Douwe Bob belooft band en crew geld: ‘Heel erg dat ik word gezien als klootzak’
Douwe Bob (28) belooft zijn vertrokken band en crew te compenseren nadat hij plotseling zijn tournee afzegde omdat hij het oneens is met de coronaregels. De zanger zegt volledig achter zijn besluit te staan en de consequenties te aanvaarden. ‘Vind het heel erg dat ik word gezien als een narcistische klootzak.’
Dat schrijft de artiest op Facebook, afsluitend met de woorden ‘vrijheid en liefde’. Douwe zette maandag een streep door zijn tour, omdat hij het ‘discriminatie’ vindt dat fans sinds afgelopen weekend een coronatoegangsbewijs moeten laten zien bij concerten. De ongevaccineerde zanger kwam tot dat besluit nadat hij zelf geweigerd was bij een bioscoop omdat hij geen QR-code kon overleggen.
Naar aanleiding van het nieuws vertrok zijn band. Het is onduidelijk of hij de muzikanten vooraf had ingelicht over het besluit, dat hij bekendmaakte in een filmpje op sociale media. Dat is volgens zijn management de enige plek waar Douwe zich nog zal uitlaten over de breuk met zijn band. Waarschijnlijk weigerde hij gisteren daarom ook aan te schuiven bij de talkshow Jinek, die hem volgens presentatrice Eva Jinek had uitgenodigd om toelichting te geven.
In zijn filmpje liet hij weten geen tegenstander te zijn van vaccinaties. ,,En ik heb niets tegen mensen die gevaccineerd zijn, ik heb alleen een heel groot probleem met dwang. Dwang is voor mij: het moet en als je het niet doet: dan zal je.”
De zanger had vanaf oktober meer dan 25 concerten in de agenda. Of hij van plan is deze op een later moment in te halen of dat mensen het geld van hun kaartjes terugkrijgen, zei Douwe Bob niet. Hij is overigens niet de enige die niet optreedt vanwege het verplichte coronatoegangsbewijs. Onlangs bliezen ook Hans Teeuwen en Jandino Asporaat al voorstellingen af om dezelfde reden.
Bekijk de video waarin Douwe Bob zijn tournee afblies:
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van Show & Entertainment:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
14
Extra geld vanwege energierekening: kom ik in aanmerking voor Noodfonds en hoe vraag ik het aan?
Moeite met het betalen van de energierekening, ondanks het prijsplafond? Dan kom je mogelijk in aanmerking voor het tijdelijke Noodfonds Energie, dat gisteren werd gelanceerd. We beantwoorden vijf vragen en antwoorden over deze steunmaatregel. -
PREMIUMAngela Kijkt TV57
Het is pijnlijk om te beseffen, maar we kunnen helemaal niks doen voor deze dappere meisjes
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
PREMIUMAngela Kijkt TV16
Deze zin van Karsu over het drama in Turkije echoode nog lang na
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
‘Band Douwe Bob stapt op na cancelen tour’
De band van Douwe Bob zegt de samenwerking met de Amsterdamse zanger op. Aanleiding is de beslissing van Douwe Bob om zijn tour van dit najaar à la minute te cancelen. -
PREMIUM
Miljardair Thomas Kaplan koopt de ene Rembrandt na de ander: ‘Het ontneemt je de adem’
De Amerikaanse miljardair Thomas Kaplan kocht de afgelopen twintig jaar de ene Rembrandt na de andere, plus werk van leerlingen en tijdgenoten. Een deel van zijn The Leiden Collection is nu te zien in de Hermitage. ‘Ik ben getraumatiseerd door moderne kunst.’
-
2
Als je bewuster wil leren eten ‘is een quick fix vaak niet mogelijk’
Veel Nederlanders willen bewuster eten. Wat kun je vandaag al doen om om dit te bereiken? Twee experts geven uitleg. -
-
-
Weigerartiesten willen niet naar Jinek: ‘Ze waren bang voor reacties achteraf’
Niemand van de grote artiesten die hun tournee hebben gecanceld uit woede over het coronapasbeleid van de overheid wilde dinsdag op televisie uitleg komen geven over het besluit. De redactie van het programma Jinek heeft alle grote namen die de afgelopen dagen kenbaar maakten dat zij niet willen dat bezoekers een QR-code moeten tonen uitgenodigd voor een gesprek. Maar alle artiesten weigerden dit. -
Dit buurland houdt verkeersboetes in op het salaris van wanbetalers
België kan onbetaalde boetes nu nog makkelijker innen door de bedragen rechtstreeks van het salaris van de overtreder in te houden, of zelfs door het voertuig van de overtreder aan de ketting te leggen.