.000 meter in Thialf. ,,Maar ik ga me nu vol richten op de 5000 meter bij de WK afstanden. Dat is voor mij nu het belangrijkste. Ik weet dat ik nog steeds kan meedoen om de wereldtitel.” Door de absentie van Kramer is Roest de grote favoriet. ,,Onwijs jammer dat hij er niet bij is”, zei de drievoudige wereldkampioen allround. ,,We maken elkaar altijd beter, in de trainingen en in de wedstrijden. Sven heb ik er altijd gewoon graag bij.”
Met de al geplaatste Roest mogen Marwin Talsma en Marcel Bosker deelnemen aan de EK allround.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. -
Interieurinfluencers laten tienduizenden mensen in hun huis kijken: 'Het is een beetje uit de hand gelopen’
Voor sommige interieurstylisten is hun eigen huis hun etalage. Ze delen foto’s en video’s van hun aangeklede woon- en slaapkamers op social media. Hoe is het om zoiets persoonlijks als je huis op het wereldwijde web te zetten? Drie stylisten slash interieurinfluencers vertellen. -
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB. -
PREMIUM
Nederlandse sporticonen zwaaien Kramer en Wüst uit: ‘Lieve Sven & Ireen, laten we proosten’
Bijna twee decennia lang bepaalden Ireen Wüst (35) en Sven Kramer (35) het schaatsen en de sportwinter. Vandaag nemen de twee iconen afscheid in Thialf. Op deze site zwaait een groot aantal prominenten uit de Nederlandse sport de twee alvast uit. -
WKKT
Tweede dag WKKT gaat de boeken in als historische dag
Zowel Sven Kramer als Ireen Wüst is er half januari niet bij als het EK Allround wordt gehouden. Tienvoudig winnaar Kramer en vijfvoudig winnaar Wüst stelden op de 1.500 (Kramer) en 3.000 meter (Wüst) teleur.
-
Kok verslaat Leerdam en wint eerste 500 meter in razendsnelle tijd
Femke Kok heeft bij de kwalificatiewedstrijden in Heerenveen de eerste 500 meter op haar naam geschreven. Dat deed de Nederlands kampioene op deze afstand met een prima tijd. De 20-jarige Friezin finishte in een persoonlijk record van 37,08 seconden. -
Emotionele Ireen Wüst onthult haar eigen standbeeld na huldiging in Goirle
,,Of ik trots ben? Wat denk je!", zei Ireen Wüst over het standbeeld dat vanaf vandaag bij het gemeentehuis van Goirle te vinden is. Bij haar huldiging even eerder op het Kloosterplein pinkte de zesvoudige olympische kampioene zelfs een traantje weg. -
video's
Zelfvertrouwen Roest groeit na baanrecord: ‘Voel me beter dan ik ooit ben geweest’
De laatste opmerking van Patrick Roest klinkt zaterdagmiddag even droogjes als logisch: ,,Ik moest een tijd neerzetten, dan kun je maar beter een goeie neerzetten”, zegt hij. Even daarvoor schaatste hij, de eerste in het programma van de favorieten, met 6.08,21 naar een nieuw baanrecord op de 5000 meter op Thialf.