3,5 miljoen kijkers voor Rico vs Badr
videoDe ‘kickbokswedstrijd van de eeuw’ tussen wereldkampioen Rico Verhoeven en uitdager Badr Hari heeft gisteravond maar liefst 3,5 miljoen mensen aan de televisie gekluisterd.
Delen per e-mail
De tweede Rico vs. Badr in drie jaar tijd liep opnieuw uit op een anticlimax. Hari leek de sterkste, maar moest in de derde ronde opgeven met een enkelblessure. Hij werd afgevoerd naar het ziekenhuis.
Verhoeven was ook maar gematigd blij met de negende prolongatie van zijn wereldtitel in het zwaargewicht. ,,Het is dubbel. Ik denk dat mijn plan werkte, maar zo wil je niet winnen. Ik had veel gelukkiger geweest als het anders was gegaan. Dit is voor mij ook niet goed.”
Opvallend was hoe Verhoeven direct naar zijn opponent ging om hem te troosten. ,,Het eerste dat ik zei was: we doen het nog een keer. Het belangrijkste nu is je gezondheid. Waarop hij zei: je wist dat ik je had. En ik zei weer dat ik er nog steeds was en niet klaar was om op te geven. Dat wist hij wel.”
Titanenstrijd
De wedstrijd die aan deze titanenstrijd voorafging, tussen de Nederlander Luis Tavares en de Fransman Stéphane Susperregui, trok 2,2 miljoen kijkers. Ook op Kijk.nl was het Glory-event populair en goed voor 490.000 streams. In 2016 stonden Verhoeven en Hari voor het eerst tegenover elkaar. Dit gevecht trok toen 774.000 kijkers.
Ook andere kickbokswedstrijden van dit Glory-evenement in het Arnhemse Gelredome waren populair: de uitzendingen op Veronica van het sportfestijn beslaan de nummers 1, 2, 3, 5 en 6 in de kijkcijfertop-25 van Stichting KijkOnderzoek.
De Koppelpoort
De wedstrijd in het GelreDome in Arnhem werd in 180 landen uitgezonden, maar Amersfoort speelde onbedoeld ook nog een kleine rol op deze avond. Tijdens de uitzending op Veronica kwam een infographic in beeld met in het Engels geschreven ‘feiten’ over Arnhem: het aantal inwoners, de oorsprong (1500 voor Christus) en informatie over de Slag bij Arnhem. Een foto van de John Frostbrug sierde het infographic, evenals een foto van... de Koppelpoort. Maar die staat toch echt in Amersfoort.
‘De Koppelpoort is van ons! #amersfoorter’, werd er al gauw getwitterd. Ook op Facebook werd er gereageerd over de plotselinge verhuizing van Amersfoorts trots naar Arnhem.
Na de kickbokswedstrijden en het NOS Journaal van 20.00 uur was de kerstspecial van Beste Zangers het best bekeken programma van de zaterdagavond. De kerstaflevering met onder andere Willeke Alberti, Gerard Joling en OG3NE kon iets minder dan 1,1 miljoen kijkers boeien en staat daarmee op nummer 7.
Kickbokser Hesdy Gerges verstoorde de persconferentie van Rico Verhoeven na afloop van de wedstrijd tot twee keer toe. En daar was de wereldkampioen niet van gediend....
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Sergio Herman wil nieuw culinair paleis bouwen om in te wonen én koken
Topkok Sergio Herman heeft plannen met een oude boerenschuur en woonhuis in Terhofstede in Zeeland. Er komt geen restaurant, maar Herman wil er wel gasten ontvangen voor een culinaire beleving. Ook wil hij er gaan wonen. -
Hoop op nieuw gevecht
Verhoeven heeft dubbel gevoel na zege: ‘Mijn plan werkte, maar zo wil je niet winnen’
Komt er een nieuw gevecht tussen Rico Verhoeven en Badr Hari? Als het aan de regerend wereldkampioen in het zwaargewicht ligt wel. ,,Als hij wil én als hij ertoe in staat is.” -
PREMIUM
NPO helpt cultuursector: televisie als de nieuwe schouwburg
-
playlist
Onze gouden tips: heb je deze goede series al gezien?
-
PREMIUM
Achter de schermen bij de Top 40 Awards: heel relaxed over de rode loper
Een show in een lege studio is momenteel het hoogst haalbare, toch halen de beste artiesten van ons land er veel voldoening uit. Een middag achter de schermen van de Qmusic Top 40 Awards. ,,Waanzinnig om weer eens in een zaal te staan.’’
-
Rico Verhoeven behoudt wereldtitel na dramatische aftocht Badr Hari
Rico Verhoeven blijft wereldkampioen kickboksen in het zwaargewicht. Net als in 2016 bij het prestigegevecht moest Badr Hari vandaag in de Gelredome geblesseerd opgeven. Ook de tweede editie van het ‘gevecht van de eeuw’ draaide daarmee uit op een anticlimax. -
PREMIUMTuinvogeltelling
Tuinvogeltelling op komst: zo lok je ook de schuwe vogels
Tienduizenden liefhebbers verschansen zich komend weekend achter de geraniums voor de Nationale Tuinvogeltelling. Hanne Tersmette van Vogelbescherming Nederland weet welke vogels je met welk voer lokt. -
PREMIUM
Overheid mikt op 1,7 miljoen laadpalen in 2030: beleggers zien gouden kansen
Nergens ter wereld is zo gemakkelijk een laadpaal te vinden als in Nederland. Elektrisch rijden is hot. De beurskoersen van bedrijven in de laadpaalbranche schieten door het dak.