AvroTros wil Schollaardt op plek Stenders: ‘Ik hoop dat NPO zich alle ellende nog herinnert’
De overstap van Rob Stenders van NPO Radio 2 naar Veronica maakt de weg vrij voor Annemieke Schollaardt. Zij zou al in de zomer van 2017 van 3FM de plek van Stenders overnemen, maar hij bleef toen op het laatste moment zitten.
Delen per e-mail
Drieënhalf jaar geleden zou hij al gaan, nu heeft Rob Stenders (55) tóch getekend bij Radio Veronica. Hij keert terug bij het station waar hij 25 jaar geleden al werkte. Met zijn radioprogramma Stenders Platenbonanza, met zijn vaste sidekick Caroline Brouwer en met bovendien een extra functie: die van zendermanager.
,,De sleutels in handen krijgen om van Radio Veronica een muzikale vrijplaats voor liefhebbers te maken, zo’n kans krijg je maar één keer’’, meldt Stenders in een persbericht. ,,Net als Radio Veronica ben ik geboren op 18 april, m’n eerste demo stuurde ik naar Veronica, het is de zender van Stenders & Van Inkel en zo’n beetje de helft van mijn radiobestaan. Dat ik nu de kans krijg om als zenderbaas de koers van dit station te bepalen en zwart-op-wit het vertrouwen en de vrijheid heb gekregen om er de zender van te maken waar ik in geloof, maakt de cirkel rond.’’ Weggaan bij NPO Radio 2 is niet makkelijk, stelt hij.
Dat bleek al in de zomer van 2017 toen Stenders al zo goed als rond was met Veronica, al geproost zou hebben en op de foto zijn gegaan. Het idee was dat hij met Giel Beelen Radio Veronica zou omvormen; minder classics, meer alternatieve muziek, zoals het oude 3FM. Bandjes, festivals. Beelen zou de ochtend voor zijn rekening nemen, Stenders de middag. Het was zo ‘zeker’ dat Annemieke Schollaardt vanaf 3FM overstapte in de verwachting zijn plek op NPO Radio 2 tussen 14.00 en 16.00 uur over te nemen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMnecrologie
Jeroen van Merwijk droeg zijn lot met vrolijk gekrenkte trots
Cabaretier Jeroen van Merwijk was op het podium vaak een nare man. Dat hoorde, vond hij. Hij leefde naar die beroepsopvatting. Tot hij ziek werd. -
VIDEO
959.000 kijkers zien make-over van hondentrimster Marjo in Chantals Beauty Camper
Chantal Janzen heeft met haar nieuwe RTL4-programma bijna een miljoen mensen weten te trekken. Naar Chantals Beauty Camper keken gisteravond zo’n 959.000 mensen. Daarmee staat het programma op plek 10 in de kijkcijferlijst, aldus Stichting KijkOnderzoek. -
De showrooms zijn weer open, maar ‘Proefrit aan huis is een blijvertje’
Hoewel het weer is toegestaan om fysiek autoshowrooms te bezoeken – zij het beperkt en op afspraak – zal een proefrit aan huis populair blijven. Dat verwacht autozoekwebsite AutoTrack.nl naar aanleiding van een onderzoek onder autokopers. ‘Corona was de aanleiding voor dit idee, maar steeds meer mensen kiezen voor service en gemak van een proefrit op locatie.’ -
PREMIUMvideo
Vmbo-leraar wint Beat The Champions: ‘Wat ik kan bereiken, kunnen mijn leerlingen ook’
Leraar Taco Jacobs was de allesweters van het tv-programma op RTL Beat The Champions te slim af. Hij hoopt dat hij een voorbeeld is voor alle vmbo-leerlingen. -
Koken & eten
In deze kibbeling van Albert Heijn zit geen flinter vis (wel rijst en mais)
Het aanbod aan visvervangers op de markt is nog klein. Er is zalm van soja en visvrije tonijn, maar vergeleken bij vleesvervangers blijft het aanbod nog ver achter. Albert Heijn maakt vandaag bekend kibbeling te gaan verkopen zonder vis.
-
Rob Stenders stapt over van Radio 2 naar Veronica
Rob Stenders keert na 25 jaar terug bij Veronica. De dj maakt samen met zijn vaste sidekick Caroline Brouwer de overstap van NPO Radio 2 en gaat op Radio Veronica iedere dag Platenbonanza presenteren. Ook is hij aangesteld als nieuwe zendermanager, heeft Talpa Radio vandaag bekendgemaakt. -
Buckingham Palace onderzoekt mogelijk pestgedrag Meghan: ‘Ze zou medewerkers aan het huilen hebben gemaakt’
Buckingham Palace gaat de aantijgingen van pestgedrag door Meghan Markle onderzoeken. Dat laat het Britse hof woensdag weten via een officieel statement. -
6
Verplichte kusjes en knuffels voor oma en opa: doen of niet?
Bijna elke ouder kent de situatie wel: je komt opdagen voor een verjaardag of andere familiebijeenkomst met je kinderen en de tantes, ooms en grootouders komen onmiddellijk aangesneld om je kinderen te overladen met kusjes en knuffels. Natuurlijk is dat goed bedoeld, maar je ziet ook dat je kinderen enigszins overweldigd worden door al die handen, armen en lippen.