68.000 knalroze Toppers-fans getrakteerd op metershoge witte circusleeuw
Voor het veertiende jaar op rij geven De Toppers een concert in de Johan Cruijff Arena in Amsterdam. Net als elk jaar is het weer strak uitverkocht. Waar komen ál die mensen toch vandaan? En wat maakt René Froger, Gerard Joling, Jeroen van der Boom en Jan Smit zo geliefd?
Vanaf het middaguur zie je ze tijdens dit ‘topperweekend’ al overal in Amsterdam opduiken: jonge vrouwen in strakke jurkjes, oudere vrouwen in driekwartbroeken, jonge mannen in olifantenpakken, oude mannen in T-shirt en korte broek. Ze verplaatsen zich in grote en in kleine groepen. Er wordt koffie gedronken, maar ook heel veel bier. Er zijn mannen met lichamen onder de tatoeages, en vrouwen die eruit zien alsof ze vanmorgen nog op de golfbaan hebben gestaan.
Ze hebben allemaal één ding gemeen: ze zijn compleet in het roze gestoken (geheel in de dresscode van dit jaar: Pretty in Pink) én ze willen allemaal de vier showmannen medleys horen zingen. Het zijn per avond 68.000 fans, en dat drie keer op rij. De Toppers mogen dit jaar hun twee miljoenste bezoeker welkom heten.
Kan echt niet
In de binnenstad kon je niet om de roze mensen heen, maar het drukst was het logischerwijs rondom de Johan Cruijff Arena, waar de fanzone al om 14.00 uur open was. Moeders met dochters, vrijgezellenfeesten, complete voetbalteams en buren met op de rug ‘De Buurt Toppers’ en veel, heel veel vrouwen van rond de 40 in zelfgemaakte knalroze outfits.
Zo ook Kim en Chantal. Ze komen met de auto uit Groningen en besloten dinsdag halsoverkop om te gaan. Een outfit was zo geregeld. ,,Toen ik vanmiddag in mijn roze pak in de woonkamer stond, wist mijn dochter niet waar ze het moest zoeken. ‘Dit kan écht niet mam.’ Ach. We vinden het gewoon leuk. Vanavond rijden we weer naar huis”, vertelt Kim. Écht fan van de muziek van de vier toppers zijn ze niet, maar ze vinden de sfeer ‘geweldig’. Net als voorgaande edities is dat dan ook de reden waarom de meeste gaan. ,,Dit vind je toch nergens anders?”
Zilveren laarsjes
Iets na 20.30 uur openden de Toppers vanavond de show, voorafgegaan door Danny de Munk in een circuspak en door het Wilhelmus. Ze stijgen alle vier op uit een metersgrote witte circusleeuw, ieder in een eigen hoek, op zilveren laarsjes en Gerard inclusief enorme veren hoofdtooi. Dwars door de massa heen rijden ze naar het podium, toegejuicht door 68.000 knalroze topperfans. Het is met recht een waar circusspektakel.
Samen met gastartiesten Danny de Munk, Right Said Fraid (I'm too sexy for...), Snap! (Rhythm is a dancer) en Esmée Smit, de winnares van het SBS-programma Topper Gezocht wordt na de opening de ene na de andere meezinger opgevoerd, inclusief meelopende teksten op de metergrote schermen boven het podium. Het geluid laat hier en daar te wensen over. Maar morgen is er gewoon weer een concert. En overmorgen ook. En grote kans dat Rene, Geer, Jan en Jeroen er volgend jaar weer staan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMOranje Franje
De mode op de royal wedding onder de loep: ‘Beeldschone bruid, maar Máxima sloeg de plank mis’
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Huwelijk Paul Elstak ten einde: ‘We zitten al paar maanden in scheidingsprocedure’
Paul Elstak is niet meer samen met Kristel van der Hooven. De relatie van de twee is stukgelopen. Dat nieuws deelt de 57-jarige hardcore-dj op sociale media. ,,Ik heb het er moeilijk mee”, schrijft hij.Rotterdam, Hoeksche Waard -
Acteur Masterson van That ‘70s Show in gevangenis na veroordeling voor twee verkrachtingen
Acteur Danny Masterson is woensdag in de rechtbank van Los Angeles schuldig bevonden aan twee aanklachten van verkrachting. Over de derde aanklacht van verkrachting kon de jury het volgens Amerikaanse media niet eens worden. De That ‘70s Show-acteur riskeert een gevangenisstraf van dertig jaar. -
Grap dj loopt uit de hand: massaal felicitaties voor ‘zwangere’ Nellie Benner (maar ze is het niet)
Een grap van 3FM-dj Barend van Deelen is lichtelijk uit de hand gelopen. Zijn collega bij de middagshow Nellie Benner blijkt haar buik flink ver uit te kunnen zetten. De twee gaan samen op de foto en Van Deelen legt zijn hand op haar buik. Maar als hij het kiekje op Instagram plaatst, volgt er een reeks aan felicitaties voor Benner. Die helemaal niet zwanger is.
-
11
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
-
-
-
5
Wietze en Klaas sluiten laatste 538-show af ‘met positief gevoel’
Wietze de Jager en Klaas van der Eerden hebben vrijdagochtend hun laatste ochtendshow op Radio 538 ‘met een positief gevoel’ afgesloten. Dat zei De Jager in de laatste minuten van het programma. De zender komt maandag met een nieuw ochtendprogramma. -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’