Actiegroep duikt op in Sinterklaasjournaal: ‘Niets mis met Piet Zwart’
VIDEOHet Sinterklaasjournaal heeft gisteren met een knipoog ingehaakt op de zwartepietendiscussie die nog altijd enorm leeft. In de eerste uitzending van het tv-programma dook Youp van 't Hek op als oprichter van de actiegroep Piet Zwart. Maar die zet zich niet in voor een doel dat bij de naam past. ,,We zijn het zat dat de pepernoten veel te vroeg in de winkel liggen!”
Een stoomboot die op mysterieuze wijze nog niet was vertrokken, brand in het pietenhuis én een actiegroep: er gebeurde in de eerste aflevering van het Sinterklaasjournaal weer genoeg om als kind én ouder over na te denken. Vooral de actiegroep Piet Zwart, opgericht door – hoe kan het ook anders – Piet Zwart, viel op sociale media goed in de smaak bij de volwassen kijkers.
De actiegroep houdt zich ondanks de naam niet bezig met de zwartepietendiscussie. Zwart en de zijnen zijn boos over de pepernoten die véél te vroeg in de winkel liggen. ,,Het wordt tijd dat er eindelijk eens een keer naar ons geluisterd wordt”, tierde Piet Zwart (gespeeld door Youp van 't Hek) voor de camera. ,,We vinden dat het moet stoppen, we zijn het zat dat de pepernoten veel te vroeg in de winkel liggen. Ik bedoel, Sinterklaas is nog niet eens in het land en de hele supermarkt ligt vol met pepernoten, pepernoten en pepernoten. Het moet stoppen!”
Toen presentatrice Dieuwertje Blok zei dat zij door alle lekkernijen in de winkels juist nóg meer zin had gekregen in het kinderfeest, reageerde Piet Zwart: ,,En dat is dus ook precies het probleem! Ik vreet de hele dag pepernoten.” Blok had nog wel een vraag voor de demonstrant: waarom luistert de actiegroep naar de naam Piet Zwart? ,,Omdat ik zo heet. Is daar iets mis mee?” kaatste hij terug, waarop Blok antwoordde: ,,Nee, natuurlijk niet. Er is niets mis met Piet Zwart.”
‘Geniaal’
Volwassen kijkers van het Sinterklaasjournaal reageerden gisteravond lyrisch op de inhaker op de discussie van de laatste jaren. Zo schrijven meerdere mensen dat het programma ‘ontzettend goed omgaat’ met de huidige onenigheid. Anderen zijn van mening dat het Sinterklaasjournaal een mooi statement heeft weten te maken met het in het leven roepen van de actiegroep.
‘Actiegroep Piet Zwart: #sinterklaasjournaal is weer briljant!’ en ‘Actiegroep Piet Zwart is het er niet mee eens dat de pepernoten te vroeg in de winkel liggen 😂 Knipoog zodat alle kinderen denken dat er daarom geprotesteerd wordt’, is een greep uit de reacties.
Honderden demonstranten kwamen vorige week bijeen in Scheveningen om hun steentje bij te dragen aan de Zwarte Piet-discussie. Bekijk hieronder de beelden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Extra aflevering van Hier zijn de Van Rossems als eerbetoon aan de overleden Sis
Na de lopende reeks van Hier zijn de Van Rossems zal er nog een extra aflevering worden uitgezonden. Het is een eerbetoon aan Sis van Rossem, die begin deze maand overleed. -
Trailer zevende Mission Impossible na lekken beelden online gezet
Filmstudio Universal heeft de officiële trailer van de zevende Mission: Impossible-film met Tom Cruise maandag online gezet. De studio heeft de beelden vrijgegeven nadat de trailer afgelopen weekend op sociale media door onofficiële bronnen werd gelekt. -
Het Sinterklaasjournaal weer op tv, zonder zwarte pieten
Het Sinterklaasjournaal is vanaf vandaag weer op tv. Voor het eerst zijn er dit jaar alleen roetveegpieten te zien in het tv-programma, waarin Dieuwertje Blok de jonge kijkers dagelijks op de hoogte brengt van de belevenissen van Sinterklaas en zijn pieten, vooruitlopend op 5 december. -
Hofman-broers grote winnaars bij de Best Social Awards
De broers Sam, Rijk en Tim Hofman zijn de grote winnaars van de publieksprijzen van de negende Best Social Awards. Ze hebben vanavond tijdens de digitale uitreiking op het REM-Eiland Amsterdam in totaal drie awards gewonnen. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente.
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
Coen en Sander stoppen als dagelijks duo op Radio 538
-
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier?