Frances McDormand en Anthony Hopkins beste acteurs
Acteurs Frances McDormand en Anthony Hopkins hebben zondagnacht de twee belangrijkste acteursprijzen gewonnen bij de Oscar-uitreiking. Hopkins werd bekroond als beste acteur voor zijn rol in The Father, McDormand kreeg haar beeldje voor haar rol in Nomadland.
,,Fran heeft me zoveel geholpen mij het maken van de film. Ze zorgde ervoor dat iedereen zich op z’n gemak voelde, wat vooral belangrijk was voor de nomads”, vertelt de regisseur Chloé Zhao na de show. In de film over Amerikanen die voor een nomadenbestaan hebben gekozen wordt een flink aantal bijrollen gespeeld door mensen voor wie dat echt geldt.
McDormand won de belangrijkste filmprijs ter wereld eerder voor Fargo en Three Billboard outside Ebbing Missouri. Zij schaart zich hiermee in een klein rijtje met acteurs die deze eer te beurt vielen. Eerder wonnen Daniel Day-Lewis, Meryl Streep, Jack Nicholson, Ingrid Bergman en Walter Brennan ook drie Oscars. Recordhouder blijft Katharine Hepburn, die in totaal vier Oscars won. Nomadland won behalve de prijs voor beste actrice ook de Oscars voor beste regie en beste film.
Chloé Zhao legde ook de bijzondere betekenis uit van de wolfhuil die McDormand liet horen nadat Nomandland de Oscar voor beste film had gewonnen. ,,Dat was voor onze geluidmixer. Hij heette Wolf en is helaas overleden. Dit was haar, en ons, eerbetoon aan hem.”
De tekst gaat verder onder de foto.
Verrassing
Anthony Hopkins heeft de tweede Oscar in zijn lange carrière gewonnen. De 83-jarige Britse acteur won het beeldje voor zijn rol in The Father, over een dementerende oudere. De film won eerder op de avond ook de prijs voor beste aangepaste scenario.
Het was de zesde maal dat Hopkins genomineerd was. Eerder won hij de prijs voor zijn vertolking van kannibaal Hannibal Lecter in The Silence of the Lambs uit 1991.
De acteur zat zelf niet in de zaal. De winst van Hopkins kwam als een verrassing; vrijwel alle voorspellingen gingen ervan uit dat de prijs voor beste acteur zou gaan naar Chadwick Boseman, voor zijn rol in Ma Rainey’s Black Bottom. Het was de laatste film die de populaire acteur maakte voordat hij in augustus op 43-jarige leeftijd overleed aan de gevolgen van kanker.
Test hier jouw kennis over de Oscars:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Familie dementerende Bruce Willis deelt lief filmpje voor zijn verjaardag: ‘Hou van jou en onze familie’
De dementerende Bruce Willis is zondag op zijn 68ste verjaardag toegezongen door zijn familie. Zijn ex-vrouw Demi Moore (60) deelde een video van de hele familie die zich rond de Die hard-ster verzamelt en hem zingend een gelukkige verjaardag wenst, voordat ze hem een taart met kaarsjes aanbiedt. ‘Hou van jou en van onze familie.’ -
PREMIUMEnergie13
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
Frans Bauer was bereid om carrière op te geven voor zieke Mariska
Frans Bauer was bereid om zijn carrière op te geven als zijn vrouw Mariska 24 uur per dag zorg nodig zou hebben na haar herseninfarct van vorig jaar. Dat wist de zanger vanaf het moment dat hij met haar het ziekenhuis in stapte, zo vertelt hij in de podcast ‘30 minuten rauw’ van Ruud de Wild. -
André Hazes verduidelijkt nieuwe vorm relatie met Monique Westenberg: ‘Ieder ons eigen plekje’
André Hazes is erg blij met de vorm die hij heeft gevonden voor zijn relatie met Monique Westenberg. Dat vertelt hij voor de camera van RTL Boulevard. ‘We zijn heel goede ouders voor Dré en we hoeven niet iets meer. Het is goed zo’. -
PREMIUMmet video
Kikker nog altijd populair, van Nederland tot aan China: ‘Geeft kinderen rust’
-
Acteur Alexander Skarsgård (46) voor het eerst vader geworden
Alexander Skarsgård (True Blood, Big Little Lies) is vader geworden. De 46-jarige acteur bevestigde de geboorte van zijn eerste kind aan het Amerikaanse programma Entertainment Tonight. -
-
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.