Culturele sector verwacht komend seizoen verlies van 1,5 miljard
De cultuurbranche verwacht ook komend seizoen door de coronamaatregelen een fiks verlies te draaien. De inkomstenderving wordt door de taskforce culturele en creatieve sector, een samenwerking van ruim honderd branche-, beroeps- en belangenorganisaties, geschat op 1,5 miljard euro.
De taskforce vroeg hen een schatting te maken van de mate waarin het publiek komend najaar terugkomt en van de publieksinkomsten. Op basis daarvan verwacht de groep voor komend najaar voor podia 40 procent aan inkomsten ten opzichte van dezelfde periode in 2019. Voor musea is dat 50 procent en voor bioscopen 65 procent.
Voor festivals ligt het seizoen vrijwel geheel stil en ook nachtclubs hebben door de sluiting geen publieksinkomsten. Het omzetverlies voor heel 2021 wordt geschat op ruim 2,8 miljard euro.
Verwacht wordt dat de terugval van publieksinkomsten nog tot ver in 2022 zal worden gemerkt en zal leiden tot grote financiële schade. De taskforce vraagt daarom om verlenging van steunmaatregelen vanuit de overheid. Ook hoopt de groep op helderheid over een snelle volledige heropening van de sector.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMde stijl van...
Het is de vraag of Patty Brard zichzelf een dienst bewijst met haar voorkeur voor panterprints
-
Van onschatbare waarde-expert Bianca Frölich: ‘Ik geloof dat die juiste ziel ineens voor me zal staan’
Bianca Frölich steekt niet veel tijd in het zoeken van een levenspartner. De 37-jarige kunstspecialist, die als expert te zien is in het programma Van onschatbare waarde, besteedt haar tijd liever aan haar vrienden, in plaats van ‘een net-niet-relatie’. -
PREMIUMAngela Kijkt TV41
De hypocrisie van de ‘christelijke’ KRO-NCRV is met geen pen te beschrijven
KRO-NCRV pleit voor compassie en mededogen in de nieuwe dramaserie De droom van de jeugd. Hoe hypocriet, want dezelfde omroep laat de slachtoffers van Spoorloos lelijk in de kou staan, schrijft Angela de Jong. -
Ontevreden acteurs staken in Disneyland Parijs: ‘De muis moet betalen’
Medewerkers van Disneyland Parijs staken. Dat doen ze al sinds eind mei, maar de protesten worden steeds groter. Ook dinsdag staan de acteurs en andere medewerkers weer in het park om te staken, waardoor sommige shows moeten worden afgelast. -
6 tips16
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
Voor het eerst sinds 2013 maken we ons méér zorgen over onze financiële situatie. Dat maakte het CBS vanochtend bekend. Met de hard stijgende prijzen voor het levensonderhoud kun je gemakkelijk in financiële nood raken. ,,Ongemerkt wordt alles duurder en opeens is het geld op.’’ Zes tips om schulden het hoofd te bieden.
-
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
-
-
-
PREMIUMMet video's8
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
Lekker buiten zijn in het zonnetje, dat doen we maar al te graag in deze tijd van het jaar. Maar blootstelling aan te veel uv-straling in zonlicht kan leiden tot huidkanker, de meest voorkomende kankersoort in Nederland. Een op de vijf Nederlanders krijgt ermee te maken, weet Patrick Kemperman, dermatoloog bij Amsterdam UMC en het Dijklander ziekenhuis in Purmerend. Hij vertelt over de drie vormen van huidkanker en wat je kan doen om ze te voorkomen. -
PREMIUM2
Astrud Gilberto (1940-2023), zangeres van The girl from Ipanema, liet ons kennismaken met bossa nova
Astrud Gilberto is op 83-jarige leeftijd overleden. De Braziliaanse zangeres was vooral bekend van het nummer The girl from Ipanema.Amsterdam