De verantwoordelijkheid van seksueel wangedrag bij de slachtoffers neerleggen is echt absurd!
Podcast Zij zegtIn de wekelijkse podcast en column Zij zegt kijkt AD-columnist Debby Gerritsen vanuit een vrouwelijk perspectief naar het nieuws van de afgelopen week. Wat viel op? Hierover praat ze met een vast panel van vrouwelijke experts. Deze week praat Debby met Amnesty-jurist Martine Goeman over de misstanden bij The Voice of Holland, seksueel geweld en de huidige wet die slachtoffers zou moeten beschermen, maar juist het tegenovergestelde doet: victim blaming. Luister mee!
,,Mag ik dit verkrachting noemen”, vroeg een van de vermeende slachtoffers van Ali B gisteren in de ontluisterende uitzending van Boos aan Tim Hofman. Ze was bang voor de gevolgen van haar woorden. Bang om de grote ster Ali B vals te beschuldigen. Ze had hem immers niet van zich afgeduwd toen hij zich aan haar opdrong. Haar lichaam schoot in een overlevingsstand waardoor ze bevroor. Dit overlevingsmechanisme is een hele natuurlijke reactie, meer dan zeventig procent van de slachtoffers van seksueel geweld bevriest. Het trieste is dat voor al deze vrouwen de huidige wet geen bescherming biedt. Want volgens de wet moet er sprake zijn van dwang voordat een aanranding of verkrachting strafbaar is, bijvoorbeeld door geweld of dreiging met geweld.
Onze huidige wet geldt dus niet voor het overgrote deel van de slachtoffers, weet ik helaas uit eigen ervaring. Nu is er vorig jaar een wetsvoorstel gedaan door de toenmalige minister van Justitie en Veiligheid, Ferd Grapperhaus, om het makkelijker te maken om seksueel grensoverschrijdend gedrag strafbaar te stellen. Het is de hoogste tijd dat deze wet nu ook eens wordt aangenomen en doorgevoerd. Waarom duurt dit zo lang, en wat zijn de gevolgen van onze huidige wet? Debby praat hierover met Martine Goeman, jurist bij Amnesty International.
Eens/oneens? Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast Zij zegt
Ik krijg wel vaker ongevraagd advies over de status van mijn baarmoeder, maar zo zout at ik het zelden
In de podcast Zij zegt zet AD-columnist Debby Gerritsen haar tanden in het nieuws van de afgelopen week. Wat viel op? Hierover praat ze met een vast panel van vrouwelijke experts. Deze week schuift Tubantia-verslaggever Fardau Wagenaar aan. Luister iedere vrijdag naar een nieuwe aflevering van Zij zegt. -
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources -
PREMIUMAngela Kijkt TV68
Ze lijken bij de EO helemaal van het padje af met Amazing Grace
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
Benzine in Duitsland vanaf volgende week 50 cent per liter goedkoper dan in Nederland
Duitsland voert op 1 juni een accijnsverlaging door, waardoor een liter Euro 95 dan 1,72 euro kost. Dat is bijna vijftig cent minder dan in Nederland. Ten opzichte van de Nederlandse adviesprijs bedraagt het verschil zelfs meer dan 60 cent. -
Trailer zevende Mission Impossible na lekken beelden online gezet
Filmstudio Universal heeft de officiële trailer van de zevende Mission: Impossible-film met Tom Cruise maandag online gezet. De studio heeft de beelden vrijgegeven nadat de trailer afgelopen weekend op sociale media door onofficiële bronnen werd gelekt.
-
Column
Hij had in no time een nieuwe tv-klus waar hij zijn grijpgrage handen uit de mouwen mocht steken
Journalist Debby Gerritsen duikt met een vrouwelijke blik in de actualiteit en deelt iedere week wat haar opvalt. -
PREMIUMGeld & Geluk
Ron en Yvonne wonen in Sri Lanka: ‘We houden van luxe, maar vinden snel iets duur’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Ron en Yvonne hebben Sri Lanka even verruild voor Nederland. ‘Verbazend hoe ontevreden mensen hier kunnen zijn, terwijl ze zoveel keuzes hebben.’ -
Netflix verwijdert Bumperkleef en 11 andere titels
Hans (Jeroen Spitzenberger) is met zijn gezin onderweg naar zijn ouders aan de andere kant van het land. Tijdens de rit krijgt hij ruzie met een man in een wit busje. Om Hans een lesje te leren, begint de wraakzuchtige chauffeur hem te achtervolgen. Deze situatie loopt al snel volledig uit de hand. De Nederlandse thriller was geen hit in de bioscoop, maar kon wel rekenen op goede recensies en een trouwe schare fans.
32 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerToby Louwen
Carel van de Vrede
John van Rijn
Carla Vos
Nikos Smith