Belgische koning veranderde dit jaar van Filip Flater in modelvorst
De Belgische koning Filip heeft een reden om op oudejaarsavond een extra glas te heffen. Hij heeft dit jaar eindelijk erkenning gekregen. Vlaamse media noemden hem zelfs ‘een van de persoonlijkheden van het jaar’. Deze zomer vatte dagblad De Morgen die verandering van waardering en perceptie kort samen in de kop ‘Van Filip Flater tot modelvorst’.
Delen per e-mail
Volgens de koningshuisverslaggever van de krant Het Nieuwsblad, Wim Dehandschutter die daarover de afgelopen dagen zowel in Vlaamse als Waalse media aan het woord kwam, heeft koning Filip dit jaar alle heikele en pijnlijke dossiers tot een goed einde gebracht. Dossiers die in een aantal gevallen al tientallen jaren voortsleepten. Hij reikte zijn halfzus prinses Delphine de hand, bracht de Belgische misstanden in de voormalige kolonie Congo ter sprake en uitte zijn ‘diepste spijt’ en bewaarde zijn geduld bij de 494 dagen durende vorming van een federale regering.
De dossiers waren evenzovele potentiële valkuilen maar Filip (60) handelde doortastend en met gevoel en toonde zich ook een echte familieman. Hij verwees daarmee alle over hem bestaande en in de jaren dat hij troonopvolger was gevormde vooroordelen naar de prullenbak. Decennia werd hij achtervolgd door een opmerking van grootmaarschalk Herman Liebaers. ,,Hij kan het niet hè”, was zijn diskwalificatie van de schuchtere en in zijn jeugd emotioneel verwaarloosde Filip. Niet zo gek dat er bij zijn troonsbestijging in 2013 niet zoveel enthousiasme was.
Klungelende kroonprins
Zeven jaar later echter heeft de koning met stug werken, het openen van veel ramen en deuren in het paleis en goede stuurmanskunst eindelijk bereikt dat zijn kwaliteiten worden gezien en erkend. ,,Hij heeft zijn sterkste jaar op de troon afgerond”, concludeerde Het Nieuwsblad. ,,Als klungelende kroonprins ondermijnde hij bijwijlen het voortbestaan van de monarchie, als kordate koning reanimeert hij het bedreigde instituut.”
De krant meent overigens niet dat Filip met name de Vlamingen koningsgezinder heeft gemaakt maar de monarchie is wel levensvatbaarder geworden. ,,Met koningin Mathilde (47) vormt hij - in haar woorden - een solide team en met de charismatische en perfect tweetalige troonopvolgster Elisabeth is de toekomst veiliggesteld”, stelde Wim Dehandschutter. Rest koning Filip nog één dossier: zijn broer prins Laurent op het rechte pad krijgen.
Bekijk hieronder de video vlak nadat Dephine zich eindelijk prinses mocht noemen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Zo veranderen jouw arbeidsvoorwaarden in 2021
De coronacrisis heeft ervoor gezorgd dat we meer dan ooit thuiswerken. Dat heeft óók gevolgen voor ons loonstrookje en de secundaire arbeidsvoorwaarden die werkgevers willen bieden. Wat verandert er in 2021? En wat voor invloed heb je daar als werknemer zelf op? -
PREMIUM
Prinses Delphine: ‘Albert explodeerde, ik was zijn dochter niet’
De nieuwbakken Belgische prinses Delphine (52) - die sinds een kleine drie weken de achternaam van haar vader Albert mag voeren - was in een uitgebreid interview met het Australische programma 60 Minutes uiterst openhartig. ,,Het was tijdens de afgelopen jaren extreem ongemakkelijk voor mij. Ik zal de liefde van mijn vader niet krijgen, en misschien ook niet van mijn broers en zussen. Maar ik voel me nu wel geaccepteerd en ik leef weer op.” -
Zwangere dochter Steve Irwin maakt bijzondere foto van ouders na
Bindi (22), de zwangere dochter van de in 2006 overleden Steve Irwin, heeft een bijzondere foto van zichzelf en haar ouders nagemaakt. Dat laat de Australische, die als dierenfanaat al jaren in de voetsporen van haar vader treedt, zien op Instagram. -
showbytes Gordon onafscheidelijk van nieuwe liefde en Max toont bizarre oefening
Korte updates van de sterren op sociale media - wij smullen ervan. In de rubriek Showbytes struint de showredactie het web af voor de gekste, mooiste en opvallendste posts van bekend Nederland. Dit artikel wordt gedurende de dag vernieuwd. -
eigen tuin eerst Tijd om de wilgen te knotten: zo doe je dat
Een geknotte boom ziet er prachtig uit. Als de grond niet bevroren is, kun je wilgen nu planten. En kortwieken. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt je op weg.
-
Vrienden van Amstel Live: dichter bij livebeleving komen we niet meer
-
Huizenprijs ongekend hoog door schaarste: koper kan ‘kiezen’ uit amper twee huizen
Woningzoekenden hebben nog altijd grote moeite om een geschikte plek te vinden. Ze zijn bereid diep in de buidel te tasten, ondanks de economische onzekerheid die de coronapandemie met zich meebrengt. In de huurmarkt ontstaat wel ademruimte. -
Ontbrekende albums Aaliyah voorlopig niet op streamingplatforms
Het blijft nog altijd onduidelijk of het complete oeuvre van de in 2001 omgekomen zangeres Aaliyah online komt. Haar erven werken al lange tijd om haar nog ontbrekende albums op de streamingplatforms te krijgen, maar vooralsnog zonder succes.