Volledig scherm
Ireen Wüst tijdens de 1500 meter tegen Miho Takagi uit Japan. © ANP

Wereldbeker in Thialf: alle uitslagen

In Thialf wordt dit weekeinde de eerste wereldbekerwedstrijd verreden. Bekijk hier het volledige programma en alle uitslagen.

Uitslagen zondag

5000 meter mannen
1. Sven Kramer (Ned) 6.12,88
2. Ted-Jan Bloemen (Can) 6.14,95
3. Sverre Lunde Pedersen (Noo) 6.15,81
4. Jan Blokhuijsen (Ned) 6.16,70
5. Erik-Jan Kooiman (Ned) 6.17.14
6. Nicola Tumolero (Ita) 6.17,35
7. Jorrit Bergsma (Ned) 6.18,56
12. Bob de Vries (Ned) 6.22,96

3000 meter vrouwen
1. Antoinette de Jong 4.03.53
2. Natalia Voronina (Rus) 4.04.00
3. Ivanie Blondin (Can) 4.04.16
5. Irene Schouten 4.05.41
6. Ireen Wüst 4.05.54
7.  Martina Sablikova (Tsj) 4.05.70
11. Carlijn Achtereekte 4.08.31
12. Carlien Kleibeuker 4.09.54

1000 meter vrouwen
1. Nao Kodaira (Jap) - 1.13.99
2. Miho Takagi (Jap) - 1.14.45
3. Jorien ter Mors - 1.14.65
4. Marrit Leenstra - 1.15.28
5 .Yekaterina Sjikova (Rus) - 1.15.32
6. Heather Bergsma (VS) - 1.15.37
11. Ireen Wüst - 1.16.10
16. Lotte van Beek - 1.16.66

1000 meter mannen
1. Pavel Koelizjnikov (Rus) 1.07,97
2. Kai Verbij (Ned) 1.08,12
3. Håvard Holmefjord Lorentzen (Noo) 1.08,28
4. Denis Joeskov (Rus) 1.08,55
5. Vincent De Haitre (Can) 1.08,72
6. Koen Verweij(Ned) 1.08,84
7. Kjeld Nuis (Ned) 1.09,06 

Uitslagen zaterdag

Tweede 500 meter mannen
1. Laurent Dubreuil (Can) - 34.80
2. Jan Smeekens - 34.84
3. Ronald Mulder - 34.85
4. Kai Verbij - 34.86
5. Hein Otterspeer - 34.95
18. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 35.26
19. Dai Dai Ntab - 35.43

Volledig scherm
Dai Dai Ntab wacht gespannen af op wat zijn concurrenten doen. © AP

1500 meter vrouwen
1. Miho Takagi (Jap) - 1.54.68
2. Jorien ter Mors - 1.55.44
3. Lotte van Beek - 1.56.34
4. Ireen Wüst - 1.56.83
5. Antoinette de Jong - 1.57.01
20. Marrit Leenstra - 2.37.58 (met val)

1500 meter mannen
1. Denis Joeskov (Rus) - 1.44,.42
2. Vincent De Haître (Can) - 1.45.87
3. Thomas Krol - 1.45.92
4. Koen Verweij - 1.46.09
5. Joey Mantia (VS) - 1.46.09
14. Marcel Bosker - 1.47.07
17. Lucas van Alphen - 1.47.32

Tweede 500 meter vrouwen
1. Nao Kodaira (Jap) - 37.33
2. Lee Sang-hwa (ZKo) - 37.53
3. Arisa Go (Jap) - 37.88
4. Vanessa Herzog (Oos) - 37.91
5. Brittany Bowe (VS) - 37.97
6. Kim Min-sun (ZKo) - 38.02
18. Janine Smit - 38.74
19. Letitia de Jong - 38.84

Massastart vrouwen
1. Ayano Sato (Jap) - 60 pnt
2. Ivanie Blondin (Can) - 40
3. Francesca Lollobrigida (Ita) - 23
11. Janneke Ensing - 1 

Massastart mannen
1. Lee Seung-hoon (ZKo) - 60 pnt
2. Joey Mantia (VS) - 40
3. Chung Jae-won (ZKo) - 21
9. Jorrit Bergsma - 1 

Uitslagen vrijdag

500 meter vrouwen
1. Nao Kodaira (Jap) - 37,29 (Baanrecord)
2. Sang-Hwa Lee (Z-Ko) - 37,60
3. Angelina Golikova (Rus) - 37,67
4. Vanessa Herzog (Oos) - 37,68
5. Arisa Go (Jap) - 37,70
15. Janine Smit - 38,65
16. Letitia de Jong - 38,66
17. Marrit Leenstra - 38,78
19. Sanneke de Neeling - 39,85

Ploegenachtervolging mannen
1. Zuid-Korea - 3.40,20
2. Noorwegen - 3.41,48
3. Nieuw-Zeeland - 3.42,22
4. Canada - 3.43,48
5. Rusland - 3.43,54
10. Nederland (Blokhuijsen, Bergsma, Verweij) - 3.47,56

Ploegenachtervolging vrouwen
1. Japan - 2.55,76 (Wereldrecord)
2. Nederland (De Jong, Ter Mors, Wüst) - 2.59,06
3. Canada - 3.00,65
4. Polen - 3.02,14
5. Zuid-Korea - 3.02,66

Eerste 500 meter mannen
1. Havard Lorentzen (Noo) - 34,69
2. Nico Ihle (Dui) - 34,78
3. Kai Verbij - 34,84
4. Ryohei Haga (Jap) - 34,87
5. Dai Dai Ntab - 34,92
6. Pavel Kulizhnikov (Rus) - 34,96
8. Ronald Mulder - 34,99
9. Hein Otterspeer - 35,01